Tak isto by sa toho našlo viac, záleží čo od tej kamerky očakávaš, či chceš väčší display a ovládanie na kamere, alebo radšej ovládať cez mobil, gps, atď...
01.03.2017 - 20:04:50
00
No pravdu povediac, ma byt to moja prva tak nic narocne proste zapnut a tocit doma stiahnut a pozriet na zaciatok asi vsetko
01.03.2017 - 20:10:32
00
Tak sony je moja prvá kamera, čiže nemôžem nejako porovnávať, ale ja som spokojný, má kompaktné rozmery, dobrý záznam zvuku aj vo vodotesnom puzdre, bez puzdra odolá striekajúcej vode. Chýba jej ale ovládanie na kamere, tam sa dá len on/off, zapnúť/vypnúť wifi a spustiť záznam. Ale ovládanie cez mobil je spracované dobre a vyhovuje mi. Stačí len zapnúť nfc, priložiť mobil ku kamere a hneď sa mi zapne appka s obrazom, ktorý kamera sníma. Len mám pocit že model hdr az-1 sa už nevyrába a dopredávajú sa posledné kusy.
01.03.2017 - 20:50:16
00
tak dík, pouvažujem aj nad nou keď ešte bude kmáni :-)
02.03.2017 - 09:52:23
00
Hoj, keď ti môžem povedať ešte moje skúsenosti tak by som bral Laamax X10. Je to presne tá cenová relácia ako tá kamera čo si sem postoval, a natáča to fakt pekné zábery.
10.03.2017 - 12:36:30
00
lamax nieeeee
10.03.2017 - 12:42:30
00
Ja len zo zvedavosti. Oplatí sa?
https://m.heureka.sk/digitalne-kamery/sencor-3cam-4k02w/
10.03.2017 - 14:51:00
00
máš nejaké zlé skúsenosti s Lamaxom ? lebo mňa tá kamera zatiaľ nesklamala ani raz
10.03.2017 - 15:47:23
00
zhodou okolností mám aj lamax aj go pro

lamax pri vyššej rýchlosti totálne zaostáva v kvalite obrazu v tej rozmazanej časti od rýchlosti... keď si to porovnám s obrazom z gopro je to otras, a obraz mi príde strašne preostrený...
10.03.2017 - 16:07:25
00
tak ja nie som veľmi náročný ale nech sa dá nato pozerať
10.03.2017 - 16:51:12
00
tiež niesom velmi náročný ale do 200€ by som išiel buď do session alebo do sony :) (pri sony si ale zváž či ti nebude prekážať minimum úchytov...)
10.03.2017 - 17:34:41
00
Bezky: Skalka / hostinec cca 10min / 2017
kamera: Go Pro Hero 5
720p rendering
https://www.youtube.com/watch?v=IJG7rpBSm5E

Kajak: Zilina / Pod Dubňom cca 1m / 2011
kamera: Go Pro Hero 1
720p rendering
https://www.youtube.com/watch?v=cRI1CNmZuxE

HERO 5:
+stabilizacia obrazu
+dotykovy displej
+BT
+wifi
+GPS
+moznost vybrat hodnotu FOV
+prepinanie zobrazovania displeja podla polohy kamery

-foto pomer stran 4:3
-slaba vydrz baterie so zapnutym BT & GPS -ak je v originalnom housingu, tak nie je pristup k nabijaniu (USB, HDMI)

Pred rokmi som si kupil mozno ako jeden z prvych slovakov v USA gopro 1.
Dokupil som si k standardnej vybave, kde bol vtedy aj helmet vent strap a "čelovkovy" mount, platformu na surf. Nalepil som ju na kajak a snimal video. Gopro 1 bola vtedy fajn, ked neboli ine moznosti ale nikdy sa mi ten roztraseny obraz moc nepacil. Video z MTB na helme bolo takmer nepozeratelne. Ako sli modely 2,3,4 nevidel som dovod pre zakupenie noveho modelu. Zmena nastala az pri modeli 5 so stabilizaciou. Mam ju asi dva mesiace a nakrucal som snimky pri lyzovani a bezkovani. Ta stabilizacia je uplne suprova. Skoda, ze sa da aplikovat len pri rozliseni 2K.

Na aliexprese som si dokupil celu radu prislusenstva:
chest mount, kde bol aj "jéčkový" fitting
wind shield
lens protective cap
handheld floatable mount
cup suction mount

Este cakam na zasielku, kde bude housing. Tento neoriginalny ma uz vyrieseny ne-pristup k portom a ak budem s prevedenim spokojny, tak doobjednam dalsie aby som nasledne mohol premiestnovat len kameru a netratit cas v terene presrobovavanim fittingov z helmet na chest popropade v lete na potapanie do handheldu.

Vacsina tohto prislusenstva stoji okolo eura len ten wind shield stal asi 2.60 €.
Ked som kupoval Hero 5, tak predajca ku kamere daval zdarma aj RC. Je to neskutocne uzitocna vec. Na tom portali som si objednal za 90 centov wrist strap a davam si ten RC na zapastie a kameru ovladam na RC a nemusim smatrat rukou na helme, ked je na kamere este aj ten molitan wind shieldu. Takze plne odporucam aj RC.
Windshield je dizajnovany na Hero 2,3,4 ale da sa natiahnut aj na Hero 5. Sice nie uplne pokryva spodny mikrofon ale je podla mna len otazka casu, kedy vietnamci zareaguju a urobia prevedenie aj na Hero 5. V gopro 1 - tam som musel do housingu vkladat absorbcne papieriky vlhkosti i ked som siel na divoku vodu. Tu nic take netreba.

Na karte potom najdete popri "riadnych" suboroch aj subory thumbnails na zobrazovanie nahladov klipov na displeji ale aj low resoluution video subory ( *.LRV). tieto staci potom po prekopirovani na HDD prepisat na *.mp4 a posluzia ako preview subory pre editovanie videa ak vas pocitac uz hardverovo nestiha preview videa v HD kvalite. Potom po zostrihani sa nahradia pred renderovanim za tie "riadne".

Musim sa priznat, ze ta kamera ma tolko funkcii, ze nie som si isty ci niekedy vyuzijem uplne vsetky a ci ich aj vobec poznam.
Akurat mi vadi ta nestastna 4:3 pomerova varianta pre fotografie.

Zaobstaravacia cena bola 419 € v cene bolo standardne dodavane prislusenstvo (kabel, 2x nalepovaci mount, housing) a plus RC zdrama. Cena RC sa v tej dobe pohybovala okolo 75 €.


Naposledy upravil Dagger dňa 16.03.2017 - 08:29:00, celkovo upravené 1 krát.

15.03.2017 - 17:28:39
00
Ma to len jednu chybicku. Nejedna sa o opticku ale o elektronicku stabilizaciu. Ale je dobre vyladena.
15.03.2017 - 18:06:46
01
Vám sa páči gopro stabilizácia? Raz som si ju zapol a už nikdy viac. Mi to prišlo ako keby mala kamera epileptický záchvat
15.03.2017 - 18:15:21
00
Mne to pride fajn. Asi si mal zle uchytenu kameru a uz to bolo nad sily tej stabilizacie. Vie to potom niekedy vyzerat dost blbo.

GoPro Hero5 Black SuperView Stabilization - Mountain Bike Downhill Bikepark Leogang thumb_up0thumb_down
15.03.2017 - 18:18:37
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Kamery a príslušenstvo)
    keyboard_arrow_up