KinDo napísal:
aspon link si mohol dat :)
maju dost biedny web a rozdeluju poistenia do skupin Klasik / Plus / Komfort / Komplet


Hej, je to podskupina poistenia do hor

https://www.generali.sk/sk/pre-obcanov/cestovne-poistenie/poistenie-do-hor/
26.01.2017 - 10:57:18
00
http://www.alpenverein.cz/FileHandler.ashx?FileID=12625&TimeStamp=20151008164227

léçení nemocí a následkû nehod, které vzniknou p‡i aktivní úçasti na
ve‡ejnê po‡ádanÿch sportovních soutêæích a p‡i treninku na tyto soutêæe
pokud je p‡i têchto souteæích vyplácena odmêna nebo mzda, stejnê jako
léçení nemocí a následkû nehod p‡i úçasti na takovÿch sportovních
soutêæích a p‡i tréninku na soutêæe, které jsou uvedeny v kapitole Vÿjimky
p‡i záchrannÿch a pátracích akcích

"On Saturday evening, after the winners’ ceremonies, non cash prize worth 6,500 Euros will be raffled among the present participants."

non-cash prize = odmena :(
neviem do akeho extremu sa to taha ale aj pohar pre vitaza je odmena... A hlavne sa bojim ze ten preklad podmienok je zly - paid nie je ze ti daju odmenu ale ze ty si zaplatis startovne...


anglicke podmienky dokonca odmenu ani neuvadzaju
http://alpenverein.hory.sk/docs/insurance_scope.pdf

medical treatment of the consequences of accidents arising from paid,
active participation in publicly held sporting competitions and the training activities in preparation for them

KinDo Salzka nie je poistena v ramci AV


Naposledy upravil stax dňa 26.01.2017 - 11:22:48, celkovo upravené 1 krát.

26.01.2017 - 11:02:45
01
predpokladám.... (nie som si istý) že v rámci štartovného Salzky je aj poistenie
double
mne doteraz vždy prišiel preukaz PRIAMO z AT
26.01.2017 - 11:21:19
00
este som od 2005teho nevidel jedinu akciu ktora by mala v startovnom poistenie - v startovom balicku sa na stranke o tom tiez nic nepise tak isto ani v propoziciach. niektori organizatori vyslovene odporucaju aby sa ucastnici individualne poistili.
samozrejme strasne rad by som sa mylil ale aby nahodou niekto po uraze neostal prekvapeny :(
26.01.2017 - 11:27:02
00
double: cize karticku dostanes postou , ci ako ? Lebo co som to kupoval v Yak&Rysy tak som ju dostal priamo u nich, na pockanie.
26.01.2017 - 12:00:58
00
http://www.alpenverein.sk/

od 2015 sa mozes regnut cez net , karticky tlacia v prahe ,pride ti postou ,vsetko je na webe
26.01.2017 - 12:19:52
00
Postou. Ale medzitym dostanes mailom kartu ktora je platna 20dni pokial nepride original postou. Z Prahy isla karta do Rokosportu a odtial ku mne. Neviem preco tak kedze to dlhsie trva
26.01.2017 - 12:26:56
02
Nechce sa mi to studovat ale zda sa mi, ze rozsah AV je sirsi nez poistenia ponukane nasimi poistovnami. Zvykal som vyuzivat sluzby UNIONu ale potom som si uvedomil, ze typ udalosti si aj tak naplanovat neviem, takze toto neriesim a desat dni s UNIONom uz bolo porovnatelne s rocnym AV (ako vykopavka to mam za 47€) a dost casto si davam aj tury do Madarska - mam tu za rohom nadherne trasy, takze rozhodovanie bolo dost jednoznacne.
26.01.2017 - 13:15:01
02
Ale treba uznat ze za tých 5,5 EUR na den to máš perfektne kryté aj sutaze ci letecke sporty a vysoke limity. škoda ,že neexistuje aj ročne resp existuje ale nemá tam take krytia ako pri tom dennom. Asi by bolo riadne drahé. Teraz uz chapem preco to rocne sportové stojí len 48EUR ked tam nemas takmer ziadne rizikové sporty. Kto má rad adrenalín a jazdí častejšie mimo SK tak jasne ze AV je lepsie ale ak ideš na par dní či sutaž tak to Union je nato super. Len ludia podla mna moc necitaju tie poistne podmienky a vyberu si tam zakladné poistenie a idu raftovat do Slovinska ci trailovat do Rakuska:) Ale tak kancelarie a poistovna hadam dobre informuje o zvolení poistného
26.01.2017 - 13:52:45
00
Tak neviem, mne postou nikdy nic neprislo, karticka je nemecky, nieco Ostreich
26.01.2017 - 14:05:32
00
nech hladam ako hladam, tak neviem najst poistne podmienky pre kratkodobe cestovne poistenie tykajuce sa kategorie sport v union-e
double nasiel si to tam ?
26.01.2017 - 14:07:57
00
toto je z Allianzoveho rocneho poistenia ak si pridas riziko - nekopiroval som to cele, ale su v tom dokonca aj vykonnostne bojove sporty.

"Pripoistenie "Riziko" kryje škody, ktoré by vznikli v dôsledku vykonávania rizikových a výkonnostných športov, rizikových prác a činností.

Rizikové športy a rizikové činnosti
a) výkonnostné tímové športy (futbal, hokej, basketbal, hádzaná, vodné pólo a pod.)
b) výkonnostné športy, pri ktorých sa vyžaduje pohyb na ľadovej ploche alebo ľadovej dráhe (rýchlostné korčuľovanie, krasokorčuľovanie, skeleton, jazda na športových boboch, saniach a pod.)
c) jazda vozidlami vrátane bicykla, kolobežky, a to ak je takáto jazda vykonávaná ako výkonnostný šport"

edit definicia vykonnostneho sportu z VPP
39)Výkonnostný šport: šport vykonávaný súťažne, t. j.
aktívna účasť na pretekoch, súťažiach, vrátane účasti na
tréningoch, tréningových sústredeniach a exhibičných
predvedeniach – u profesionálnych, amatérskych alebo
neregistrovaných športovcov.


Naposledy upravil stax dňa 26.01.2017 - 14:23:51, celkovo upravené 1 krát.

26.01.2017 - 14:20:13
00
to mi prave nepomoze :(
pytal som sa preto, ze niektore poistovne maju v podmienkach napisane, ze sa ti uraz nesmie stat mimo znacenych tras / cyklochodnikov
kvoli tomu hladam podrobne podmienky, kde je explicitne vyjadrenie : mimo znacenych tras / len na znacenych trasach
26.01.2017 - 14:23:30
01
Ano, ano .. toto ma zaujima .. napr. na TZ tabulke na Ruskom sedle je tel. cislo na poistovnu (Union, alebo CSOB uz neviem), kam si na den smskou zaplatis poistenie , za cenu okolo 1e, alebo tak nejak. Ale uz tam nie je napisane, ze neplati pre mimo trasu. No a otazka je, co pre poistovnu znamena, byt mimo trasy. Uz len 2m od chodnika, ked si clovek odskoci a drapne ho tam medved /spolceny s poistovnou/ ? :D
26.01.2017 - 15:04:00
00
Ak nieje definovane kde jazdít ale je definovaný šport možes jazdit kde len chceš. Preto pri tom klasickom je definovane len značené trasy len spevnené cesty a podobne...
Poslal som ti to pozri si ten sport. Je tam toho vela a mas zjazd na horskom bicykli. Aj šermovanie.

LTo pošli mi do SS foto karty a môžem ju porovnať s mojou. To je to,že to nemáš cez ROKO:) Alebo Pozri vzadu pečiatku alpenverein Bezahlt. Resp ak dobre chápem kartu nemáš len mail? Tak reklamuj alebo počkaj v Jan to tva dlhsie kazdy poistuje. Mail platí len do určiteho času je to tam aj vyznačené


Naposledy upravil double dňa 26.01.2017 - 15:17:07, celkovo upravené 1 krát.

26.01.2017 - 15:12:05
01
keyboard_arrow_up