Ano riesim a pytam sa na to je toto forum
aby som zistila co je vyhodnejsie pre mna
Doteraz som sa poistovala cez sms a tam sa napr.na slovenske hory neda nijak vybrat skupina rizikovy sport

Dakujem za odpovede
26.01.2017 - 23:01:17
01
A este bod 2.5 z AV by ma zaujimal
26.01.2017 - 23:11:02
00
Este by som pridal jednu otazku - tesne vedla. Som na ture sam. Uraz. Volam 112. Pridu a nalozia ma. Co s bikom?
26.01.2017 - 23:25:24
00
Hosť napísal:
A este bod 2.5 z AV by ma zaujimal

To je tak trocha biznis. Po nehode teda ked uz si zachranená pri dalsom prevoze musis zavolat na to číslo čo máš na karte aby nahodou neprisiel niekto iný čo nema s poistovnou zmluvu a nezobral ta domov:)
26.01.2017 - 23:27:05
00
pista napísal:
Este by som pridal jednu otazku - tesne vedla. Som na ture sam. Uraz. Volam 112. Pridu a nalozia ma. Co s bikom?

To je teda otazka?) HZS taketo bicykle predava vid bazoš:) Ale tak stane sa v zahranici ze zhabu veci ak nemas poistenie a dokonca aj ked mas a vratia ked bude vyplatene


Naposledy upravil double dňa 26.01.2017 - 23:33:24, celkovo upravené 1 krát.

26.01.2017 - 23:28:42
00
Hosť napísal:
Doteraz som sa poistovala cez sms a tam sa napr.na slovenske hory neda nijak vybrat skupina rizikovy sport

SMS u UNIONU na zasah HZS ma zase ine podmienky, su jednoduchsie, ale su bike friendly. Ale cez SMS to je tusim drahsie ako online.
http://www.smspoistenie.sk/index.php?www=sp_file&id_item=5612
strana 33, Časť G OSOBITNÉ USTANOVENIA
PRE POISTENIE NÁKLADOV NA ZÁSAH HORSKEJ ZÁCHRANNEJ SLUŽBY
(POISTENIE HZS)
26.01.2017 - 23:32:54
00
silva
double napísal:
To je tak trocha biznis. Po nehode teda ked uz si zachranená pri dalsom prevoze musis zavolat na to číslo čo máš na karte aby nahodou neprisiel niekto iný čo nema s poistovnou zmluvu a nezobral ta domov:)

ja by som to ako biznis nevidel ...
AV a jej poisťovňa (Generali) má zmluvu so svojím dohodnutým partnerom (kde ma predpokladám presne stanovené podmienky pre takéto prípady) a preto je samozrejmé, že je v jej záujme, aby transport organizoval a aj vykonal jej zmluvný partner (a nie niekto tretí a snažil sa na tom zarobiť)
27.01.2017 - 10:12:48
00
Prepac double ale vratim otazku. Uz sa to niekomu stalo? Bike zostava v lese pohodeny na pospas vlkom?
27.01.2017 - 10:33:33
00
tiez ma to zaujima ...
mam takuto skusenost (3 roky dozadu) :
padol som na bajku - priletel vrtulnik - dostal som nieco na otupenie + zakladne osetrenie (zafixovanie) zranenej nohy
lezal som na luke vedla bajku a bol pri mne doktor z vrtulniku
cakali sme cca 10-15 minut, kym vrtulnik pristane (nemohol s doktorom, lebo som padol vedla stlpu elektrickeho vedenia a nebola to uplne rovina)

ked sme tam tak boli sami dvaja, tak som sa pytal doktora, ze co s bajkom - on odpovedal, ze ho zoberu.
neriesil som technicku stranku veci, ani sa nepytal, ci to mysli vazne (mal som ine problemy :)).
nastastie to bolo kusok od miesta bydliska, tak stihli prist kamosi, ktorym som telefonoval skor ako som volal 112.
takze nakoniec mi bajk odniesli kamosi

az neskor som sa zamyslal, ako by ten bajk riesili zacgranari s vrtulnikom - startovanie si viem predstavit - pristavanie uz moc nie :)

takze mi to vychadza asi takto : letecka zachranna sluzba ma svoje stranky, ako aj HS - mozno sa treba opytat tam ...

apropo - ako sa riesi bajk, ked ta auto sejme na ceste ?
podla mna ta nalozia do sanitky a bajk ostane v škarpe
27.01.2017 - 10:45:18
00
my sme tak raz šli s kamošmi na Polom, jeden taký menej skúsený tam padol v zjazde do Strečna a zlomil si kľučku...zišli sme dolu, zobrala ho sanitka a my sme šli bikom pekne po ceste domov...samozrejme hneď nás stopli policajti, že či sme ho kdes neukradli, ale tak nechali si vec vysvetliť...a to bolo tak pred 20 rokmi :D teraz som zase videl vo Višňovom, keď sa zranil bežkár, že mu odvážali auto domov... :)
27.01.2017 - 10:55:01
00
Je pravdepodobne, ze ostane vlkom (bezprostredne po uraze a zachrane vrtulnikom), idealne mat na biku kontaktne udaje.
Pokial si v stave, ze si si volal zachranu sam, tak si vies dohodnut aj kamosov, aby bike poriesili. Otazne je aka bude ochota zloziek zabezpecujucich ochranu majetku (hasici, policia), ak kamosi nemozu .
V zasahovej oblasti HZS by to mohli riesit aj clenovia HZS - ale tu asi moze byt aj problem v poistnych podmienkach, ak by si vykazali len zachranu bicykla.

Pokial si v stave, ze niekto volal zachranu tebe, tak snad ten bike odnesie niekde do prveho domu, chatu, policiu...
27.01.2017 - 10:58:07
00
KinDo napísal:

apropo - ako sa riesi bajk, ked ta auto sejme na ceste ?
podla mna ta nalozia do sanitky a bajk ostane v škarpe

co som videl ja tak bike nalozili do sanitky aj s pacientom (nic sa nikoho nepytali, rovno to spravili, pacient tam znameho nemal)
27.01.2017 - 13:34:48
01
By som to zhrnul, ak dovolite...

1. Cez AV su kryte zachranarske vykony (co sa tyke Slovenska, tam neviem) do nadmorskej vysky 7000 m.
2. Poistuju sa aj rizikove sporty, samozrejme. Pre profesionalov su ine poplatky.
3. Ked ta zachranari odovzdali do nemocnicnej/lekarskej/ambulantnej starostlivosti, plati medzinarodny preukaz zdravotneho poistenia.
4. Kde neakceptuju medzinarodny preukaz ZP a vyzaduju platbu, treba zaplatit. Vystavenou faturou najprv treba ziadat refundaciu nakladov u svojej ZP. Ked to odmietne, tak to AV preplati.
5. Poistenie trvalych nasledkov nie je v zakladnom baliku AV, ale je mozne taketo pripoistenie. Cca 10-20 EUR/rok.
6. Ja mam AV cez ActivePlanet uz niekolko rokov. Davnejsie k poisteniu boli aj drobne veci gratis, teraz je to len nakupna poukazka. Ale vyhodou je, ze cislo poistenca/karty zostava rovnake, len si predlzujem clenstvo.

7. Lege artis sanitka nemoze prepravovat bike zraneneho, ale stava sa to. Aj preto, aby si nekommplikovali pracu. Podla spravnych postupov by mali zavolat mestsku policiu alebo hasicov, ktori sa o to postaraju...

Palo TT Preco odmietla ZP preplatit moje osetrenie? Je to v diskusii pod clankom Ako som dopadol, taktiez som o tom pisal kratky blog (v mojom profile sekcia web). Kratka odpoved je: lebo ZP je banda zlodejov, mafianov, vykradacov a revizni lekari su idioti, atk ako nas system zdravotneho poistenia.

silva Ked sa ti stane nieco v hoteli v zahranici a nie priamo na svahu, v horach, tak plati co som pisal. Najprv to vysporiadat cez medzinarodnu kartu poistenca a v pripade zamietnutia cez AV. V tvojom pripade by som urcite volil AV ako Union cez sms ako cestovne poistenie...
27.01.2017 - 18:06:44
08
ReHMn Dakujem. Pekne zhrnute.
27.01.2017 - 18:30:19
00
double napísal:
LTo pošli mi do SS foto karty a môžem ju porovnať s mojou. To je to,že to nemáš cez ROKO:) Alebo Pozri vzadu pečiatku alpenverein Bezahlt. Resp ak dobre chápem kartu nemáš len mail? Tak reklamuj alebo počkaj v Jan to tva dlhsie kazdy poistuje. Mail platí len do určiteho času je to tam aj vyznačené

Kupoval som na tento rok znovu v Yak& Rysy a explicitne som sa na to pytal, takze tlacia plnohodnotnu karticku a ziadna dalsia nie je nutna. Takze je to tak, ako som pisal, ale peciatku to nema, aspon teda nevidim. Odfotit ti mozem, ale cela je po nemecky, tak neviem ci ma vyznam :)

Predna strana vyzera takto (cislo mam stale rovnake)
www.edelweiss.sk


Citam v tom zozname novych oblasti na hiking.sk toto:

povinosti osoby v oblasti "zapísať sa pred začatím vychádzky, túry alebo výstupu do knihy vychádzok a výstupov" .. pekne :) .. kto ich volal dokelu, aby robili zachranarov v Poloninach :x .. tam budu mat roboty na hranici z prevadzacmi :lol: .. kedze pozeram, patria tam uz aj Kremnicke vrchy, tak co chvila tam bude patrit aj Tribec, Inovec a nakoniec aj Male Karpaty :) Vsak Poloniny nie su nijak komplikovane a nebezpecne vrchy ani v zime, ako napr. Nizke a Vysoke Tatry. Nechapem ...
07.04.2017 - 14:57:41
00
keyboard_arrow_up