ten alianz riziko mi pride zas iba cisto na preteky a organizovane treningy,bezne samostatne vyjazdy "doma za humny" podla formulacie nepokryva ,cize tie obsahuje to bezne poistenie ku ktoremu sa vztahuje tento priplatok?

nestudoval som si to uz dlho ,ale myslim ze u nas su stale tie poistenia tak nastavene, ze ich musis mat aspon dve,inak nepokryjes vsetky spolu suvisiace cinnosti pri nejakej aktivite
edit: ale rad sa budem v tomto mylit ;)
26.01.2017 - 15:12:22
00
Kvakob a ty máš ake poistenie, tiež dost jazdíš vo Fatre ale tuším aj mimo SR pochybujem že nemáš žiadne
26.01.2017 - 15:19:26
00
este niektore poistenia zalezia aj od nadmorskej vysky. uz nepamatam co som to mal, ale viem ze tam to bolo len do 2000mnm. to som este kamosom vravel, ze ak ma trafi slak v sedle co bolo 2067 tak nech ma znesu nizsie a az potom volaju zachranku :D
26.01.2017 - 15:32:17
00
kvakob napísal:
ten alianz riziko mi pride zas iba cisto na preteky a organizovane treningy,bezne samostatne vyjazdy "doma za humny" podla formulacie nepokryva ,cize tie obsahuje to bezne poistenie ku ktoremu sa vztahuje tento priplatok?

nestudoval som si to uz dlho ,ale myslim ze u nas su stale tie poistenia tak nastavene, ze ich musis mat aspon dve,inak nepokryjes vsetky spolu suvisiace cinnosti pri nejakej aktivite
edit: ale rad sa budem v tomto mylit ;)

riziko je naviac k standardu, standard cykloturistiku zahrna

1) Okrem výluk uvedených v čl. 14 týchto VPP-CP sú
z plnenia vylúčené aj:
e) úrazy vzniknuté v dôsledku vykonávania športov,
činností alebo prác zaradených do rizikovej skupiny,
ak v poistnej zmluve nie je dojednané inak,

cl 14
spôsobenú v súvislosti s vykonávaním športovej
alebo pracovnej činnosti, vrátane športov, činností a
prác zaradených do rizikovej skupiny, pri ktorej sa
vyžaduje v zmysle všeobecne záväzných právnych
predpisov oprávnenie alebo akékoľvek preukázanie
stupňa kvalifikácie pre danú činnosť a toto oprávnenie
alebo kvalifikáciu poistený nemá. V prípade
potápania sú vylúčené z plnenia škody, ak poistený
nemá oprávnenie (preukaz) na potápanie do
príslušnej hĺbky, alebo ak sa nepotápa v sprievode
kvalifikovaného inštruktora.


teda ja to chapem tak ze ak to nie je definovane v rizikovom tak je to povolene. samozrejme pomoze ak sa opytas priamo v allianzi

a samozrejme to co pisem plati pre zahranicie - pre slovensko taketo nie je nic pokial viem (v komplexnosti zahranicneho poistenia)
26.01.2017 - 15:46:37
02
Union su fakt totalni kreteni :devil: , ked pre produkt s rovnakym nazvom (rizikova skupina sport) maju uplne ine podmienky pri kratkodobom a dlhodobom (rocnom) poisteni.
https://www.union.sk/ikcp/doc/vseobecne-poistne-podmienky-nz.pdf
https://www.union.sk/ccp/doc/vseobecne-poistne-podmienky.pdf
V oboch dokumentoch strana 8 - 9
Uz v minulosti som sa s tym stretol, ked bol rozdiel, ci si poistenie (tusim zasah HZS) kupoval cez net alebo SMS mobilom.
26.01.2017 - 16:28:30
01
pri tom celorocnom :
... za rizikové športy sa považujú akékoľvek športy, ak sú vykonávané v rámci prípravy na súťaž alebo v rámci súťaže (profesionálne aj amatérske) a nasledovné športy:

za dvojbodkou vymenovanych viac sportov ako poznam :facepalm:

// edit : aj ked neskor zoznam upravuju, bajkerov zo zoznamu rizikovych sportov nevylucili
26.01.2017 - 17:10:17
00
Takže ak chcem jazdiť po našich horách (Malé Karpaty, Fatra a podobne) k tomu turistika (Chopok, Tatry) a nechcem v poistení riešiť drobné písmenká a kontrolovať či spĺňam nejaké podmienky, k tomu občas si zájsť do zahraničia (CZ, AT,HU) po ceste na bicykli - tak Alepenverein alebo neriešiť?
26.01.2017 - 18:13:15
00
Kedže jazdíš pravidelne po našich horach na biku treba byt poistený na vyjazd HZS na rizikove sporty čo je okolo cca30EUR a kedže jazdíš aj do zahraničia sice nie rizikove sporty treba mat cestovne poistenie klasicke cca 30EUR. Ak si spojiš tieto dve poistenia si kryty nato čo chces robit a je to za cca 60EUR. PRi AV si kryty za 60EUR na rizikove sporty doma aj v zahraniči + využivaš ho ako klasické cestovné poistenie. Takže odporučam AV.
26.01.2017 - 18:30:10
03
Ďakujem, konečne pre mňa zmysluplné porovnanie, už som sa v tom strácal.
26.01.2017 - 18:44:39
01
double no zatial som poistenie nemal ,jazdil som len nizsie polohy kvakohole slanske MK rychleby lysa ,raz kralovka tento rok uz planujem uzatvorit alpen kedze je v plane nejake rakusko, a uz som v strednom veku takze nejdem do veci co sa tyka jazdenia s horucou hlavou ,pekne pomalicky pripadne radsej vobec.... :)


Naposledy upravil kvakob dňa 27.01.2017 - 09:01:45, celkovo upravené 1 krát.

26.01.2017 - 19:31:54
00
pisal som dnes zenskej z hory.sk a pytal sa na par veci ktore ma v Alpenverein zaujimali, tak dam sem par veci na ktore som sa pytal, resp jej odpovede. Mozno niekomu pomozem, mne sa nechcelo citat cele ich podmienky.

Čo sa týka podmienok, liečebné náklady vzniknuté na Slovensku Vám Alpenverein nepreplatí, lebo miesto trvalého pobytu člena sa nepovažuje za "zahraničie" a v tom prípade má čerpať zo zákonnej zdravotnej poistky.
Alpenverein by Vám preplatilo len náklady na záchrannú akciu aj v slovenských horách, ak by pri Vašom úraze bol uskutočnený zásah záchranárskej organizácie – väčšinou Horskej služby.
Poistenie sa vzťahuje aj na jazdu na horskom bicykli a rekreačnú športovú cyklistiku. Musí ísť však o výkon vo voľnom čase, pokiaľ by išlo o účasť na súťažiach alebo tréningy na ne - toto nie je kryté.
26.01.2017 - 20:29:52
00
double:
co je tych 30 eur to je na aky cas ?
je nejake specialne poistenie do slovenskych hor na rizikove sporty ? davam si klasicke poistenie do slovenskych hor - zachrana v horach- to nestaci ak som na biku ?
AV ako cestovne poistenie kryje max. 7500 eur- za odvoz aj za osetrenie, to nic moc nie ?
kvakob: akoze si nemal ziadne poistenie v Cechach -Rychleby, Lysa hora ? to je dost riziko z tvojej strany
26.01.2017 - 20:34:28
00
Vsak klasika, ked sa rozbijes na preteku, tak poodtrhas startove cisla, pockas chvilu kym prejde peloton a zavolas pomoc. Ma teraz napadlo, ako sme raz v AT, este v 90tych, kamosa so zlomenou nohou vliekli spat na zjazdovku ;)

Ale k veci; sam mam uz vela rokov AV, nastastie som ho nepotreboval. Skusenosti z okolia su pozitivne, Naposledy kamosovi preplacali pickup helikopterov, ktora ani nebola zachranarska , ale heliskiingova v Gruzinsku a v poho, akurat ze ju musel zaplatit cash najprv. Dokonca aj fakturu od miestneho felciara, ktora bola napisana v gruzinskych hakybakoch. Kazdopadne, uz som sem myslim raz davno pisal, ze najlepsie skusenosti z AT mam s Union sport, niekolko serioznych zraneni na lyziach na aj mimo zjazdoviek, skutre, helikoptery z kopca dole, helikoptery z nemocnice do lepsej nemocnice, dokonca raz aj heli na SK, operacie kosti, stavcov, trzne rany etc. v Salzburgu, Innsbrucku, dokopy fakt vela penazi, nechapem, ze nas este vobec pustia na ten ich web ;)
26.01.2017 - 20:45:27
00
silva AV kryje 25000e za zachrannu akciu a 10000e za osetrenie - zdroj http://www.alpenverein.sk/poistenie-v-ramci-clenstva-v-av/
26.01.2017 - 20:49:17
00
ok, zle som informovana a co bod 2.5 ? cast bodu 2.2

Z tejto čiastky je ambulantné ošetrenie, vrátane predpísaných liekov, definované čiastkou max. 2 000 €. Pre ambulantné ošetrenie, vrátane predpísaných liekov, platí spoluúčasť postihnutého člena AV vo výške 70 € za osobu pri každom pobyte v zahraničí. Táto čiastka vo výške 70 € bude poisťovňou GENERALI VERSICHERUNG AG pri vyrovnávaní výdajov postihnutým členom AV za zaplatené lekárske služby vždy odpočítavaná.

vychadzam aj z informacii z otazok a odpovedi tam sa pise o tej sume 7500
http://www.alpenverein.sk/otazky-a-odpovede/
26.01.2017 - 21:02:16
00
keyboard_arrow_up