caf ludia potrebujem vediet de mam zohnat dosticky ktore v 3 obchodoch vzivote nevideli hh :roll: ak by dakto vedel o dajakych nezvicajnich nech sa ozve dik a pridavam aj foto

Prílohy:

Komentár súboru: foto dosticiek
DSC00413.JPG
DSC00413.JPG 265.28 KiB thumb_up0thumb_down

01.02.2008 - 12:16:55
00
Tak takto som este nikdy nevidel :roll: ..ake su to brzdy???? :?:
01.02.2008 - 12:28:59
00
Ak ich nevies kupit tak si ich vyrob. Ja som vyrobil dosticky na moje brzdy Hayes mam ich zalozene a su plne funkcne. Teraz mam rozrobene LX od Shimana. Je to pracne ale cena za 4ks je priam smiesna. A to uz nehovorim o atypoch ako tvoje. Ak nezozenies nepis ss poradim z coho a ako sa daju vyrobit.
01.02.2008 - 12:49:01
00
Jediné čo ma napadá, či to nie je nejaký Diatech /mech. Diatech bol s takou čudesnou drážkou/ alebo potom už len sa opýtať mimozemšťana z galaxie Roubax či ako to je. hehe
01.02.2008 - 13:12:22
00
caf ludia potrebujem vediet de mam zohnat dosticky ktore v 3 obchodoch vzivote nevideli hh :roll: ak by dakto vedel o dajakych nezvicajnich nech sa ozve dik a pridavam aj foto


8) No ani sa nečuduj. Sú to mechanické brzdy čínskeho pôvodu a montujú sa na lacné TESCO, METRO biky.
Doporučujem sa toho čo najskôr zbaviť.
:roll: Mal som tú česť to raz dávať dokopy jednej kamoške, ktorá si kúpila síce krásne vyzerajúci bike, ale s nefunkčnými brzdami. Sú tam akési plávajúce strmene, ktoré sa jej neustále rozštelovali a potom nehorázne šúchali platničky o kotúč aj keď nebrzdila. Proste hrôza.
Brzdové platničky som jej v tom tiež menil a to takým divným spôsobom, že som kúpil platničky s veľmi podobným tvarom a potom som použil brúsku,pílnik a vŕtačku.
Pozri na na toto a skús najsť niečo podobné:
http://www.koolstop.com/brakes/DiscBrakes/index.php
http://www.a2zcomponents.com/OLD-web/Fastop/fas01.htm

:arrow: alebo to skús urobiť tak, ako to píše Drotár, ale pozor, čím to prilepíš.
04.02.2008 - 06:49:06
00
Ak ich nevies kupit tak si ich vyrob. Ja som vyrobil dosticky na moje brzdy Hayes mam ich zalozene a su plne funkcne. Teraz mam rozrobene LX od Shimana. Je to pracne ale cena za 4ks je priam smiesna. A to uz nehovorim o atypoch ako tvoje. Ak nezozenies nepis ss poradim z coho a ako sa daju vyrobit.


Drotar, aj my trošku experimentujeme s brzdovými obloženiami, lebo ceny nových platničiek, to je jedno na akú značku bŕzd sú nehorázne vysoké nato, aká je ich výrobná cena.

:?: Akú brzdovú zmes používaš (z akého auta).
:?: Čím to lepíš.

My sme skúšali rôzne zmesy, od platní na spojkové obloženie pre lisy, cez brzdové obloženia z rôznych áut, až sme skončili pri použitom brzdovom obložení z kamiona VOLVO FH. To jediné má približne podobné brzdné vlastnosti ako originál brzdové platničky. No ešte neviem, čo na to povie kotúč - ako dlho vydrží, či sa príliš skoro nezničí. :wink: Uvidíme.
Lepíme to špeciálnym priemyselným lepidlom na vysoké teploty, ktoré sa musí vypaľovať, ale značku ti nepoviem, lebo vôbec neviem, kto to vyrába. Má ho doma kamarát.............. a teraz mi nedvíha mobil.
04.02.2008 - 07:08:23
00
škoda času - riešiť takúto brzdu... za cenu nových doštičiek (ak ich niekto vôbec ponúka) radšej kúp lacnú mechaniku Shimano aj s obložením.
04.02.2008 - 11:37:01
00
Pouzil som brzdove oblozenie na Favorit, ine som neskusal. Nalepene su dvojzlozkovym epoxidovym lepidlom. Zmes na platnicke je podobna tym povodnym a zatial som nezistil negativny vplyv na kotuc. Brzdia ale zivotnost netusim aku budu mat.
04.02.2008 - 15:06:29
00
keyboard_arrow_up