nno, zaujimavy clanok, kuknem sa nan ale z mojho laickeho pohladu:
Prilis sa spajaju slova keto a vysoko tukova dieta. To, že obmedzime cukry /z mojho dovodu s cielom znizenia hmotnosti/ predsa neznamena automaticky, ze ich nahradim slaninou a bravcovou masťou, však. Chcem schudnúť a mojim cielom je využiť energiu z tukov z vlastných zdrojov, nie využiť ju z dodaných z vonku.
Aj male dieťa vie, že nadmerný kalorický príjem spôsobuje priberanie, preto mať pod kontrolou tuky, ktoré majú 9kcal/g je tiež dôležité /na rozdiel od cukrov a bielkovín, ktoré majú 4kcal/g /. Nehovoriac o tom, aký druh tukov prijímame...
Podla tohto článku som minulý rok zhodil 30kg vody a žiaden tuk... no, nemam merač tuku, ale ak je to aj naozaj tak, čomu neverím, aj tak som spokojný.
No a posledná vec - zvyšovanie výkonu. Som nadšenec, nie vrcholový športovec, zvyšovanie výkonu bolo pre mna druhorade. Ale ak sa nemylim, z matematického hladiska je výkon podiel vynalozenej energie za jednotku času. Nuž.. čo myslite, o kolko času som bol na rovnakom kopci rýchlejší, keď som o 30kilo lahší? No o dost... ale priznám sa, výpočty som si nemeral. Tak zvýšil sa mi výkon, či nie? Matematicky mozno nie... :-) Pocitovo asi ano...
03.02.2017 - 15:04:05
00
Ak hovoríš o mechanickom výkone, tak ten ti možno klesol. Však to si (orientačne) ľahko spočítaš z tých čísel, ktoré si si odmeral v tom kopci.
P = F.v . Stačí spočítať rýchlosť stúpania, za F daj tiaž seba+bicykla a predstavu máš.
Pod výkonnosťou možno rozumieť ten merný výkon (P/m) alebo VO2max. To už nie je tak jednoznačne definovaná veličina :-)
03.02.2017 - 22:09:18
00
Dôležité je, že tí, čo sú na tejto diéte sa cítia lepšie/šťastnejšie...a byť šťastný je veľká časť celkového zdravia ;)
04.02.2017 - 14:39:00
04
https://youtu.be/ujqlXpYKwQI
06.02.2017 - 12:27:23
00
https://youtu.be/7EQoeJlECX8
06.02.2017 - 12:31:52
00
Napisem moj nazor.
Tí obezni ludia v tych studiach sa stravovali normalne sacharidovo, a v teste im davali najskor sacharidove stravovanie a potom vysokotukove a hned po 4 tyzdnoch zhodnotili ze keto resp vysokotukove nie je dobra cesta. Za taky kratky cas žiadne vysledky ani nemožu byť, lebo ten ich metabolizmus naučeny na množstva sacharidov, ktore musel vzdy rychlo metabolizovat a až skoro preplnat glykogen, nasledne ukladat do tuku, bunky boli stale naucene prijimat glukozu a tu spalovat. Potom zrazu nedostali skoro žiadne CHO.... To by museli byt na takej strave ovela dlhsie, aby sa ukazali dalsie vyhody keto. Jasne ze mali hned ketolatky, lebo nedostali svoje CHO, ale to nie je podstatny ukazovatel, lebo tie latky kludne možu aj vyc**at a nie ich plne využivat, lebo maju neflexibilny metabolizmus. A aj tych 800kcal bolo malo pre takych chlapov, a duplom v prvych tyzdnoch. No a pre nich naucenych na CHO boli tie CHO v sacharidej diete velmi doležite, lebo pri takom nizkom kalorickom prijme, lebo bunky dostali glukozu a mali z coho vyrabat atp. Tak bolo jasnem ze pri 4x mensom prijme a zachovani aspon casti CHO budu aj vysledky. Zvysok moze ist z aminokyselin alebo aj z tuku.Pri tukovom stravovani mohli mat aj hypoglykemiu v tych prvych tyzdnoch a citit sa horsie ako pri CHO stravovani. Podla mna je dobre ocakavat nejake zlepsenia na vzdlade a optilmalizacii svojho vykonu až, ked dokažete trenovat na na lačno a pri vacsinou max 2 stravovaniach za den a aj tak nebudete hladny nikdy cez den. Vtedy metabolizmus zvladne aj vacsie obmedzenia prijmu kcal bez ujmy.
08.02.2017 - 22:55:15
00
Ja idem low carb (cca do 50g deň, aj menej) už skoro dva mesiace, prvých 10 dní ma bolel žlčník, ale potom to prešlo.
15.02.2017 - 16:47:21
00
Asi z tolkeho tuku na ktory nebol zvyknuty.
15.02.2017 - 17:22:09
00
No hej, predtým som slaninu skoro vôbec nejedol a ani nič mastné.
15.02.2017 - 18:17:19
00
Najprv bol z tolkých karcinogénov zdesený, potom si zvykol ;-)
15.02.2017 - 23:04:56
00
No veru. Kvalitu jedla si treba strazit. Bacha na e250.
16.02.2017 - 04:24:05
00
Dajú sa vôbec zohnať mäsové výrobky, ktoré neobsahujú rychlosol?
16.02.2017 - 07:37:14
00
tzv. domáce
16.02.2017 - 08:39:49
00
Kupoval som si parky Vitakids v Tescu. Zial uz ich zrejme stiahli z predaja. Zrejme si ludia nechcu platit za kvalitu a nepredavali sa. No a okrem toho som zatial nenasiel nic. Jedine teda domace. Osobne sa bez udenin a inych hotovych masovych vyrobkov zaobidem. V kvalitnom masiarstve sa ale obcas daju vychytat domace klobasy aj slanina.
16.02.2017 - 15:39:09
00
poznam jedneho typka, bol strasny magor do keto, zlatos bol pre neho guru a boh. Mal som s nim zopar potyciek, ze to co robi nie je velmi zdrave ale vehementne mi tvrdil ze on je pod dohladom lekarov a neviem co. Po pol roku zacal s hormonalnou liecbou, dosrate oblicky a velke zdravotne problemy. A hadajte cim je teraz. Veganom. Aj s manzelkou. Desiatky fotiek na instagrame, fb a podobne ako varia vegansky. A nie su jedini!!!! Tym netvrdim ze keto je zle alebo vegastvo je zle ale ludom uz trochu yebe z tychto nasich vyzivovych poradcov. hltaju tie clanky a bez zdraveho usudku to zaclenuju do svojich zivotov. A hlave to musia vsetkym naokolo ukazat a vsetkych presviedcat. Tymto nezhadzujem vas chalani, mam pocit, ze idete na to s rozumom ale to co je dookola, to je uz neuveritelne. A na zlatosa a plichtu som uz doslova alergicky a lezu mi na nervy s tym ich biznis modelom. Obchodnici s teplou vodou...
20.02.2017 - 11:06:49
010

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up