ahojte, nie je tu nejaky veterinar, pripadne doktor. Vcera na vyjazde ma rafol do clenka pes, Pri incidente bola aj panicka, ktora mi zaslala fotky z knizky. Pes je zaockovany proti besnote aj inym. Taka otazka, kedze vyzera ze su vsetky ockovania a nakolko neslo o nejake dramaticke kusnutie - skor taky oder koze MAM ist k lekarovi ? Ma to zmysel ? Zatial sa citim OK :-)

https://goo.gl/photos/yVqY5pozyqnZeq96A
10.04.2017 - 11:12:33
00
Ak začneš pri splne zavýjať na mesiac a behať po lesoch, tak by si rozhodne mal navštíviť veterinára. :devil:
Ale teraz vážne, podľa preukazu to vyzerá na cca. 8 mesačné šteňa, ktoré dostalo všetky povinné očkovania, takže nič strašného by ti nemalo hroziť. Ak budeš OK, tak to nerieš (z hľadiska zdravotného stavu).
11.04.2017 - 07:13:18
00
dakujem, tiez to tak vidim akurat mam traumu z toho jazvedcika, rodicia maju staforda a ten v zivote nebol taky agresivny ako to male stena co striehlo spoza auta a ihned startovalo :-)
11.04.2017 - 08:32:41
00
rissman napísal:
ahojte, nie je tu nejaky veterinar, pripadne doktor. Vcera na vyjazde ma rafol do clenka pes, Pri incidente bola aj panicka, ktora mi zaslala fotky z knizky. Pes je zaockovany proti besnote aj inym. Taka otazka, kedze vyzera ze su vsetky ockovania a nakolko neslo o nejake dramaticke kusnutie - skor taky oder koze MAM ist k lekarovi ? Ma to zmysel ? Zatial sa citim OK :-)

https://goo.gl/photos/yVqY5pozyqnZeq96A

Ak sa rozhodneš to riešiť cez lekára tak je potrebných niekoľko úkonov. Neviem ako je to na Slovensku, ale tu v ČR je postup nasledovný. Je to trochu síce zbytočné, pretože besnota nebola v našich končinách zaznamenaná už dosť veľa rokov. A kedže má majiteľka všetky potrebné očkovania tak je riziko nákazy prakticky nulové. Ale ak chceš mať 100% istotu tak takto to chodí tu:
Ak zájdeš k MUDr. musí prípad zdokumentovať. Dostaneš tlačivo pre majiteľku psíka. Ona musí ísť so svojím psíkom k vetovi na kontrolu besnoty. Ak keď má všetky očkovania platné. Vet musí vyplniť a potvrdiť tlačivo o vyšetrení. Pes musí zostať 1 mesiac v karanténe. Po mesiaci sa musí opäť u psíka urobiť kontrolné vyšetrenie na besnotu. negatívny výsledok musí opäť Vet potvrdiť písomne. Ty zanesieš písomné potvrdenia svojmu MUDr.
Vlastne by ťa MUDr mal asi preventívne zaočkovať tiež hneď na začiatku pretože ak by sa po mesiaci výsledky u psíka ukázali pozitívne tak už by to bolo pre teba pomerne neskoro :) Osobne si myslím, že je to trochu zbytočné, ale ak to chceš všetko absolvovať tak musíš ísť čo najskôr. Gud lak :)
11.04.2017 - 08:45:21
00
aj ked ma ockovania postup je taky, ze pes musi ist 3x v istom casovom rozostupe na kontrolu k veterinarovi a tieto tri potvrdenia o tom, ze besnotu nema by si mal od majitela dostat, ak teda chces mat istotu..
11.04.2017 - 11:33:18
01
A ak by sa na Tebe predsa len prejavila besnota, tak ako prvé, choď pokúsať paničku :)
11.04.2017 - 14:25:11
00
Kristina napísal:
... Ak zájdeš k MUDr. musí prípad zdokumentovať. Dostaneš tlačivo pre majiteľku psíka. Ona musí ísť so svojím psíkom k vetovi na kontrolu besnoty. Ak keď má všetky očkovania platné. Vet musí vyplniť a potvrdiť tlačivo o vyšetrení. Pes musí zostať 1 mesiac v karanténe. ...

by ma zaujimalo, ci je to takto aj v SR.
minimalne kvoli tomu mesiacu v karantene by som to absolvoval (pes na volno mi nevadi - ale vzdy predpokladam, ze si ho majitel pozna natolko, aby si to dovolil ...
11.04.2017 - 16:18:26
00
Vacsina psov pustenych na volno by nemali byt pusteni, nakolko svojho majitela neposluchaju. Zakladne prikazy im nic nehovoria, tak to vzdy konci tym ze "nebojte sa on vam nic nespravi, on sa chce len hrat".
11.04.2017 - 16:22:32
01
KinDo tiez ma to napadlo ale tomu psovi to neurobim, bolo to stena, ale panicku by to mohlo pekne vytrestat, Som jej hovoril, ze nie kazdy reaguje kludne, viem si zivo predstavit, co by nasledovalo ak by rafol nespravneho (rozumej prchkeho ) :-) ale bolo to zakerne, bol to prechod vinohrad/les do kopca, este ze som sa nezrubal v tych SPDckach :-)
11.04.2017 - 16:27:49
01
Minule som obiehal nejakých trampov, na voľno mali pusteného nejakého väčšieho psa – hádam na 20 metrov, panička zavolala jeho meno, ten na ňu pozrel, zdvihla dlaň a milý pes prirazil zadok k zemi, ako keby ho blesk udrel. Nepohol sa z miesta a sledoval paničku pre ďalší rozkaz. Tak si predstavujem vycvičeného psa.
11.04.2017 - 16:40:12
08
ja som mal takeho suseda, mal boxera, isiel domov do panelaku, psa nechal sediet pri vchode, ani sa nepohol aj ked isli okolo ludia so psom. Ked sa pan vratil, presiel okolo neho a kracal dalej, pes stale sedel a cakal, az ked na neho zdialky hvizdol a mavol rukou, tak sa rozbehol za nim.
11.04.2017 - 16:46:23
00
Za svojho psíka vždy zodpovedá jeho majiteľ. Pes sa rád naučí. Je to svorkové zviera a bude v pohode poslúchať Alfu. Alfa pes však musí mať rozum a psíkovi sa dostatočne venovať a trpezlivo ho učiť čo od neho bude chcieť. Kričať na psa cez pol ulice "pocem, ty debil, kde zase lietaš" nemá zmysel pretože psík to absolútne nechápe a majiteľ sa iba strápňuje pred okolím.
11.04.2017 - 20:20:03
02
minule nad rajeckymi teplicami mlady parik s navolno pustenym psom cirka 20m od nich ,uz neviem ani kto vydal povel myslim "ostan" ,presiel som okolo neho ako keby bol skala :y: pozdravil ich a slapal dalej ...
ale zas minule chlapik s bicyklom a psom navolno stal za zakrutou polnej cesty na kunerad ,tak som ich nevidel ,pes vystartoval kym som zoskocil z bajku uz mal zuby na nohe ale stisnutie si rozmyslel ,doplatil na to "len" kompresny navlek ...
13.04.2017 - 07:58:00
00
maly update : v den pokusania je majitel povinny ist k veterinarovi a nahlasit to, nasledne prebehnu este dve kontroly psa. Veterinar vyzadoval aj papier od mojej lekarky aby to mal cim podlozit. Zatial mu stacilo jej meno. Pes v karantene nie je, skor by som to nazval domace vazenie ale aj to pochybujem....

Prílohy:

besnota.png
besnota.png 150.28 KiB thumb_up0thumb_down

13.04.2017 - 11:22:21
00
... na mna v Prievoze skocil statny vlciak aj s náhubkom, ale ta masa ktora do mna vrazila zboku na nohu a zadne koleso ma skoro zvalila na zem ( a to som uz bol otoceny nanho) ...? Nasraty sa pytam majitela?: "no co do pi..i Vam mam na to povedat..?" ...a majitel akoze vtipalek veliky... ze mne nic, povedzte to jemu a ze vsak ma náhubok...
Otazka...nosite niekto nejaky obranny sprej ...a ako to je s pouzitim? Lebo mam obavy, ze ked sa na mna raz takto rozbehne pes bez nahubku, pouzijem sprej tak mozem cakat druhy utok besneho majitela... :/


Naposledy upravil ddemo dňa 09.05.2017 - 06:32:16, celkovo upravené 1 krát.

08.05.2017 - 16:24:02
00
keyboard_arrow_up