imro1, jasné, nateraz neriešim... ani sa mi do toho nechce... Som rád, že je to aspoň tak... ;)
20.02.2017 - 11:21:41
00
Stále sa utvrdzujem v tom, že 29 " bola pre mňa dobrá voľba, v pohode si trúfnem na fakt rozbité úseky, jazdim ich istejšie ako na 26", testovačka v lome bola super, tam som si našiel dosť pekných pasáži :)
25.02.2017 - 19:27:15
00
O tých Onza plášťoch som tu čítal viaceré negatívne skúsenosti a viacerí z vás ich menili, prípadne hodili na bezdušáky a toto asi spravím aj ja, lebo nie som moc z tých plášťov nadšený, asi som čakal od nich trochu viac a to som uvažoval o ich kúpe, presne nad modelom Ibex, ešte že som ich vtedy nezobral. Čo na ne hovoríte vy? Ste aspoň niekto s nimi spokojní , lebo zatiaľ som čítal len samé negatíva a na vlastnej koži zisťujem že už som jazdil aj lepšie...
26.02.2017 - 07:21:48
00
Asi ako už vieš, nahodil som na odporučenie chalanov z Bajkuly Schwalbe 2,25 Rocket Ron EVO TLR 3. Keď som si potom, čo som jazdil Ibexy, nasadol na bajk, myslel som si, že mám iný bajk. Ťahá sa oveľa ľahšie a o akcelerácii za použitia rovnakej sily ani nehovorím. Je to fakt raketa. A pritom ešte stále na dušiach. No ber moju skúsenosť ako skúsenosť neskúseného hobika... :rofl:
26.02.2017 - 10:46:33
00
Ja mam zatial stale Onza Ibex, cca 300km, vacsinou po snehu a blate a zatial sa mi zdaju celkom v pohode (Predtym na HT som mal Ardent 2,25 vpredu a Minion SS 2,30 vzadu), stale na dusiach. Kedze kvoli reklamacii teleskopky som teraz dlhsie nejazdil, tak zatial neplanujem menit plaste ani prechod na bezduse, ale myslim, ze to bude len otazka casu.
26.02.2017 - 11:08:42
00
BabaYaga mne nejde ani tak o rýchlosť, ako skôr o grip a aby ma plášte podržali aj v ťažkých sekciach a extrémnejšich situáciach. Zatiaľ sa na nich necítim moc bezpečne, netvrdím, že sú nepoužiteľné alebo úplne zlé, no prechod na bezduše by to snáď vyriešil a mali by sa podstatne zlepšiť aj vlastnosti. Na 26 tke som mal miniony, síce tú najlacnejšiu kevlarovú 2 zmes, za cca 25 € plášť a zdali sa mi teda o dosť lepšie a cítil som sa na nich podstatne istejšie. Na tých Ibexoch, čo som skúšal to trochu prešmykuje aj na šotoline do kopca, pri vlhku tiež o snehu už ani radšej nejdem písať, tam to bolo úplne zle, no tam som zázraky ani nečakal, no aj pri brzdení grip teda skoro žiadny, asi ešte odpustím s tlaku, aj keď nemal som ich moc na tvrdo, no pri tom dezéne som čakal viac. Mám pocit že im najviac budú sedieť suchú podmienky a asi najviac hlina, no uvidím časom. Ale asi rýchlo nahodím pásky a mlieko, lebo takto neviem neviem. Kupovať hneď druhé plášte nechcem a snáď to nebude nutné, uvidím pri nejakých poriadných zjazdoch, snáď sa mi nestane nejaký osudným :) a do Schvalbe už asi nepôjdem, možno že ten nový Noby Nic, ten nevyzerá zle, no po skúsenostiach s touto značkou sa mi do toho nechce a ten RR je skôr XC a maratónsky plášť ak sa nemýlim, ja uprednostňujem skôr plášte do ťažšieho terénu aj za cenu väčšieho valivého odporu a vyššej váhy, niečo ako Miniony, tie boli super a podľa dezénu som čakal, že aj tie Ibexy na tom budú podobne, no ako vidím, tak nie sú :)
26.02.2017 - 13:40:02
00
Dnes opäť testovačka a zas ladenie pruženia, ta pika je fantastická, konečne som si dal aj normálny rýchlejši zjazd s menšími skokmi a zdá sa mi, že už som našiel ten správny tlak, poskúšal som aj kompresiu, odskok vyzerá byť tiež ok, aj tlmič sa zdá byť celkom ok, teda pri zjazde, trochu lepší by na škodu nebol, časom budem meniť. Ešte otázka, pýtal som sa to aj v téme o bezdušákoch, kto máte kolesá DT 1900 a zhadzovali ste plášte, je na ráfkoch bezdušová páska? Určite pôjdem do prerábky, zatiaľ som ešte plášť nezhadzoval, tak ak niekto viete, tak napíšte, vďaka :)
27.02.2017 - 18:39:30
00
Neni tam paska.Aspon na mojich nie
27.02.2017 - 18:43:04
00
Nie je tam páska. Ja som tam dával túto http://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/rafiky/pasky-do-rafiku/notubes-paska-do-rafikov-zlta-10y-x-25mm-914m-x-25mm-82971.html
27.02.2017 - 18:49:09
00
A daju sa v pohode spravit bezduse na tychto rafoch?Ziadne patalie okolo toho?Rozmyslam aj ja nad tym...
27.02.2017 - 18:55:04
00
Vďaka, niekto tu už písal že to prerábal, asi v téme o bezdušákoch, neviem či sú tie ráfky vhodné, tu je písané, že sú TLR http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-zapletane-kolesa-dt-swiss-x1900-spline-29/8458 mali by to byť tie isté, no na stránke YT to písané nemajú a ani na ráfoch som toto označenie nevidel, čo by pri takto určených ráfoch malo byť, tak teraz neviem, kde je pravda, no snáď s tým problém nebude :)
27.02.2017 - 19:01:43
00
kaprak: Ziadne patalie, predne ako po masle, zadne ma trochu potrapilo. Potom som robil este ine 2 sady kolies. Rovnaka obtiaznost :D
Hlavne si pripravit nieco, cim dostanes rychlo velky objem vzduchu do kolesa. Najlepsie asi kompresor, ale ja som to urobil doma s pomocou nafukanej duse a potom uz iba hadicu z ventilku duse do ventilku kolesa. Najdes finty na youtube, aj GMBN maju nejake how to video k tomu. :)

imro1: tu to je napisane https://www.dtswiss.com/Wheels/MTB-Wheels/M-1900-Spline-en, su TLR :) Robil som to presne na tvojom bajku, je to v poho.
27.02.2017 - 19:03:43
02
Bajkonur a všetko v pohode drží? tak si ma s príspevkom predbehol, dik :)
27.02.2017 - 19:04:03
01
Dnes prší, tak robím tie bezdušáky, nalepil som pásky a ešte nahodil duše a nechám to tak do zajtra, ako som tu čítal, tak viacerí to tak robia, tak uvidíme, snáď to bude lepšie a nebudú nejaké problémy :) . Inak s bajkom maximálna spokojnosť, najmä teraz po výmene tlmiča je to podľa mojich predstáv, pôvodný som predal, takže super a s tými bezdušákmi by to malo byť ešte lepšie. Dám aj jednu fotku, aj keď už som ju v jednej téme dával :)

Prílohy:

DSC_1051.JPG
DSC_1051.JPG 342.36 KiB thumb_up7thumb_down

18.03.2017 - 12:11:06
04
Tak a je tu problém... :@ Odišiel mi shock. A to som najazdil len cca. 90 km a aj to väčšinou po asfalte (občas trávnik). Nie som v tom vôbec doma a tak som predvčerom večer do YT poslal mail a teraz čakám, čo bude ďalej. Zatiaľ žiadna odpoveď. Vôbec netuším kedy a kde sa mi to stalo. Len som pocítil pri padalovaní pohupovanie, čo som dovtedy nemal a tak som závadu objavil. Asi dosť zriedkavá záležitosť... či?
Príloha:
20170321_162938.jpg
20170321_162938.jpg 1.14 MiB thumb_up1thumb_down

Prílohy:

Poruchaný RockShock RT3.jpg
Poruchaný RockShock RT3.jpg 455.17 KiB thumb_up0thumb_down

23.03.2017 - 09:36:27
00
keyboard_arrow_up