v najnovsom PR clanku Bicykle Corratec 2017: Účeľné riešenia, Na vašom obľúbenom triale sa určite nestratia - no neviem, ako trialove biky mi velmi nepridu...
20.03.2017 - 15:06:29
00
Tiež tu máme medzi kolesami aj " tí " Fulcrumi : "Neviem koľko vážite 4volty, ale šúchať mohli aj Fulcrumi, len to nebolo počuť,......." :-)
20.03.2017 - 15:16:32
00
1. v slove "Účeľné" nema makke L co robit
2. aj za predpokladu, ze "trial" je iba preklep, stale je tam nespravne sklonovanie
3. kopec dalsich myliek (uz nie obsiahnutych v uvedenej vete), vyzdvihol by som "modelova rada"
20.03.2017 - 15:19:06
01
Asi si autor prispevku mysli, ze ide o mexicku firmu, kedze preklep medzi A a E sa da spravit len tazko. :D
Mexxis minion
20.03.2017 - 16:39:31
00
Orangesaft napísal:
... ale tu ja na inom obrazku ta ...

Nie gramatika, ale štylistika.
Mám dnes na návšteve vnuka, v máji bude mať 3 roky, vyjadruje sa nejako podobne...
24.03.2017 - 22:26:46
01
Aha, kukol som si na jeho profil, je od Michaloviec... Tam je podobné vyjadrovanie dosť bežné.
24.03.2017 - 22:29:42
00
Je to ok, pri správnej štylistike by mu doma nikto nerozumel :)
24.03.2017 - 22:34:54
02
Najlepsie je vyberat vetu s kontextu ako nasi politici, pripadne novinari :) Napisal som toto: "Neviem ako editovat posledny prispevok, ale tu ja na inom obrazku ta, ktoru mam teraz"
Po 1. som zvyknuty pisat bez makcenov, jedina chyba, ktora je vo vete je slovicko "ja", kde som v rychlosti dal "a" namiesto "e".
Po 2. prisiel som z prace, bol som unaveny a pocas vikendu mam cas, tak si chcem dat bicykel do poriadku.
Po 3. nikdy som nechapal boj medzi vychodom a zapadom, ale pomaly zistujem co ste zac.Je mi vas uprime luto, ak cely den sedite za pc a sledujete kazdu jednu temu, len aby ste si mohli zgustnut na "stylistike" - pan dokonaly z BA.Na internete, pripadne na verejnosti sa vyjadruje ako najlusnejsi, najmudrejsi a najdokonoalejsi clovek (samozrejme NIKDY neurobi v texte chybu !!! - ved je dokonaly), ale doma to uz vyzera inak.Ach jaj, takych ja poznam vela (a nie su z vychodu) :) Ako som spominal vyssie, je mi vas uprimne luto, ze si prdite do stolicky cely den a sledujete s prepacenim taketo *****.

A kludne odpovedajte, tuto temu si uz neotvorim.Je to totiz zbytocne komentovat opicky a este k tomu z BA nebudem :)


Naposledy upravil Orangesaft dňa 25.03.2017 - 12:52:33, celkovo upravené 1 krát.

25.03.2017 - 08:57:22
01
JoKo napísal:
Nie gramatika, ale štylistika.
Mám dnes na návšteve vnuka, v máji bude mať 3 roky, vyjadruje sa nejako podobne...

Prajem Ti JoKo aby si Tvoj vnuk doviedol domov frajerku z východu, aspoň od Prešova aby si zistil akí sú tam milí a krásni ľudia.
25.03.2017 - 10:20:49
05
Orangesaft
Ak som Ťa nejak urazil, tak sa ospravedlňujem, ale ináč je dobré sa dokázať zasmiať aj na vlastnej chybe.
Ja som bol už viackrát citovaný v tejto téme, hlavne preto, že tu na východe sa proste hovorí ináč,
a mám to zažité a spontánne použijem nesprávny výraz (napr. dva / dve intuitívne nerozoznám a niekomu to trhá uši )
o štylistike nehovoriac, tu sa proste bežne ináč skladajú vety :)
25.03.2017 - 11:52:10
01
celý budúci týždeň strávim v Ba , ta som normálne zvedavá , na tu paradnu zapadňarsku štylistiku .... :lol:
25.03.2017 - 12:29:33
04
Ok tak, len tak zo zvedavosti som tu opat zavital.Srsen tu absolutne nejde o tvoj komentar, ale o pana dokonaleho "JoKa", ktory v zivote ziadnu chybu v texte neurobil.Mne by ani nevadilo, ak ma tu prida kvoli nejakej chybe v texte, ale tu ide konkretne o tento bratislavsky, namyslenecky vyrok "Aha, kukol som si na jeho profil, je od Michaloviec... Tam je podobné vyjadrovanie dosť bežné." Co bratislavcan to genius, co vychodniar to stoka - typicky tupy nazor, zapadniarov.
25.03.2017 - 12:46:41
02
kasli nato a kasli aj na nejakeho Joka je to starsi zahundrany pan ten sa uz nezmeni.. mne je to napr. jedno. zase na druhej strane obcas ma aj normalny komentar. mam v robote tiez bratislavcanov a tiez mu dva/dve trha usi mne to pride uplne normalne. ja mam strasne silny prizvuk aj po 10 rokoch co zijem v BA. som zo sniny doma sme hovorili narecim.. zenu mam napr. z MI uci slovencinu nema prizvuk to ze ovlada slovencinu nemusim hovorit no nikdy doma nerozpravali prizvukom ani narecim tak ho jednoducho nema.
tiriel ta pojdeme na pivo aspon ňe? abo na bicigeľ.. ked uz tu budes
25.03.2017 - 15:22:20
02
Orangesaft napísal:
... ale o pana dokonaleho "JoKa", ktory v zivote ziadnu chybu v texte neurobil.

Urobil. A vychutnali sa ma v tejto téme. Môžeš si to vyhľať, ak ti to napraví ego.

Pár rokov som hodne chodil na služobky do Vranova, keď sme rozbiehali stoličkáreň v Bukóze. A vždy som sa bavil na tom "dva koruna", "ta to tu". Tvoj príspevok mi pripomenul ťažké večerné etapy vo vranovských krčmách.
25.03.2017 - 17:57:39
01
petrik napísal:
tiriel ta pojdeme na pivo aspon ňe? abo na bicigeľ.. ked uz tu budes

Ta berce me zos sebu ;)
25.03.2017 - 18:02:09
01
keyboard_arrow_up