Carre - to je tak, keď sa obrátiš na odborníkov a nedáš tak trochu aj na vlastný názor a pocit. Po pár odbehnutých sezónach ani tak neriešim, či sú tie ktoré boty dobré (marketingovo), ale či mi sedia na nohe a prežijú aspoň dva-tri mesiace bez toho, aby sa začali trhať, párať, lúpať atď. Momentálne do blata beriem už tretí pár RBK za 40e, na sucho mám Inov8, ktoré mi fakt sedia. Tie Altry sú pekné a zoderieš ich ako ktorékoľvek iné + budeš bohatší o nejakú skúsenosť. Hlavne moc nešpekuluj a behaj :).
02.02.2017 - 13:26:48
03
A tak ja som rad za kazdy nazor, ved preto som sem pisal. Pojdem pozriet tie Altry a maju relativne dost modelov v ponuke tak poskusam a uvidim. Hadam aj oni poradia...
02.02.2017 - 15:35:53
00
behanie je hlavne o chuti behat, tenisky (a ine veci okolo) su druhorade. ak ta beh ozaj zaujme, tak si kupis aj niekolko tenisiek: pretek, trening na roznych povrchoch...
ja osobne na trening casto vyuzivam tenisky s membranou - beham takmer iba teren a taka rosa hned premoci nohu.
02.02.2017 - 17:33:24
00
Az take druhorade nie su, kedze musia byt pohodlne a pocas behu ich nemozes vnimat. Dakedy som behal vyhradne po asfalte a tam bolo dost citit, ked som bezal vo vybuchanejsej (>800 km) topanke. Teraz beham len polne cesty a asfaltu je tam tak 40 %, takze mi je to jedno - stare topankly, co maju cez 1300 km su uplny standard a nemam s nimi ziadny problem. Napr mam este niekde topanky s GTX, v ktorych som dakedy zacinal behat. Boleli ma clenky, na nejaky tempovy beh som nemohol ani pomysliet. Ked som ich vymenil sa iny model, tak zrazu sa mi behalo podstatne lepsie. Aj na drahu ked si obujem nieco ine, tak to citit a ten beh si tak neuzivam (nizsi sklon - tempovejsia). Takze nie je topanka ako topanka. Takze len treba vyskusat, neskor kupit nieco ine a zas len behat. Ked budes behat pravidelne, tak aj tak budes mat niekolko parov topanok, ktore budes striedat (ja mam 8 parov, ktore vyuzivam :D).

A ano..skus Altry - keby som nebol verny svojim znackam, tak bysom do toho siel - uz len kvoli peknej podrazke :) Na makkom povrchu je v pohode aj topanka so slabsim tlmenim.
02.02.2017 - 23:19:02
00
ja som raz kupil bezecke boty, vsetko sedelo, ale pri behu som zistil ze mi to tak debilne sucha vzadu nad patou ze to 5km mi to vydralo az do krvi. skusal som to kadejak snurovat ale nic nepomohlo, proste aj ked pri skuske sedeli tak behat sa v nich neda :)
03.02.2017 - 08:28:30
00
Carre uz ich kúp a chod behať uvidis sám a prikladám moje bežecké náčinie

Prílohy:

IMG_1601.JPG
IMG_1601.JPG 533.93 KiB thumb_up0thumb_down

03.02.2017 - 17:06:48
01
Tak nakoniec som zobral model Olympus 2.0, ktory ma najhrubsiu podrazku. Superior mi predajca moc nedoporucoval kvoli mojej vahe a tiez preto ze zacinam. Co som sa bol trosku prebehnut po dome tak normalne citim ako ma odrazaju do dalsieho kroku. Zajtra ich pojdem skusit na ostro. Mimochodom musim velmi doporucit hurikansport.sk, kedze nemali problem kvoli mne v sobotu otvorit sklad a venovat sa mi takmer hodinu, kym som sa rozhodol a poskusal vsetky mozne velkosti a modely.

Prílohy:

IMG_20170204_163109.jpg
IMG_20170204_163109.jpg 380.92 KiB thumb_up1thumb_down

04.02.2017 - 16:42:48
01
Poprosím o radu. Nakoľko už niekoľko rokov nosím pri bežnej chôdze/turistike/rýchlej chôdze Adidasky vo velkosti 44,2/3, celkovo už dodieram tretí pár, neodolal som a cez net som si kúpil bežecké topánky v tejto veľkosti. Veľkosť nových topánok bezchybne sadla,ale mám pocit,že topánky ma nútia čaptať nohy,tj. vykrúcajú mi nohy smerom od seba. To je niečo,čo mi radosť nerobí,nakoľko už naboso,či na bajku mi smerujú mierne od seba a snažím sa to eliminovať.

Až teraz som si naštudoval problematiku došlapu:) Vypadá to,že tieto adidasky budem nútený vrátiť a vybrať si niečo iné.

Otázka znie, je vhodné navštíviť diagnostiku,napr. v BA Sanasport, alebo rovno objednať neutrálno - stabilné topánky?

pôvodné topánky : https://www.sanasport.sk/adidas-supernova-sequence-boost-8-m-s78293

náhrada č.1 : https://www.sanasport.sk/adidas-response-3-m-aq2497

Robil som si poctivo test na myprecisionfit a vyšlo mi Mizuno Wave Inspire 13
23.05.2017 - 22:20:32
00
Píšeš ze sa Ti nohy vykrucaju smerom od seba, ale Inspire sú tenisky pre smatlavych (nohy smerom do vnútra - sam mam už druhý model). Za mňa z nich nie som nadšený. Vrch sa dosť rýchlo prederavil a ako na solereviews písali, tak ta podpora nič moc.
24.05.2017 - 13:37:40
00
ja už nenechám nič na náhodu. Troška som si o problematike poštudoval,adidasky vrátim a pôjdem si vybrať Mizuno do predajňe. Kolená a členky mám len jedny,resp. dve:)
24.05.2017 - 13:43:37
00
beháte niekto v Reebok all terrain craze?
05.11.2017 - 13:22:20
00
Daj odkaz ako to vyzera
05.11.2017 - 16:03:25
00
Uz som ich našiel mal som predchádzajúci model a skôr by som ju použil ako závodnú obuv určenú do mäkkého podkladu na objemovy beh nie je vhodná
Uz ju nemám reklamoval som ju vrátili mi peniaze a odbehol som v nej cca 200 km
05.11.2017 - 16:23:05
00
chcem to na vlhké jesenno - zimno - jarné obdobie, mokrý sneh, sem tam blatko a kaluž, goráče nechcem, ale niečo čo má zvršok z husto tkanej tkaniny, ktorá spoň trochu zabráni náhlemu návalu chladu a vlhkosti, keď čapeš po snehu alebo mlákach. pretekať nechcem, len tak si zabehať a trošku sa spotiť :-)
05.11.2017 - 18:45:20
00
na trhu je všetko možne, skušal som salomony, asicsi, reebok-y, la sportiva, inov 8. ... .
kopa peňazi len za premiove zančky
teraz beham tieto za tie prachy, ak vydržia do jari budem rád
https://www.decathlon.cz/nepromokava-obuv-kiprun-xt6-id_8351038.html
samozrejme na Slovensku sa nepredavaju ale daju sa objednat cez ich predajňe, su ťažke ale na treningy a na objemy zatial spokojnosť + davam este návleky do snehu tie od Inovu čo my ostali
05.11.2017 - 19:33:50
00
keyboard_arrow_up