šefko s 29 je trosku problem so zadnou sedackou, ja mam sedacku hamax zadnu (uz ju vela nepouzivame) a klasicky drziak na com sedi sedacka mi nesadol. Musel som dokupit iny drziak
http://www.kaktusbike.sk/prislusenstvo-ostatne/hamax-lyziny-pre-male-ramy-kisssleepy/
31.08.2016 - 16:54:39
00
Mam Meridu...
http://eshop.merida.sk/ram-big-nine-1500-cierny-biely-cerveny-_d17836.html
31.08.2016 - 20:56:09
00
Tak to nevyzerá dobre to je podobne ako som mal ja. Nakoniec som to vyriešil cyklovozom. neskôr som kúpil lacny Kross Merida a sedacku vozim tam.
31.08.2016 - 21:05:28
01
Ja som kúpil hamax siesta a vozím ju na 29er ht ráme od canyonu.
02.09.2016 - 05:58:17
00
Ja mam tiez Hamax. Nakolko ju vozim na 29 Ghost Tacana M-ko, co je dost maly ram, musel som dokupit extra lyziny pre mensie ramy, co bolo cca. 30€ navrch (70€ tusim stala ta sedacka - je nepolohovatelna, co usetrilo skoro 50€, za podla mna zbytocnost na bajku). So sedackou inak spokojnost, mala v nej sedi rada a ma dost vyhlad, takze argumentov, ze dieta vzadu vidi iba chrbat, by som sa nebal. Aj poloha vpred-vzad sa na tych lyzinach da este nastavit. Tiez som zo zaciatku vahal, ci nezvolit sedacky dopredu, ale ked si predstavim ako rychlo mala rastie a aku ma velku hlavu v prilbe, rychlo som od toho upustil. Ta Hamaxka je tusim az do 20kg, takze ju este nejaky cas vyvozim. A co je super, tie lyziny len odcvaknes z drziaka na rame (vid krocanove foto na zaciatku tohto fora, pripadne pozri na bajk v mojom profile) a bajk Ti takmer nic neobmedzuje.
02.09.2016 - 08:19:47
00
presne tak som to musel aj ja riesit semanuel, uplne rovnaky popis. Ta zadna je pre rodica pohodlnejsia, pri prednej mas zase lepsiu komunikaciu s dietatom, ale v nej dieta dlho nevydrzi, lebo ako rastie zacne zavadziat v predu:-)
02.09.2016 - 09:48:51
00
ahojte, kedze nas maly uz zacina mat vek, kedy by som ho konecne mohol zobrat so sebou na bike, zacal som pozerat sedacky-narazil som ale na velky problem :) mam kellys wandal 10 - t.j. celoodpruzeny bike...vedeli by ste mi poradit, nejaku sedacku, ktoru by som tam mohol namontovat? rozmyslal som taktiez nad montazou priamo na sedlo, kde konci sedlova trubka, ale aj u Kubicu mi napisali, ze by trubka na sedle nevydrzala...pripadne este s malou dusickou rozmyslam, ci by sa uchytenie nevoslo do miesta, kde je ram spevneny (zakruzkovane miesto na fotke)

https://www.zonerama.com/pavolbosik/389896
14.03.2017 - 09:16:13
00
Koľko má malý? Existuje sedačka ktorá sa dáva dopredu, ale záleží ako sadne na konkrétny rám.
14.03.2017 - 20:59:33
00
No obavam sa, ze pri tvojom rame tam detsku sedacku, resp. uchyt nenarves. Ja mam hamaxku a ten adapter je dost masivny (uvidis to aj v mojom profile na HT bajku). Kedze ako pises, ze maly zacina mat vek na vozenie, asi bude este prcek. Preto ine riesenie ako sedacku dopredu asi nevidim. Napr.: http://active-one.sk/cyklo-sedacky/726-yepp-mini-ocean.html
Pripadne kukni forum: oblecenie-doplnky-prislusenstvo/detska-sedacka-na-bicykel-t23566-30.html
Ja by som ale do sedacky dopredu uz kvoli bezpecnosti nesiel. Dieta v prilbe ma velku hlavu ktora zavadza pri vyhlade. Kup si radsej lacny bazarovy bajk na vozenie maleho, ak mas moznost a priestor.
15.03.2017 - 12:25:13
00
...maly mal inak jeden rok akurat...dakujem Vam za rady, pozeral som presne aj tie yepp sedacky dopredu, ale trosku sa toho obavam-trosku aj montaze na riadidla-neviem ci by som tam tu yepp sedacku namontoval, kedze mam bike aky mam :/ vymyslim to asi tak, ze dame sedacku na bike manzelky (ta ma hardtail od Kellys) a ja budem teda jazdit s nim na jej biku :) a ona na mojom-kedze sa obavam trosku toho ci ju maly nejako neprevazi pocas jazdy, aby sa nevysypali..budeme to musiet nejaky cas vydrzat, kym maly nebude jazdit sam :)

dakujem este raz
16.03.2017 - 10:23:44
00
Yepp sedačky na riadidlá mi prídu moc nebezpečné. Lepšie si naozaj počkať až bude dieťa staršie. Používal som Hamax a musím povedať, že sú naozaj dobré, teraz som si kúpil na druhé kolo Thule a príde mi bezpečnejšie. Je vidieť, že je vyrobená z kvalitných materiálov. Inak sa dá teraz ušetriť sa zľavovým kupónom https://kuponer.sk/obchody/mall/ Časom asi nahradím aj tú druhú sedačku Hamax za Thule. Ale musím pošetřit nejaké peniažky :)
17.03.2017 - 12:47:09
00
Ahojte skúsení bikeri. Hľadám cyklosedačku pre dcérku, kt. mala pred pár dňami 4 roky. Na trhu ich je tak veľa, že som sa v tom stratila. Pomôžu mi vaše skúsenosti a postrehy. Určite chceme zadnú sedačku, samonosnú. Keďže dcérka má už 4 roky (aj keď je drobnejšia) bola by som rada, keby mala opretú hlavičku, čiže aby bola opierka chrbta vyššia. Taktiež aby sa jej zmestila prilba a nemala hlavičku v predklone. Ja som nikdy sedačku na bicykli nemala, takže si neviem dobre predstaviť ten pocit pri riadení, ale predpokladám, že váhou dieťatka sa dosť mení ťažisko, takže tiež by som poprosila nejaké postrehy pri sedačkách, kt. sú odpružené a "húpu".
Jazdíme prevažne po asfalte, občas nejaký nespevnený kus cesty.
Taktiež otázka - muž má cca 100 kg, dcérka 15kg + sedačka... Udrží to vôbec ten bicykel? :)
Moji favoriti (ale samozrejme, nechám si poradiť): Hamax Siesta (tu som si nie istá tou výškou opierky a taktiež, či je vôbec možné polohovanie dieťatka pri takejto hmotnosti.... neprekotia sa???), BELLELLI TIGER RELAX - tá sa mi páči, len mi príde dosť ťažká.. či to zvládne bicykel :)
Vopred ďakujem
22.03.2017 - 09:58:38
00
Zamilovana v prvom rade by som sa spytal ze naco bude vyuzivana ta sedacka ? vylety, alebo len tak na rozky do obchodu ?
dcerka uz vie bicyklovat sama ?
22.03.2017 - 10:18:22
00
Henry33 Výlety. Bicyklujeme od jari do jesene. Často po robote na pivko do mesta - to sú také tie kratšie výlety (Devín-nábrežie a späť), prípadne poldenné, celodenné výlety (Ba- Hamuliakovo, Ba-Vysoká pri Morave... cca tieto vzdialenosti). Máme starú sedačku, pásy sa dávajú cez hlavu, dcérka je už veľká, mám pocit, že jej urvem hlavu keď sa jej to snažím prevliecť. Sama bicyklovať ešte nevie, nad tyčou ešte neuvažujeme, neobsedela by tam. Taktiež máme cyklovozík, len tam sa nudí, v sedačke je radšej.
22.03.2017 - 10:36:44
00
my mame dve od bellelli ktore pouzivame ked ideme do skolky ale vsetky cyklosedacky dozadu mas popruhy cez hlavu. inak nevidim ziadny zmysel platit za sedacku vela penazi a halvne kupovat vseliake co sa naklapaju a podobne hluposti ktore nevyuzijes a pridavaju len zbytocnu hmotnost.
tuto mame a nemozem povedat krive slovo na nu :http://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/detske-sedacky-a-tyce/bellelli-sedacka-detska-pepe-standard-sivo-cervena.html

inak nasa mala ma 5 a to sa ti len zda ze neobsedi na bicykli ked ju tahas. sama prejde tak max 7 km a potom uz ked je unavena tak ju taham a sedi si aj 20km.
treba vyskusat a posuvat to dalej ;) urcite ju to bude bavit hlavne ked si mysli ako velmi ti pomaha tym ze slape aj ona ked ju tahas ;)
22.03.2017 - 10:45:45
00
keyboard_arrow_up