Zdravim, chcel by som sa spytat ci vie niekto poradit, resp. ma skusenosti,
kde su lepsie podmienky na cestnu cyklistiku (trasy) v Taliansku: ci Toskansko alebo Ligurska riviera???

dakujem za radu
20.05.2010 - 16:44:44
00
Optimista :)
Tipujem, ze bude strasne malo ludi, ci chodia na obe tie miesta a tahaju tam aj biky. Ja by som ti nevedel povedat ani to, ci su lepsie podmienky na cestnu cyklistiku tu kde byvam alebo o 200 km dalej. (kedze trenujem tu a nie o 200 km dalej).

Ale mozno najdes nejakeho taliana, co ti poradi.
Na druhej strane: Moc by som to neriesil. Ak sa pytas kvoli tomu, kde je lepsie si kupit dovcu, tak ries, kde je lepsi hotel. Cesty budu vsade :)
20.05.2010 - 19:50:12
00
Skús sa opýtať na českých cykl. forach. ;)
20.05.2010 - 20:33:33
00
Toscana je fajn a je bližšie... Čím nižšie na juh, tým väčší blázni na autách.
20.05.2010 - 21:26:17
00
Ligúria je od Toskánska na sever. Janovský záliv a tak.
Do Toskánska chodím každý rok, podmienky sú tam vynikajúce. Dá sa vybrať medzi totálnymi plackami a vyslovene horskými "práskami". Chodievam do Marina di Massa. V dosahu je La Spezia, Golfo dei poeti, čo je vlastne už Ligúria. Pre zdatnejších sa dá urobiť trasa až po Cinque Terre. Smerom do vnúrozemia je Passo del Cerreto, veľmi výživný kopec, býva tade niektorá z etáp Gira. Tak isto cez Carraru, alebo Capanori.
Môj sen je dať raz, z pobrežia, Castelnuovo di Garfagnana, štyridsať kilometrov cez Apuánske Alpy. Ale musím potrénovať.
Dobrá trasa je z Cecina do Volterra, hlavne ten záver do kopca. Placky sú pri pobreží a od La Spezia po Piombino sa to nezdvihne ani o meter. No, za Livornom trošku...
Cyklistov mraky, skoro v každej dedine servis, požičovňa a tak. Cyklistický raj a prostredie kde si môžeš oči vyočiť...
21.05.2010 - 08:57:13
00
Ok. Beriem s5.
21.05.2010 - 10:13:42
00
Neviete niekto ceny domov ;) stahujem sa tam ihned :inlove: :D :f: :D
21.05.2010 - 17:44:42
00
Robert: Diky moc, fakt si mi pomohol dufam ze sa v lete podla toho zariadim :)
21.05.2010 - 19:31:06
00
Ligúria je od Toskánska na sever. Janovský záliv a tak.
Neviem prečo som si myslel, že Ligúria je na juhu niekde vedľa Kalábria. Pohľad do mapy Talianska ma presvedčil o omyle. Sorry.
Takže je v podstate jedno, či Ligúria alebo Toscana... Neviem posúdiť, čo môže byť lepšie, doteraz som sa dostal niekoľkokrát jazdiť len po Venetto. A môžem povedať, že vždy bolo BENE.
21.05.2010 - 21:16:15
00
V Taliansku je prakticky vždy "molto bene".

Keď píšeš o tom Venetto, dostal som dobrý tip.
Vlani nám domáci doporučil Asolo, v sobotu tam bola etapa Gira. V blízkosti Asolo je Montello. Vraj je to veľmi dobré vozenie, s kopou reštaurácií. Ešte som to nejazdil, ale plány sú...

Link:

http://tourism.provincia.treviso.it/proposte/anello_ciclistico.asp
24.05.2010 - 09:28:40
00
Asolo môže byť dobré... My sme mali raz stretnutie priamo pod Monte Grappou - sukromne-akcie-vyjazdy-treningy/borsa-dell-grappa-ita-t18031.html - to stúpanie na fotkách si dali tento rok aj na Gire.
Boli sme aj v Caneve - 60-70 km od mora, kopec s 900 m prevýšením začínal skoro v dedine na opačnú stranu.
Asolo je medzi Borsou dell Grappa a Canevou. Okolo Asola budú asi brdky, ďalej na severe kopce a na juhu roviny.
Vo Farra d'Isonzo pri Gorizii boli roviny, k moru (Grado) cca 30 km, na opačnú stranu za Goriziou v Slovinsku boli zase slušné kopce - o-hociom/fotky-z-vyjazdov-pekne-pokope-3-cast-t14952-105.html
Na tento rok máme dohodnuté okolie Trevisa.
24.05.2010 - 20:29:13
00
To Robert,

Sakra chalan, ty musis mat mat riadne najazdene, alebo byt bratom Ch. Norisa ked okolie Ceciny povazujes za absolutnu placku !
Nie zeby tam boli brutalne stupania, ale od placky ala Samorin alebo madaria, to ma riadne daleko.
Ostatne co si opisal nedokazem posudit, to nemam prejdene, ale vela som pocul, ze je to fantasticke miesto na trenovanie. A ak sa nemylim, z Ceciny je P. Bettini.
Toscansko je vsak krasne !!!
25.05.2010 - 23:31:24
00
Napísal som, že placky sú pri pobreží. Okrem toho aj to, že trasa z Ceciny do Volterry je kopcovitá. Najskôr si to treba prečítať, nezaškodilo by pozrieť mapu.
Volterra je vo vnútrozemí a je to staré etruské mesto, známe spracovaním alabastru. Mimochodom, veľmi pekné mesto.
Toskánsko je kopcovité, dokonca hornaté, ale to pobrežie je predsa len dosť rovné.
Netreba mať Norrisovu genetiku, aby si sa povozil...
A máš pravdu, Bettini je z Ceciny. Keď som tam bol, tak mal na každom rohu bilboard.
26.05.2010 - 08:14:33
00
Ja som bol s kamaratom v oblasti Fano, Rimini. Je tam tiez vela moznosti (San Marino, Urbino ...) a cyklistov plna prdel na kazdom kroku, soferi ohladuplni : http://www.youtube.com/watch?v=-Oi6ix5vBUE
26.05.2010 - 11:37:56
00
Caute, nema niekto tip na oblast v Taliansku ( Toskansko ? ) cca do 1000 km od Bratislavy, vhodnu pre cestak na jarne jazdenie ? Dik
24.02.2017 - 08:02:30
00
keyboard_arrow_up