sedlovka s packou pod vajcama je nebezpecna vec... musis pustit rajdy... to si ani neviem predstavit. Radsej ani neuvazuj... Vysuvanie Ks E-Ten po premazani redsou vazelinkou pri prvom servise sa zrychlilo na cca 1 sekundu odspodu uplne hore... nie je to pomaly, ale ani rychlo...A pokial starou dusou obalis packu a ten kanalik, kde packa stlaca piest, aby sa tam nedostavalo svinstvo, mas rok pokoj so servisom....
24.02.2017 - 08:06:59
00
dik za odpovede chlapi, skusim to este premyslet ci ovl.na riaditkach, alebo packa pod sedlom. Doteraz som vzdy zastavil, vystupil, nasteloval zdvih... takze k urychlenie nastavenia by mi stacila aj packa pod sedlom - samozrejme s vacsou opatrnostou...
24.02.2017 - 10:54:29
00
Packa pod sedlom je hlupost.Taka sedlovka je zbytocna investicia.Ked uz ides do teleskopky,tych par evri prihod nech mas remote a ono sa Ti to na komforte jazdy nasobne vrati ;-)
24.02.2017 - 11:19:09
03
...spravne, daj na Kapraka... komfort /a aj ta bezpecnost/ je s ovladanim z rajdov uplne niekde inde, ako smatrat pod ziclom... za tych par susnov pri takej investicii to fakt nestoji... radsej si odpust par piv :-)
24.02.2017 - 11:28:06
00
BAJurajK napísal:
Tesak imro1 romet ohladne tych KS sedloviek, ci eTen, alebo Dropzone ma dotaz. Aku udrzbu potrebuju? Som sa asi nedocital poriadne, no obe su mechaniky so strunou a s nejakym uzavretym olejovym piestom? Takze ziadne odvzdusnovanie a pod....
Pozeram skor po sedlovkach s packou pod sedlom - nejake rozumne napady na vyrobcov okrem KS?
A uplna zahada - doma si to skusim poriadne pomerat, ale ak som mal original sedlovku 375mm a nikdy som ju nemal naplno vysunutu (lebo som krpaty), tak pozerat po 385mm je hlupost asi a mam pozerat 350mm?
Dlhsiu sedlovku nemozem kupovat, lebo mam full s capom, ktory zavadzia zasunutiu sedlovky. Dik.


to tusim miesas jablka s hruskami. co ja viem, tak KS vyraba teleskopky vylucne hydraulicke/pneumaticke a zrejme aj pri tych zakladnych modeloch - v principe su to ich starsie verzie s novym menom.
cisto mechanicka je napr. gravity dropper - struna a mechanicka aretacia. takcitak, su rozne kombinacie systemu "vysuvania" a aretacie. a kazda jedna ma istu slabinu. virtualne najmenej nachylna na problemy a udrzbu je gravity dropper.
24.02.2017 - 13:35:52
00
Chlapi, mate skusenost s RS Reverb B1 - zaujima ma dlhodoba spolahlivost. Je tam stale nejaky problem alebo potreba castej udrzby? Dik.
22.03.2017 - 10:41:44
00
Dano5 napísal:
mám od neho tú z vonkajším vedením lanka na fatbiku,funguje bezchybne,nemá vakel ani bočnú vôlu,za tú cenu super-jediná nevýhoda je vyššia váha


Dano, a uz si ju aj servisoval? Resp. vies na akom principe funguje? Pretoze okrem klasickych detailov sa neviem dopatrat ako to vyzera z vnutra.
26.03.2017 - 20:29:41
00
nie,žiadny servis som nerobil,je to na biku č.2 (zimák-záložák) kde je servis len základný-občas namazanie reťaze,výmena opotrebených brzdových platničiek,inak nič
26.03.2017 - 21:02:37
00
a ta sedlovka je mechanicka?
27.03.2017 - 12:10:48
00
nie,je tam natlakovaná patróna,ale nepátral som,či má aj nejaký ventil na dofúkanie-tá moje je natlakovaná riadne,aby som ju stlačil na doraz,musím zasadnúť celou váhou-cca 80 kg
27.03.2017 - 13:28:45
00
Ano je natlakovana riadne, cize dofukovat ju isto netreba, len nikde sa neviem dopatrat k nejakemu technickemu obrazku, co mozno a nemozno ocakavat v buducnosti :)
27.03.2017 - 13:50:32
00
čo vy nato, ta cena je až podozrivo nízka http://bikemarkt.mtb-news.de/en/article/928055-rock-shox-reverb-125mm-o-30-9mm-x-380mm

*edit: už neaktuálne


Naposledy upravil Matvej15 dňa 27.03.2017 - 21:06:32, celkovo upravené 1 krát.

27.03.2017 - 17:51:13
00
BAJurajK napísal:
dik za odpovede chlapi, skusim to este premyslet ci ovl.na riaditkach, alebo packa pod sedlom. Doteraz som vzdy zastavil, vystupil, nasteloval zdvih... takze k urychlenie nastavenia by mi stacila aj packa pod sedlom - samozrejme s vacsou opatrnostou...


Ak uvazujes o KS Eten tak na nu rychlo zabudni. Nielen ze je 100mm zalostne malo ale nevidim v tom systeme ziadny potencial. Nic tam nenastavis. Ovladanie packou pod sedlom je na hovno a je to na uraz. Taktiez lanko az pod sedlo je hovadina lebo pri zasunutej ti ostane lanko vysiet niekde do priestoru. Ked uz tak ks lev bud zo zamkom dolu aleho rovno integra. ;)
27.03.2017 - 17:58:01
00
Henry33 Plantajuce lanko som vylucil hned. Vnutorne vedenie nemozem pouzit. ETen som zavrhol. Cena rozhodla. Je to dropzone s pakou. A len 100mm. Vacsiu tam neviem dat. Doteraz som jazdil s odpilenou pevnou so zdvihom 75mm a rychloupinakom. Teraz mam 100 s pakou pod sedlom. Nepouzivam to tak casto a dole to pojde rychlo. Hore si dam bacha. Urcite lepsie ako doteraz. Ja sa radim radsej k tym ktory zevraj sa len vozi. Ked zacnem jazdit tak zainvestujem ;) aj tak dik. To si este necital, co som uz vselico pocul / cital o svojej vybave na bikeu... takze sedlovka je minimum.
27.03.2017 - 20:34:21
00
Idem testovat relativne lacnu sedlovku Brand-X Ascend. Podla recenzii na Chainreactioncycles vyzera dobre, ale nicomu neverim, kym to nepolozim na svoju IKEA vahu a neprezije aspon jednu sezonu.
27.03.2017 - 21:38:25
00
keyboard_arrow_up