A este som chcel povedat v takých Alpách lienatju na 90% vrtuľníky. Nikto za tebou nepojde na terénnom aute ci skutri aj ked možno teren bude dostupny pre ne:) Cize nedá sa nijak usetrit na prevoze. Napr v takom Ischgli čo som sa pytal už za den nestačí jeden vrtulnik ale maju dva a operacnu sal pod kopcom:) Lyžiarov a bikerov z roka na rok pribuda tak to riešia takto. Ale je to dobre akmas poistenie lebo ak sa zranis do hodiny ta operuju a vyhnes sa dalsim zdravotným komplikáciam resp ti ten rýchli prevoz može aj život zachranit
25.01.2017 - 19:01:02
00
BikerChorche napísal:
Pokial si v statnej nemocnici v zahranici, nemusis na europsky preukaz nic platit vopred.
Prevoz domov plati ucastnik zajazdu - oplati sa mat pripoistenie.
Odvoz do nemocnice plati opat ucastnik zajazdu.


Ano ale zabezpečia ti len to zdarma načo maju pravo domaci ak niečo platia domaci a platiš aj ty. Niekde je spoluúčast niekde nie. Ak sa ti niečo stane ako hovorim v Alpskych strediskach tak oni maju svoje sukromé vrtulniky aj doktorov. Je to tam biznis. zachranar, vlekar a podobne volajú sukromne zložky. A bit sa zo zlomenou nohou ,ze nechces sukromný vrutulnik..... Niekedy sa to zomelie tak rychlo ,že ani nevieš a už je pri tebe vrtulnik ani si ho nemusel volat. Ja som mal aj cestovne poistenie na karte kde som sa docital ze osetrenie a prevoz pri uraze na bicykli je hradene len ked sa ti stane uraz na cestnych resp asfaltovych chodnikoch a uraz na lyžiach mimo oficialne zjazdovky tiez bol vylučený. Bohužial robíme šport kde musíme podrobne čítat čo je v poistnej zmluve napísane:) A kedže mam rodinu a robim rizikovejsie sporty najvyhodnejsie pre mna vysiel Alpenverein ale tiez nieje zle Union ale treba si tam sport pripoistit.
25.01.2017 - 19:21:23
00
doubleHSZ operuje uz aj inde, nielen tam, kde si vymenoval. Ak si dobre pamatam, rozsirili svoj okruh tusim na Bukovske Vrchy a neviem, ci este niekde nie. Posledne lavina na Motrogone, to riesila HZS, tak neviem, ci aj tam nema (alebo len v zime?).
Tak som pozrel ich stranku https://www.hzs.sk/ .. tak to vyzera na Stredné Beskydy, Poloniny (Bukovske? presny rozsah neviem), Kysuce - Oščadnica (zima), Kremnica Skalka (zima?) .. kto vie ako to je ?
Maju aj kde sa poistit https://www.hzs.sk/poistenie/ .. len s tym poistenim ako Alianz a pod. neviem, ako to je, ked clovek padne z bajku. A hlavne niekde na nevhodnom mieste.
25.01.2017 - 19:38:42
00
My davame do zahranicia vzdy union rizikove sporty
pretoze som niekde tu na fore citala ak mas AV a stane sa ti nieco cestou v aute takto nie je poistene,je to spravne ?
25.01.2017 - 19:43:46
00
Nieje to spravne. Kvoli tomu som volal do Rokosportu aj do Prahy. Normalne to mas poistene. Nemas poistenu sluzobnu cestu v ramci zamestnania ale sukromnu mas.. Tiez som si to myslel a mal som dve poistenia takto mam jedno. Alpenverain to ma aj v hlavnom menu poistenie nielen na hory!
25.01.2017 - 20:11:56
02
silva
NIE s AV si poistená v momente keď sadáš do auta a štartuješ na (neslužobnú a nezárobkovú) športovú akciu (mimo tých, ktoré sú vylúčene),
ale jedna sa len o náklady na pátranie, záchrannú akciu, ošetrenie, zavinenie
(samozrejme BEZ alkoholu, drog a podobne)
auto, batožina, športové náradie, ... nie je poistené
(máš ale povinnosť Ty, alebo tvoj spoludoprovod hneď po príchode záchranárov oznámiť im poistenie AV a preukázať sa preukazom AV)


Naposledy upravil LL dňa 25.01.2017 - 20:23:26, celkovo upravené 1 krát.

25.01.2017 - 20:20:19
00
Cize ked si zlomim nohu ma schodoch v hoteli tak co?
25.01.2017 - 20:22:25
00
malo by to byt poistene. Neplati len ak si to spravis v domacnosti cize kde byvas .Ale to niesom si isty treba si overit. Povedali mi ze je to ako klasicke cestovne poistenie + hory, Mali by vtom byt poistene vsetky úrazy spojene s rekreacnym pobytom. Nedavalo by mi zmysel rodinne poistenie alpenverein ak by boli vylucene take veci ako autonehoda ci uraz na hotely. jedine co ma varoval že nieje poistena batožina ktorej hodnota sa tazko dokazuje
25.01.2017 - 21:00:00
00
Hosť napísal:
My davame do zahranicia vzdy union rizikove sporty ...

skontroluj si, ci si poistena, ak sa ti stane uraz mimo znacenej cesty / chodnika (ked som porovnaval rozne poistovne, tak boli take, kde si mohla mat uraz iba na znacenom chodniku - a uz si nepamatam ktore to boli)
25.01.2017 - 21:23:05
00
Nedavalo by mi zmysel rodinne poistenie alpenverein ak by boli vylucene take veci ako autonehoda ci uraz na hotely.

AV poistenie ma pre rodiny zmysel vtedy, ak su vsetci v rodine aktivni sportovci, nie ked ides k moru na dovolenku, to by som uprednostnil cestovne poistenie.
AV vnimam skor ako doplnok k cestovnemu poisteniu a nie ako jeho rozsirenu verziu. Dovod:
1. nizke limity pre poistenie liecebnych nakladov (len 10000.- Euro), cestovne postenie ma bezne 5 a viac nasobne sumy
2. obmedzenie poistenia hmotnej zodpovednosti/pravnej ocharany len na definovane sportove aktivity

O poisteni do hor je dost popisane tu, aj ked uz nemusi byt vsetko uplne aktualne:
http://www.prevyk.eu/?id=91

ReHMn napísal:
Ked prisla faktura za nemocnicne osetrenie, tiez som ziadal najprv svoju ZP o uhradu tejto faktury. Ich odmietave vyjadrenie som poslal aj na urad na dohlad nad zdravotnou starostlivostou, ktora potvrdila stanovisko ZP.

Aky bol ten dovod zamietnutia?

Este otazka pre davy, cez koho mate AV poistenie?


Naposledy upravil Palo TT dňa 25.01.2017 - 23:36:51, celkovo upravené 2 krát.

25.01.2017 - 22:34:38
00
double napísal:
Ano ale zabezpečia ti len to zdarma načo maju pravo domaci ak niečo platia domaci a platiš aj ty. Niekde je spoluúčast niekde nie. Ak sa ti niečo stane ako hovorim v Alpskych strediskach tak oni maju svoje sukromé vrtulniky aj doktorov. Je to tam biznis. zachranar, vlekar a podobne volajú sukromne zložky. A bit sa zo zlomenou nohou ,ze nechces sukromný vrutulnik..... Niekedy sa to zomelie tak rychlo ,že ani nevieš a už je pri tebe vrtulnik ani si ho nemusel volat. Ja som mal aj cestovne poistenie na karte kde som sa docital ze osetrenie a prevoz pri uraze na bicykli je hradene len ked sa ti stane uraz na cestnych resp asfaltovych chodnikoch a uraz na lyžiach mimo oficialne zjazdovky tiez bol vylučený. Bohužial robíme šport kde musíme podrobne čítat čo je v poistnej zmluve napísane:) A kedže mam rodinu a robim rizikovejsie sporty najvyhodnejsie pre mna vysiel Alpenverein ale tiez nieje zle Union ale treba si tam sport pripoistit.


Nie je to celkom tak. Prevoz a podobne poslu fakturu, ktora sa hradi neskor, nie vopred.
Standardnu zdravotnu starostlivost takisto poskytuju v rovnakom rozsahu ako domacemu pacientovi. Z dokladov si urobia kopie pás/ID cart, europsky preukaz a este jeden doklad.
A stadardna starostlivost v "alpskej" nemocnici je niekde uplne inde ako v SVK univerzitnej nemocnici...
Zavisi od miesta kde padnes. Podla toho sa rozhoduju ci poslu sanitku alebo helikopteru. Pokial nie je dostupnost sanitkou, tak nepomoze ziaden protest a pride helikoptera.
Zo zasady je dolezite nechat sa odviezt do statnej nemocnice.
25.01.2017 - 22:58:35
00
Dovolenka v Rakusku ci v Taliansku vychadza castokrat lacnejsie ako na Slovensku tak chodime casto tam takze sa mi to poistenie ako rodina oplati. Co sa tyka liecebnych nakladov ak cestujes po EU plati reciprocita cize eurosky zdravotny preukaz vyuzijes v najhorsom. Cize tych 10 000 mi staci ale da sa este pripoistit ak chodis mimo eu na 500 000EUR. Mas to zajedno ci si das pre seba AV a za 30eur zakladne poistenie pre rodinu cez kartu. Alebo cela rodina bude v AV. V Alpach ked vytiahnes AV kartu tak vedia ze nebude problem. Mozno promtnost rychlost a ochota moze byt vacsia. Minuly rok som to tak mal riesene tento rok mam len AV hlavne kvoli tomu ze ak isla len manzelka do zahranicia tak sa musela poistit kedze rodinne poistenie na kartu platilo len za pritombosti drzitela karty. V AV si kazdy moze chodit zvlast.
25.01.2017 - 23:00:30
00
Doplnil som este jednu problemovu oblast: obmedzenie poistenia hmotnej zodpovednosti/pravnej ochrany len na definovane sportove aktivity
25.01.2017 - 23:40:21
00
Palo TT napísal:
Este otazka pre davy, cez koho mate AV poistenie?

hory.sk
25.01.2017 - 23:40:55
00
Hosť napísal:
My davame do zahranicia vzdy union rizikove sporty
pretoze som niekde tu na fore citala ak mas AV a stane sa ti nieco cestou v aute takto nie je poistene,je to spravne ?

Presne takto isto som to chápal aj ja, mal som AV viac rokov, našťastie som ho nemusel nikdy využiť, no nie som si celkom istý, či je to tak ako píše double no asi to má lepšie naštudované ako ja :)
tak asi to tak bude. Ešte sa chcem spýtať, aj keď sa nejedná o AV, máte niekto skúsenosti s poistením pri platobných kartách, ktoré ponúkajú niektoré banky? Mám to tiež a je tam aj poistenie HZS, aj v zahraničí, odcudzenie batožiny, havária autom a pod. tak neviem či mi nie je AV zbytočný, keď takéto poistenie ku karte by malo hradiť aj mimo športové aktivity, ale zároveň aj tie športové, ak som to dobre pochopil. A AV chápem ako poistenie čisto pre športovcov, turistov aj keď tu asi ponúka vyšší štandard ako klasické poistenie. Dúfam, že to nikdy nebudem musieť využiť a že nebudem mať s tým osobnú skúsenosť, no stala sa už niekomu nejaká nehoda, prípadne škodová udalosť, keď mal len toto poistenie ku karte a som zvedavý či všetko prebiehalo v poriadku, či tam neboli nejaké problémy,...vďaka
26.01.2017 - 00:08:29
00
keyboard_arrow_up