? nie nieje pozeral som aj Ridley Noah alebo cipollini pripadne canyon samozrejme aj specialized no neviem všetko je viac menej to iste len iný rám vždy je tam dura alebo ultelegra a vždy podobne kolesa veď každá značka má prieskum trhu a cenová politika sa drží podobne nevidel som značku čo mi dá dura ace aj s karbónovými kolesami a neviem čím ešte v lepšej cene vždy sa to podoba žiadne priepastné rozdiely
09.04.2017 - 10:05:19
00
Cesťák je stále široký pojem. Napr. koľko km ročne prejdeš, či chceš závodiť, ďalej endurance alebo závodnejšia geometria, aké máš v okolí cesty(kopce, roviny, rozbitý asfalt), atď... Ak chceš aj Bianchi, tobôž Cipollini, tak na Duru radšej rýchlo zabudni, alebo navýš rozpočet. 3500,- je pekná suma, ale top taliansku značku na top sade za to nedostaneš. Kellys, Merida, Dema, Trek, Focus, to máš kvalitné bajky na super výbave, príp. pozri Stradu...postavia bajka na akejkoľvek sade.
DA s karbon kolesami za 3500,- : http://www.strada-bikes.com/wp-content/uploads/2013/05/RR6-SH-2-0-tabulka-dura-ace-1.pdf
Focus na Dure: http://sadesport.sk/cestne/4467-focus-izalco-max-40-2015.html
Aero bicykel v krásnych farbách na Dure: http://www.kuotabikes.sk/kougar/
09.04.2017 - 10:12:35
02
Oltre napísal:
Nie nejde mi o Nalepku ale musí sa mi ten bicykel aj páčiť a parametre no neviem čo pod tým myslel nakoľko je jasne že to má byt cestak ideálne bez kotúčov viac sa mi pozdávajú aero rámy bez nejakých vychytávok ako napr odpruženie na spec. Roubaix samozrejme najlepšie na dura ace pripadne možno canpagnolo neviem nechám si poradiť no čo sa dá ešte viac špecifikovať farba? ?

Aero biky sú menej pohodlné.
Koľko a ako chceš jazdiť? Nad 60 či nad 100km? Aký asfalt či cesty, aký profil, akou rýchlosťou? Akú máš kondičku resp. na čom teraz jazdis, akú máš hmotnosť. Uprednostnis viac komfort alebo rýchlosť? Máš rád obratnosť či pohodlie? Aero posed vydržíš? Nemáš zdravotné problémy? Napr. Chrbát. Chcel by si predĺženú záruku na rám či dokonca doživotnú? Chceš aero či karbón kolesá? Máš budget aj na vyvolané výdavky ako tretry, pedále? Budeš na tom jazdiť v Michalovciach, na východe je vraj slabý asfalt.
Farba a značka sú to posledné....
09.04.2017 - 10:47:57
02
Chcem jazdiť koľko mi čas a práca dovolí, prevažne nad 60 km, víkendami možno nad 100 km, rýchlosť mám radšej vyššiu konštantnú, cesty sú asi ako všade po zime rozbité no kde ako, jazdiť budem prevažne okolie Michaloviec a Popradu, uprednostním rýchlosť a obratnosť, aeroposed pôjdem si to zrejme niekam fyzicky vyskúšať, zdravie je zatim chvalabohu OK a doživotná záruka je samozrejme super vec, kolesá to ešte neviem nechám si poradiť pre a proti no uvažujem tak že teraz by mi na bicykli stačili základné kolesá a časom by som vymenil a kúpil čosi lepšie, tretry a pedále už by som financoval mimo budget, prípadne pre začiatok poslúžia tie čo mám.

a Ninja 600 dik za tipy :) Kuota vyzerá fajn, tá strada je moc prenálepkovaná ale slušna
09.04.2017 - 11:06:27
00
Tak asi hľadaj race ergonometrie rámu. Poznám chalana čo má cannondale supersix evo na dura Ace komplet vrátane kolies, kúpil za 3500euro, zjednaval, oslovil viacero predajcov, ten bike má tenké trúbky čiže je čiastočne aero, je ľahký a rýchly, pretekársky, karbón je balisticky čiže by mal byť kvalitný, mne sa pozdáva, doživotná záruka na rám. Farbu a vizuálne ale nerieš v tomto prípade dostaneš kvalitu za rozumnú cenu na komplet duraace. Ja by som to bral.
09.04.2017 - 11:17:18
00
Aero bajky sa ti asi páčia hlavne zovňajškom, ak chceš naozaj využiť výhody takého bicykla, aero rám nie je všetko...prilba, kolesá, oblečenie...všetko musí byť optimalizované aby si z aero rámu vyťažil jeho benefity. Tie Kuoty sú fakt krásne, ale asi nemáš možnosť vidieť u vás naživo...viem že pred sezónou mali 10% zľavy, som si istý, že dobrú zľavu ukecáš aj teraz :)
Skús sa niekde ešte prebehnúť na Di2 ak máš možnosť, možno zmeníš názor, ja by som v tejto cene mechaniku asi neriešil.
Prípadne ušetriť kopec peňazí a ísť do Ultegry...splní rovnakú službu ako Dura, až na pár dkg ušetrených.
Mrkni aj na Giant: https://www.giant-bicycles.com/sk/propel-advanced-1
09.04.2017 - 11:36:11
00
K tým aero, zvyčajne sú aj ťažšie, sprevodovane na preteky anie na kopce a sú či boli krehkejsie a lamavejsie, obratnosť trošku znížená a pohodlie horšie než na race bikoch. Pokiaľ nechceš jazdiť nad 40kmh a naháňať priemerný či pretekať tak chod radšej do race ramu. Ak chceš jazdiť nad 100km tak na aero biku menej pohodlné. Medzi pohodlnejšie patrí giant propel.
09.04.2017 - 12:12:05
00
ok dik za tipy chalani urcite s to vsetko dobre popozeram tazke rozhodovanie
09.04.2017 - 15:37:42
00
Inak ešte jedna otázočka pri výške 190 cm by ste išli do 59-ky alebo 57-ky rámu? Dik
09.04.2017 - 23:54:34
00
Oltre napísal:
Inak ešte jedna otázočka pri výške 190 cm by ste išli do 59-ky alebo 57-ky rámu? Dik

treba si pozriet tabulky vyrobcu a preskumat aj dlzku noh a ruk a ci je to endurance alebo race ram, ak je to na hrane tak urcite mensi ram, bude obratnejsi a predlzi sa predstavcom a posunutim sedla na kolajnickach.
10.04.2017 - 00:15:20
00
Oltre napísal:
Inak ešte jedna otázočka pri výške 190 cm by ste išli do 59-ky alebo 57-ky rámu? Dik


Podľa toho netypického číslovania vidím že si sa rozhodol pre Oltre XR :) Podľa geometrie by som to skôr tipol na 59, ale treba vyskúšať, záleží aj aký máš vysoký rozkrok, ruky...
10.04.2017 - 09:15:56
00
este by to mohol byt Duratec :)
10.04.2017 - 10:08:21
00
toto som našiel na nete v extrémne dobrej cene čo si o tom myslíte asi každý vidí čo je to za raketu... radenie Sram red etap, brzdy dura ace

Prílohy:

IMG_8108.JPG
IMG_8108.JPG 568.82 KiB 1 thumb_up1thumb_down

11.04.2017 - 15:18:58
00
Áno vidíme čo je to za raketu, ale čo je to extrémne dobrá cena? Dvojnásobok tvojho pôvodného rozpočtu?
11.04.2017 - 15:31:52
00
nie nieje to dvojnásobné navýšenie, skôr mám obavy to kúpiť, bez záruky a tak... za tie prachy dosť riziko a ešte aj rám je 57-ka nie 59-ka akú by som potreboval no láka to šialene :/
11.04.2017 - 15:44:50
00
keyboard_arrow_up