Zdravim zial v tomto krasnom pocasi musim bojovat so zapalom dutin. Chcem sa vas opytat nemate nejake rady na uvolnenie nosa ? Skusal som naparovanie,solux 2x denne po 10.minut ale vobec to nepomohlo. Za kazdu radu vopred dakujem.
29.03.2017 - 09:27:36
00
ATB. Ja som s tym tiez teraz dva tyzdne vkuse bojoval. A poriesili to ATB za tri dni.
29.03.2017 - 09:30:11
00
ATB som dobral v pondelok.Bral som ich tyzden a vobec mi nepomohli :(
29.03.2017 - 09:33:54
00
mne predpisala SUPRAX, co je vraj primarne na duriny a uplne super.. predtym dva tyzdne hnusny zlty hlien, tlak okolo oci, bolest hlavy.. vyskusal som vsetky "domace" metody, nakolko sa ATB vyhybam ako sa da, ale nakoniec zabralo az to.
29.03.2017 - 09:41:16
00
Ja som mal nejaky Lekoklar a citim sa tak ako pred liecbou.Zajtra idem na kontrolu tak som zvedavy co mi predpise . Mna nebolia dutiny,nic mi znosa netecie jedine mi trochu slzy prave oko a mam strasne upchaty nos uz mi to pekne lezie na nervy.Ale aj tak ti dakujem za radu :)
29.03.2017 - 09:52:34
00
Hosť napísal:
ATB som dobral v pondelok.Bral som ich tyzden a vobec mi nepomohli :(

2 roky naspat mi pomohla az 4ta sada ATB... ak to mavas kazdu jar chod k imuno-alergologicke ked sa toho zbavis.
29.03.2017 - 10:10:27
00
No teraz tuto zimu boli nejake pliagy, fotrik bol tiez doma skoro mesiac, 3 druhy ATB pozral, nezaberalo.. a potom zo dna na den preslo. Kamos skoncil na neurologii, co sa nemohol rano postavit z postele, co mu chripka presla do nejakeho nervoveho zapalu..
29.03.2017 - 10:17:59
00
keď mám zapálené dutiny, že ma až bolia, tak mi zatiaľ vždy pomohol sinupret, je to bez predpisu
29.03.2017 - 10:37:09
01
Tak aj ja môžem odporučiť Sinupret tbl.
29.03.2017 - 10:52:09
02
mne pomaha preplachovanie dutin slanou vodou. nosom nasajes a ustami vypluvas. viem, ze to vyzera byt neprijemne, ale neboj sa. nie je to nic hrozne.
29.03.2017 - 11:11:31
01
Hosť napísal:
2 roky naspat mi pomohla az 4ta sada ATB... ak to mavas kazdu jar chod k imuno-alergologicke ked sa toho zbavis.

Teraz mam prvy krat zapalene dutiny. Ta nadcha mi zacala zaciatkom februara ale nejak som to neriesil. Ale v marci som si povedal ze stacilo.Nemohol som poriadne spat musel som dychat ustami.Jedine co mi pomohlo bol sprej do nosa ale uz ho mam plne zuby .Nastastie nemam ziadne bolesti okrem upchateho nosa a mierne slziaceho oka. Zajtra idem na zas na ORL tak uvidim co mi da doktorka teraz.
29.03.2017 - 11:12:30
00
S prinosovymi a celnymi dutinami som si uzil "svoje". Upozornujem vsak ze tento opis bude trosku nechutny ale zase verim ze niekomu pomoze. Prvym problemom bola skrutene prepazka do S po direkt zasahu loptou v detstve, potom nohou na treningu, k tomu alergia na palinu. Nevedel som plynule dychat nosom. Kvapky som pouzival na litre. Niekolkokrat mi prepichovali dutiny 12 cm ihlami so striedavym efektom. Prva operacia bola na vyrovnanie prepazky. Potom mi na vojencine trhali zadny horny zub, a do dutin po vytrhnutych korenoch dali nejake gulicky na umrtvenie[ze vraj arzenove]. Tie gulicky sa mi cez prevalenu okostnicu nad zubami dostali do dutiny kde drazdili a sposobovali zapaly niekolko rokov. Na kazdom RTG boli, len kazdy rok to zhodnotili ako kaz na filme. Az ked som uplne zufaly predlozil jednemu doktorovi tri snimky za sebou s rovnakym kazom poslali ma na CT...vysledok tri kovove alebo kovu podobne cudzie telieska v lavej prinosovej dutine. Takze dalsia operacia, dutinu vycistili a stav sa mierne zlepsil. Ale az po poslednej operacii FESS [Functional Endoscopic Sinus Surgery], ktoru som riesil kvoli zlemu vyrovnavaniu tlaku v lavej celnej dutine pri freedivingu mi povytahovali polypy + kopec "bordelu" [citacia] a rozsirili dychacie cesty v nose. Stav je teraz konecne OK. Ak ma chyta nadcha ci zacina zapal dutiny, intenzivne si ich nahrievam niekolkokrat za den az tak ze v nich citim pulz. Vyplachovanie slanou teplou vodou velmi doporucujem. Ja si do pol litrovej plastovej flase zarobim slany roztok [ako mierne presolena polievka], a cez uzky vrchnacik tlakom na flasu [hlavu mam bokom nad umyvadlom] natlacim vodu do vrchnej dierky a spodnou fukam von. Preventivne takto cistim aj ked robim v postredi s prachom. Velakrat sa uvolni kopec bordelu ktory clovek ani neciti... Dokonca ak si chytim nos a spravim v nose podtlak, niekedy dokazem aj z dutim vytiahnut sajrajt zlto zelenej, takmer az neonovej farby [fujtahfl...] a tym vlastne predist hromadeniu a zapalu. Taka perlicka..ak mal niekdo na vojencine zapalene celne dutiny, jednoducho oholili cast obocia a na tom mieste narezali kozu, urobili dieru do lebky, dutinu vyplachli a zasili. Jazva postupne zarastla obocim takze bola casom neviditelna.
16.08.2017 - 10:19:36
00
zdravím , /som alergik -senná nádcha-ambrózia palinolistá/ zaujala ma táto svetelná terapia- do nosa, ak s ňou máte niekto skúsenosti, please napíšte o tom, Ď

toto nie je reklama, neviem či to funguje:)

Prílohy:

_vyr_54allergolux.jpg
_vyr_54allergolux.jpg 58.72 KiB thumb_up0thumb_down

alergolux-na-priznaky-alergie-original.jpg
alergolux-na-priznaky-alergie-original.jpg 14.51 KiB thumb_up0thumb_down

allergy_relief_06.jpg
allergy_relief_06.jpg 44.35 KiB thumb_up0thumb_down

26.08.2017 - 14:22:41
00
nechcem byt skepticky..ale nakolko tam v tom pristroji svietia dve malinke cervene LED diody, ucinne to asi prilis nebude... jedina svetelna terapia co mam odskusane osobne je pomerne velka lampa s polarizovanym svetlom... len tam je vykon 50W
26.08.2017 - 17:53:12
00
:lol: :lol: :lol: no este sem dajte nejake hovadiny
26.08.2017 - 18:01:05
00
keyboard_arrow_up