To si toho potom ozaj malo videl! ;-)

Prílohy:

20187.jpg
20187.jpg 81.02 KiB thumb_up0thumb_down

28.07.2016 - 13:54:03
01
Tiež sa niekedy čudujem, keď chce niekto začať s DH a radia mu na to HT. Je to úplná zbytočnosť, pretože to je úplne niečo iné ako full, jediná výhoda je nižšia cena a následne nevýhoda lacný predaj, lebo je toho ako mravcov, skrátka zbytočnosť a vyhodený rozpočet na začiatok.
To je ako keď chce niekto jazdiť motokros a rada znie aby začal jazdiť najprv na endure na mx trati... (ten kto jazdí motokros seriózne vie, o čom hovorím).
Je úplne jedno, aký bicykel si kúpiš ako začiatočník (myslím tým samozrejme celopero) či lacnejší používaný, alebo drahší novší, vždy záleží na financiách a zapálení pre vec, o ničom inom to nie je. Pri staršom počítaj nejaký ten repas komponentov, ale to ťa neminie ani pri biku za 1500e po určitom období a nedajbože natrafíš na kus, na ktorom boli ledva vymenené plášte za celú jeho krátku životnú púť.
Okrem toho, vždy sú tu tie isté odpovede, že starý full sa rozpadne pod zadkom. To má byť argument prečo do toho neísť a zbytočne vrážať do HT? Staré HT sa nerozpadne? To tých pár čapov na zadnej stavbe fulla je taký problém? HT nemôže prasknúť?...

Popozeraj sa po starších Bighitoch, Rockmachine, RB alebo Kona, prípadne aj iné značky je ich dosť a dajú sa zohnať aj okolo 600e a dobre poslúžia na začiatok, potom si môžeš našetriť na lepší rám atď. I tak nevedia niektorí, čo pýtať za starý krám, čo už dávno nemá hodnotu... Vždy sa dá nájsť niečo, čo vyhovuje požiadavkám a rozpočtu, chce to len kompromisy.
Keď začať jazdiť DH, tak s bikom, ktorý je na to primárne určený.
28.07.2016 - 16:25:23
06
Úprimne myslím, že nemáš pravdu. Pri takomto rozpočte sa samozrejme dá nájsť aj vcelku jazditeľný full, 1500 je ok. Ale. Začať na HT ťa naučí robiť s bikom. Full chyby odpúšťa, HT nie. Priamo z fullu si narobíš kopu zlozvykov, ktoré si ani neuvedomuješ lebo nie je treba. Dobré HT stojí za to. Napriek tomu rozhodne netvrdím, že je to nutnosť, dá sa priamo aj na full, len tomu bude chýbať trochu skillu. Tu v bazáre sú super kúsky, napr. nedávno som tu videl Agang (Ninju?) za cca 1200?
28.07.2016 - 17:05:15
00
Kedysi sme vsetci jazdili DH na tuhacoch vratane SPDH a boli sme happy. Full mali akurat tak Polc a Drabik a tam to haslo.
Jazdili sme na tom vsetko...bikros, dual slalom, Dh,xc.
Naucili sme sa vdaka tomu poriadnu techniku a poriadne slapat...
Teraz si kazde dieta co nevie skocit obrubnik ide kupit DH masinu , a tak to potom na tych tratiach aj vyzera.

Za 600e radsej kupit seriozny tuhac ako rozpadnuty full.
Taky full bude furt nepojazdny a ked nesu lowe na bikepar co asi nesu tak bude v kuse tlacit do kopca haraburdu?
Zabava nula nic.

Na dobrom tuhaci moze jazdit vsetko a vsade kde ho napadne akykolvek styl.
Staci vymenit vidlu a plaste a ma z toho bajk aky chce.
Aj ja obcas poskulujem po kvalitnom tuhacovi.
Tuhac ma svoje caro a velke vyhody najma pri skokoch, trikoch a pri slapani.

Aby som bol uprimny ani ja by som sa vsak nevracal na tuhaca co sa tyka jazdy v lese.
Ale ked fulla tak uz daco normalne tzn. minimalne od 1500e vyssie ( z bazaru)
Lebo nekvalitny full je naozaj skutocna nocna mora...
A ked uz tak nieco overene a seriozne ako a Spesl podobne klasiky, ziadne lacnejsie exoticke vykopavky.
Na tie uz sa casom neda zohnat ani nahradna patka a pod ...
29.07.2016 - 10:14:31
010
http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-celoodpruzene/273878/specialized-demo-7-2015.html
Tento vyzera zaujimavo
30.07.2016 - 10:39:55
00
Chcel by som sa opýtať aký bycikel by ste mi odporučili. Chcel by som začať s DH. Mám 186 cm a 84 kg. Podľa vašich príspevkov vyššie som sa rozhodol pre nejaké HT-čko. Len chcel by som poradiť aké. Pozeral som už Ctm Raptor, Ctm Zephyr. Prípadne, vedeli by ste poradiť taký, kde by sa napr. za rok dala vymeniť vidla s väčším zdvihom ak by nestačila. Ďakujem za rady.
10.08.2016 - 00:38:33
00
Rozpocet?
10.08.2016 - 10:12:15
00
Rozpocet maximalne 600 eur.
10.08.2016 - 17:39:35
00
Zdravim bikeri chcel by som sa poradit :) kupil kamos od jedneho typka pred tromi rokmi bike ked odchadzal do zahranicia dal z toho bajku mi tuto Vidlicu Marzocchci ale ked som ju rozobral zistil som ze je tam iny tlmic alebo neviem co to je lebo nerozumiem sa tomu az tak ale je tam znacka SR Suntour tak ja neviem ze ked ju mal predomnou tam musel menit ona sa ani nenastavuje a ja by som sa chcel poradit kupil by som Vidlicu Marzocchi neviem aku poradi mi niekto? taku do 120 alebo 140 eur samozremjme jazdenu ja mam bike len pre moje potesenie lebo mal som som uraz uz je tomu 3 roky a nemozem si uzivat jazdu chodim jazdit len po polnych cestach a trochu po lese ak nemam bolesti ale rad by som chcel vidlicu tejto znacky alebo nieco podobne dik za rady ;)

Prílohy:

IMAG0855.jpg
IMAG0855.jpg 522.25 KiB thumb_up0thumb_down

23.01.2017 - 16:38:11
00
Jazdím DH asi rok,kúpila som GT DH-i áno je to trosku legenda, ale môžem povedať že mi sadol na 100%.Spapa všetko a možno to znie divne ale z čoho mam strach ja viem že to ten cajgel da. GTcko som prekupila . Repasovať som ho dala, ale nebolo toho veľa čo potreboval. Pre porovnanie by som to nazvala garážové auto.
O pol roka som kúpila pevnak leader fox-vyskladala som ho. A môžem povedať že na pevnaku by som neučila DH. Je to úplne iné . A pevnaku tak neverím ako GT .Jasne je to úplný rozdiel, Pevnak sa lepšie ovláda ,človek sa naučí čokoľvek na nom .Ale nie je to Dh-cko.A svoje GT-cko nevymenim az dokym bude sluzit a ze sluzi svetovo.
Nechcel´m sa nikoho dotknut je to len moj nazor.
(nudim sa v praci,tak reku vam sem supnem aj svoj nazor)
dikes
13.02.2017 - 17:24:17
00
Nazdar, chcel by som sa spytať, mam bicykel CTM-RAWER a chcel by som vyskusat niaky ten bike park ako napr. Kalnicu niaku tu modrú trať a otázka je ze ci ten bicykel vôbec na to ma.
Diky :)
11.08.2017 - 18:32:46
00
Bez problémov
11.08.2017 - 18:37:59
02
Záleží od mnoho ďalších vecí ci to zvládneš ale aj od techniky a skúsenostiach na stroji co vlastnis. Ja som vimenil dirtak za fullko zo zdravotných dôvodov pretože chrbtica a kĺby už majú niečo za sebou no skúšal som aj na freestile bmx jazdiť veci co jazdili na ht a som sa vycibril natoľko že sa teraz na celoperku nestresujem a užívam si jazdu a sám som prekvapený co zvládnem a na co mam v tom prípade zvládnuté a co som si v tej chvíli uvedomil ze na ht by som mal limit ktorí by som neprekonal.
08.06.2018 - 21:24:27
00
Prosím chcel by som sa spýtať či je lepšia bmx alebo trial bike na skákanie v centre dediny ale nechcem niečo moc drahé ďakujem za odpovede.
14.06.2018 - 20:36:04
00
pdpoved: pre zaciatocnika pevny!!!...vyskusat na tyzden a vies, co Ti treba ;)
17.07.2018 - 05:13:07
01
keyboard_arrow_up