Mám 190 cm
Nechcem jazdenku keďže chcem mať bicykel ktorý bude kvalitný a dlho mi vydrží a hlavne budem vedieť, že mu nič nie je a ak by aj bolo tak mám na ňho záruku ktorú si môžem uplatniť.
16.02.2017 - 17:42:40
00
dobi235 napísal:
tak treba ten bajk najprv skontrolovat a potom kupovat, za 420€ kupi totalny zaklad na ktorom aj tak bude muset polovicu veci vymenit aby to bolo jazditelne.... a aka je XCT vidla? cestna?

komponenty už nechcem meniť, už keď si ho kúpim tak už nemusím do ňho investovať
16.02.2017 - 17:45:05
00
Ak si vyberas medzi tymi co si dal odkazy na zaciatku, tak si pokojne kup ten z nich, ktory sa Ti najviac paci. Su totiz takmer identicke co sa tyka vybavy a je takmer jedno, ktory si vyberies. Cize hlavne nech dobre vyzera. :)

A ako uz bolo spomenute - s cenovym stropom 420 € sa ku kvalitnejsiemu bicyklu proste nedostanes. Ale je aj pravda, ze na dochadzanie do skoly a par vyletov s rocnym najazdom 1000 km je to uplne postacujuce ak nechces na to minut viac ako tych 400 € a hlavne ak je este aj riziko, ze Ti ho mozu ukradnut v skole a pod.

Z tych co si dal odkazy by som ja zvolil toto vo velkosti 21": http://www.mojekolo.cz/4ever-convex-27-5-black-tyrkys-2015

P.S. Pri Tvojej vyske a planovanom pouziti by som zvazil aj 29" bajk.
16.02.2017 - 18:01:17
03
Jezus napísal:
Ak si vyberas medzi tymi co si dal odkazy na zaciatku, tak si pokojne kup ten z nich, ktory sa Ti najviac paci. Su totiz takmer identicke co sa tyka vybavy a je takmer jedno, ktory si vyberies. Cize hlavne nech dobre vyzera. :)

A ako uz bolo spomenute - s cenovym stropom 420 € sa ku kvalitnejsiemu bicyklu proste nedostanes. Ale je aj pravda, ze na dochadzanie do skoly a par vyletov s rocnym najazdom 1000 km je to uplne postacujuce ak nechces na to minut viac ako tych 400 € a hlavne ak je este aj riziko, ze Ti ho mozu ukradnut v skole a pod.

Z tych co si dal odkazy by som ja zvolil toto vo velkosti 21": http://www.mojekolo.cz/4ever-convex-27-5-black-tyrkys-2015

P.S. Pri Tvojej vyske a planovanom pouziti by som zvazil aj 29" bajk.


Ďakujem za pomoc zvážim ešte tú 29-tku
16.02.2017 - 18:58:19
00
marekberith napísal:
Mám 190 cm
Nechcem jazdenku keďže chcem mať bicykel ktorý bude kvalitný a dlho mi vydrží.....


A presne tebou nadhodené požiadavky nespĺňa ani jeden bajk co si si vybral. Ani jeden z nich nie je kvalitný a ani ti dlho nevydrží. A vlastne ešte som ani nevidel bajk za 400 € ktorý by dol kvalitný. Keď sa nevyznáš určite by som sa poohliadol po niekom kto áno vybral niečo z bazaru. Niekedy sa fakt dá kúpiť slušný bajk v dobrom stave a z kvalitnou výbavou.

Toť môj skromný názor.
16.02.2017 - 19:38:41
00
Joj, sak nechajte ho tak. Je to jeho rozhodnutie, a ked sa mu nieco doserie, bude to riesit on. Hlavne netreba kazdu somarinku hned niest do servisu, ale zakladne veci ako nastavit radenie, brzdy sa naucit robit sam.
16.02.2017 - 19:50:18
00
Rovano napísal:
Ani jeden z nich nie je kvalitný a ani ti dlho nevydrží.

Toto je trochu prehnane. Co znamena v Tvojom ponimani slovo "kvalita"? Ten 4ever co som dal odkaz uplne s prehladom zvladne bez vymeny ktorehokolvek komponentu tazke tisice km. Staci menit retaz a brzdove oblozenie a casom po opotrebeni prevody. Inak nic. Este aj kolesa a plaste ma celkom slusne. Nie je na nom nic vyslovene zle a nekvalitne. O nizsej kvalite sa da mozno hovorit pri zavitovych viackoleckach namiesto kazety a suvisiacich zadnych nabojoch na uplne najlacnejsich bicykloch, ale napriek tomu aj 250 eurovy bicykel vydrzi pri rekreacnom pouziti bez problemov tie tisice km.
16.02.2017 - 19:59:20
02
http://www.decathlon.sk/p/8350454_horsky-bicykel-rockrider-540-grey.html#/677-413-s

Ien nemaju na sklade xI, ale Jackob47 by ti asi vedeI zohnat
16.02.2017 - 20:09:58
01
Zajtra (dnes) mám voľno, pozriem v sobotu, ale mali by byť.
17.02.2017 - 01:26:14
00
Jezus napísal:
Toto je trochu prehnane. Co znamena v Tvojom ponimani slovo "kvalita"? Ten 4ever co som dal odkaz uplne s prehladom zvladne bez vymeny ktorehokolvek komponentu tazke tisice km. Staci menit retaz a brzdove oblozenie a casom po opotrebeni prevody. Inak nic. Este aj kolesa a plaste ma celkom slusne. Nie je na nom nic vyslovene zle a nekvalitne. O nizsej kvalite sa da mozno hovorit pri zavitovych viackoleckach namiesto kazety a suvisiacich zadnych nabojoch na uplne najlacnejsich bicykloch, ale napriek tomu aj 250 eurovy bicykel vydrzi pri rekreacnom pouziti bez problemov tie tisice km.


Možno som sa zle vyjadril ale pod pojmom nekvalitne som myslel nižšiu radu komponentov a menej spoľahlivé komponenty. A nemyslím si, že bajk v danej cenovej relácií cca 400€ bude rovnako dobrý, spoľahlivý a kvalitný ako bajk napríklad za 800€. A ten 4ever co si dal my vôbec nepríde ako bajk, ktorý zvládne ťažké tisíce kilometrov bez výmeny komponentov. Keby ten bajk naozaj zvládol ťažké tisíce km ktorý hlupák by dal za bajk dajme tomu 1500 €. Keď mu postačí kvalitný bajk za 400€. Na tom 4ever je úplne o ničom vidla, brzdy. Kolesa a náboje sú tiež asi nič moc čo je to za značku nábojov QUANDO DISC som v živote nepočul.

Nech si každý tvrdí a kupuje čo chce ale podla mňa akýkoľvek bajk za 400€ je vhodný tak akurát na jazdu 2x za týždeň do blízkeho obchodu a 1x do krčmy na kofolu. Bajk za 400€ môže niekomu poradiť len predavač v obchode lebo potrebuje zarábať to beriem je to v poriadku. Ale niekto kto bajkuje hoc aj rekreačne a má už nejakú tu skúsenosť by takto určite neporadil.

To hovorím z vlasnej skúsenosť tiež pred pár rokmi keď som sa rozhodol , že začnem bajkovať som kúpil bajk za cca 500€ do pol roka išiel z domu vkuse šuchali kotúče nedalo sa to nastaviť. Zápästie bolelo a tŕplo vidla poriadne nepružila. Náboje konusi trebalo stále štelovať atď.... Ja som však nežiadal nikoho o radu išiel som do obchodu a kúpil som bajk ktorý sa mi páčil a bola to veľká chyba.
17.02.2017 - 11:55:19
00
Ja som pochopil ako si to myslel. ale mylis sa. Alivio / Acera nie su v nicom menej spolahlive komponenty ako napr. SLX. Su akurat tazsie. To je znak nespolahlivosti? Nemyslim. Nespolahlive by boli, keby mali tendenciu praskat alebo sa inak kazit. Nic take samozrejme nehrozi. Cize ano, bajk za 400 € je rovnako spolahlivy ako bajk za nasobok ceny (ked sa pouziva primerane svojmu urceniu). Samozrejme ze nie je rovnako dobry / kvalitny, ale nikto tu netvrdil, ze bajk za 400 € a bajk za 800 € su rovnako dobre.

Inak ked uz sme pri tom, tak ja mam moznost realneho porovnania medzi low-endom za 400 € so Suntourom a Aurigami a strednou triedou za 3000 € a po nasadnuti je rozdiel medzi nimi naozaj len v hmotnosti, jemnosti chodu radenia a citlivosti / chode vidlice. Tocit pedalmi treba totiz na oboch rovnako. :) Ano, Suntour vidlica nebude pekne zehlit a zlepsovat komfort jazdy, ale ak clovek z nepozornosti trafi nejaku jamu alebo kamen, tak splni ucel na ktory bola navrhnuta a zmierni ten naraz. Cize ani ta vidlica sa neda oznacit za nekvalitnu / nespolahlivu. Len proste NIE JE DOST DOBRA na serioznejsie jazdenie. Ale clovek co ide rocne na par vyletov a nechce minat viac toto prioritne neriesi.

Ale po Tvojom zaverecnom zhodnoteni toho bajku 4ever som uz pochopil, ze dalsia debata je zbytocna. :) Ty si si kupil nieco, co si ani nevedel servisovat a "vsetko bolo zle". Hm, mozno bola chyba prave v tom servise a nie v tom bajku...
17.02.2017 - 12:43:52
03
Naozaj mi nejde o naťahovanie a dokazovanie si kto ďalej doští. Nepísal som to s takým zámerom. Chcel som len napísať môj názor a skúsenosť. A čo sa tíka toho môjho prvého bajku nebolo to preto, že som si to nevedel zoservisovať. Išlo o to že to práve často trebalo ladiť a nastavovať. S takmer akýmkoľvek servisom na bajku nemám žiadny problém všetko si robím sám. Bajky ktoré momentálne mám som skladal od rámu po komponentoch do finálneho bajku. Jediná vec čo som ešte neskúšal je zapletanie kolies. To som vždy nechal na chalanov čo majú prax.

Všetkým bajkerom, turistom, lyžiarom mier ohľaduplnosť a porozumenie :)
17.02.2017 - 13:36:34
00
Keď to porovnám s kamošom, ktorý so mnou jazdí na 4x drahšom bajku s XT osadením, tak len konštatujem, že neporovnateľne častejšie niečo štelujem, ladím (aj tak mu to radí precíznejšie) a mám o vyše 3kg ťažší bajk. Ale radosť z jazdy je podobná, podstatné je totiž nedať sa odradiť a ísť niekam von. Ja som si sám sebe stanovil určitú osobnú stávku, až keď ju "vyhrám", potom si doprajem skutočne vysnívaný bajk.

Treba dodať, že najväčší hendikep bola tá neohrabaná a ukrutne ťažká Suntour vidla, ktorá sa poddávala len pri skutočne hrubom násilí. Keď som po roku prešiel na Epixon prerobený na olejové mazanie, bola to zásadná zmena k lepšiemu, funkčnosťou aj hmotnosťou.
17.02.2017 - 13:41:38
03
Ja som tiez nechcel aby to bolo o dotahovani. Ale poznam ludi co na takych bajkoch jazdia a postacuju im, takze nema zmysel odradzat. Ked ma niekto strop 400 €, tak 700 € na lepsi bajk väcsinou proste neda. A ano, Suntour vidlica je naozaj slaba. Elastomerova RST Mozo comp 3,5" z roku 1998 chodi oproti tym low end Suntourom krasne, ani olejove mazanie nepotrebuje.
17.02.2017 - 13:58:38
00
Jezus áno úplne s tebou súhlasím preto moja rada bola kúpiť bajk cez bazár. Nie všetko čo je z druhej ruky musí byť automatický črep. Plati to hlavne pre HT často sa stáva že pri prechode z HT na fullko sa do bazáru dostanú relatívne nové bajky v slušnej výbave. Sám som predal pri prechode na full manželkin ročný superion zo vzduchovou vidlicou a na SLX za 550 eur. Nový stál cca 1000€.
17.02.2017 - 14:17:07
00
keyboard_arrow_up