Vyzeralo to ako v tom videu. Asi som divný ale jediné na čo sa viem potom sústrediť sú tie neprirodzené pohyby stabilizácie a z jazdenia mám nič.
15.03.2017 - 18:26:09
00
Aha tak uz viem kde je problem. Ja takto zas nemozem pozerat sitcomy lebo mi lezu na nervy tie smiechy v pozadi :D
15.03.2017 - 18:27:37
00
podľa mňa je tá stabilizácia super a konečne sa dá pozerať na gopro záznamy..
15.03.2017 - 20:37:28
02
bafo03 napísal:
Vyzeralo to ako v tom videu. Asi som divný ale jediné na čo sa viem potom sústrediť sú tie neprirodzené pohyby stabilizácie a z jazdenia mám nič.

mozno, ze pomoze zmenit FOW z wide na medium - treba vyskusat....
16.03.2017 - 08:35:29
00
Mne osobne by na session prekážalo že to nemá display. A čo sa týka tej preostrenosti, je pravda že lamaxky majú ostrejší obraz ale nemyslím si že nejako príliš. https://www.youtube.com/watch?v=MdgmX_l7EIM pozri si toto video je tam pekne porovnaná tá x10 s GoPro5 a dvoma SJ kamerami. Pozri si na tom videu napríkad vykreslovanie oblohy, v tom je tá ostrosť dobrá pekne sú tam oblaky vykreslené a nie sú len jedna súvislá biela hmota.
22.03.2017 - 14:54:13
00
Boha jeho, ja mam tak rad tie porovnavacie videa, ktore su v principe hovno hovoriace. Ked som siel kupovat kameru, videl som ich milion a pomohli mi nic, ked sa to tak vezme. Lebo idem kupovat akcnu kameru, ktoru pripnem niekde na helmu, na spicku lyze, na surf a porovnavacky akcnej kameru su robene pri minimalnych otrasoch a clovek potom nahra 3 videa a ide sa dogrcat, ked si potom to video pozera a zisti, ze bez gimbalu tu kameru moze tak hodit do kosa. Pri takych compare videach ako ich je na youtube tona, mozu porovnavat aj kameru za 1000 eur s poslednym conskym shitom nejakym furybee za 30 dolacov a kvalita bude totozna (prehnal som). Sice pisem mierne OT, ale ked som pozrel aj na toto rit hovoriace poronavacie video, nedalo mi.
22.03.2017 - 15:09:54
03
tak pridam aj moje, jedine co som stihol a session4 som predal, ale nejake rozdiely tam vidno :-)
GoPro Session4 vs. GoPro Session5 thumb_up0thumb_down
22.03.2017 - 20:50:07
00
kotros napísal:
... pozri si toto video je tam pekne porovnaná tá x10 s GoPro5 a dvoma SJ kamerami. Pozri si na tom videu napríkad vykreslovanie oblohy, v tom je tá ostrosť dobrá pekne sú tam oblaky vykreslené a nie sú len jedna súvislá biela hmota.

To čo opisuješ pri vykreslovaní oblohy nieje ostrosť ale dynamický rozsah čipu. Závisí to od nastavenia expozície (iso, čas, clona) Okrem pevnej clony sa s týmito parametrami pri gopro dá krásne pracovať. Určite by som pri akčnej kamere neexperimentoval s nejakými čínskymi napodobeninami :)
22.03.2017 - 21:23:20
00
Nesúvysí dinamický rozsah skôr s kontrastom tmavých a svetlých miest na fotografií ? Nastavením isa by si podľa mňa docielil to, že by obloha nebola tek presvetlená oproti zbytku fotografie. Čo mne príde, že u tej GoPro to je dosť zle nastavné na tom videu.
23.03.2017 - 12:49:17
00
Aj najlepší senzor má len cca. 1/2 dynamického rozsahu ľudského oka, preto neupravené video s veľmi kontrastnou scénou bude mať vždy buď prepálené alebo príliš tmavé časti, prípadne oboje. U fotoaparátu sa to dá elegantne vyriešiť s HDR, u videokamier sa experimentuje s tým, že napr. párne snímky sú 0,0 EV a nepárne s -0.7EV a špeciálny softvér by to potom upravil, ale je to dosť piplačka a neviem o tom, že by sa to už bežne používalo.

Vo všeobecnosti platí, že ak máš dilemu, tak nastavíš osvit podľa oblohy a príliš tmavý zvyšok obrazu opravíš v postprodukcii. Ja sa držím zásady, že v slnečnom dni točím s -0,7EV, to neplatí, ak je zasnežená biela krajina. Pri zamračenom počasí nakrúcam typicky s -0,3EV korekciou osvitu. Treba si uvedomiť, že príliš tmavé časti scény sa dajú pohodlne zosvetliť, ale z prepálenej oblohy už modrú neurobíš...
23.03.2017 - 13:29:29
01
kotros lenže znížením isa zároveň uberieš aj svetlo v tmavých miestach...a dosiahnuť peknú oblohu za cenu podexponovanej zeme to je riadna blbosť...ak sa bavíme o akčnej kamere (nepredpokladám že máš schopnosti a ani chuť selektívne upravovať video a zosvetlovať zem)

pri fotke sa to dá velmi jednoducho, že selektívne zosvetlíš v postprocese zem... pri videu je to podstatne náročnejšie a to už chce teda riadne vedomosti ohladne úprav videa :)
23.03.2017 - 13:58:32
00
V nových akčných kamerách sa tá kontrastná scéna tiež už riešiť s HDR, už to nie len vec fotoaparátov nie ?
Ja mám zase zásadu že v tmavých podmienkach 0,5EV a keď je toho svetla veľa tak zase -0,5EV. Mi príde že keď už to nastavím na viac/menej ako 0,5/-0,5 tak je to už príliš svetlé alebo tmavé. Až neprirodzené.
misopetrovic – nie som úplne odborník, a nejaké úpravy videa v postprodukcií veľmi nezvládam :/
23.03.2017 - 14:08:42
00
mathoso napísal:
tak pridam aj moje, jedine co som stihol a session4 som predal, ale nejake rozdiely tam vidno :-)

chcelo by to nieco akcnejsie (rychlejsie) - tam by malo porovnanie vacsiu vypovednu hodnotu ...
23.03.2017 - 16:23:40
01
chcel som natocit, ale nestihol som, lebo staru som predal rychlejsie ako som cakal ...

este taka poznamka a presun z inej temy:
vydrz baterie 4vs5, este sa so session5 pohram a prehodnotim aj reklamaciu, lebo zatial sa mi javi vydrz o dost slabsia, je fakt ze pri prvych zabavkach som klikal a natacal snad vsetky mozne formaty, na skusku, vela 4k a hral som sa s wifi atd, a vydrz sotva 40 minut, bolo mi tiez divne ked som tocil oboma kamerami asi 25 minut, session4 zobralo mozno patinu baterky, session5 zozrala skoro celu, dnes som schvalne skusil znova a cca 82 minut v 1080p60 (stab.on, wifi off, hlas.off), nieco lepsie, ale oproti starej je to stale menej, tam som mal bezne 100-110 minut ...co som si vsimol, ze session 4 dlho drzala stav a potom mi pomerne rychlo na konci baterka odisla, na tejto to ubuda na zaciatku rychlo, prvy dielik baterky mi zmizne uz po 3-4 minutach, ale na konci zase drzi o dost dlhsie a skoro 10 minut nahravala uz s blikajuvou baterkou
24.03.2017 - 22:31:39
00
Xiaomi YI sport alebo action camera 1 vsade je inak popisane. ma niekto?
29.03.2017 - 18:32:50
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Kamery a príslušenstvo)
    keyboard_arrow_up