a počítam s tým, že tí čo točíte už máte asi aj trochu lepšie pc, teda ak to chcete mať už trochu zostrihané a na vyššej úrovni :) . Myslím, že by ma to aj bavilo, no zas aj to pc nie je lacná záležitosť.. Aké pc by ste odporučili, minimálne požiadavky? počítam že pri intely aspoň i5 okolo 3 ghz, pamäť aspoň 16 gb a určite ssd, na takom niečom by to už snáď šlo celkom v pohode, nerád čakám keď robím niečo na compe, no zas extrémne čiastky za to dávať nechcem, to radšej investujem do bajku :)
07.04.2017 - 15:17:39
00
SSD nieje az tak treba. Teraz som ucil kamosa strihat a tu su casy renderu na notase Acer TravelMate B113, ktory ma Intel Core i3 2377 s frekvenciou 1,5 GHz, 2 jadrá, 4 thready a 4GB ram.

Video malo 1:13. Nenarocny render trval 10 minut. To su videa s vysokou kvalitou, vhodne pre seba na pamiatku. Zaberaju viac ale nam to je jedno. No a render s nastavenim na youtube trva 45 minut. Je to s kodedkom a nastavenim, ktory dostane z youtube maximum. Na mojom PC trvaju rendery okolo 40 minut s youtube nastavenim a videami okolo 7-8 minut. Mam uz ale pomerne drahy stroj. Takze je to len o case. Clovek pri tom nemusi sediet. Zapnes to a ides von.
07.04.2017 - 16:02:34
00
Záleží aj na tom,či sa robia nejaké úpravy farieb,stabilizácia,jas,kontrast,nejaké filtre... Samotný render netrvá dlho ale keď urobím takéto úpravy tak je to už záhul na procesor.Záleží aj na strihovom softe.Robil som stabilizáciu 1:30 min videa v Cyberlink PowerDirectore,aj s renderom to trvalo 13min.Stabilizácia toho istého videa v Adobe Premiere trvala 43min bez renderu.
07.04.2017 - 16:14:27
00
No ten Cyberlink to daval rychlo ale prd z toho ked na youtube to vyzeralo zle.
07.04.2017 - 16:17:04
00
Najlepšie sa mi robilo v Sony Vegas,teraz skúšam Adobe Premiere.4K je zbytočné pokiaľ to človek nevyužije a nemá kvalitný comp.Radšej kameru so stabilizáciou a kvalitným Full HD výstupom.Stabilizovanie videa v strihovom softe nieje to pravé "orechové" oproti stabilizácii v kamere.Aj tak väčšina ľudí nastaví kameru na určité rozlíšenie,fps a točí.
07.04.2017 - 16:28:08
00
Už som uvažoval pred 2-3 rokmi o nejakom lepšom pc, kvoli fotkám, aj keď len na čisto amatérskej úrovni, no keď fotíš do raw, a trochu to upravuješ, tak má fotka aj cez 20 mega a napr. mnohé panorámy mi ani nespravilo, pri 4 gb pamäti :) , no nejak som od toho vždy ustúpil a radšej som to napchal do bajku a mal som aspoň pocit z dobre minutých peňazí :) , čo by mi to pc asi až tak nedalo, možno z časti, ale je to tak, keď máš dlho čakať pri nejakých úpravách, tak ťa to na tom pc ani nebaví a skôr ťa to znervozňuje. Vhodné pc na dané určenie som počítal okolo 1000 €, no na tie jednoduchšie a kratšie videá, by mi možno stačil aj notebook, ako ste písali, mám niečo podobné i3 a 4 gb pamäte, ssd, tak snáď by som pri tom až tak moc neošedivel :lol:
07.04.2017 - 17:18:09
00
Stavat teraz nove PC tak silno uvazujem nad AMD Ryzen.
07.04.2017 - 17:21:05
00
imro1 napísal:
a počítam s tým, že tí čo točíte už máte asi aj trochu lepšie pc, teda ak to chcete mať už trochu zostrihané a na vyššej úrovni :) . Myslím, že by ma to aj bavilo, no zas aj to pc nie je lacná záležitosť.. Aké pc by ste odporučili, minimálne požiadavky? počítam že pri intely aspoň i5 okolo 3 ghz, pamäť aspoň 16 gb a určite ssd, na takom niečom by to už snáď šlo celkom v pohode, nerád čakám keď robím niečo na compe, no zas extrémne čiastky za to dávať nechcem, to radšej investujem do bajku :)


ak t nechces moc drahe tak nejaku starsiu i7 2600K napr.. 16GB ram doska asus maximus alebo nieco ine kvalitnejsie 1155 jeden mensi systemovy disk kludne aj 128GB ssd a do rajdu aspon 3TB alebo viac
07.04.2017 - 17:43:10
00
Marinada tak to už je ale riadna pálka, ale aj nejaké i7 tiež teda nie sú lacné...no uvidíme už to teraz vôbec nesledujem, takže som už trochu mimo, veď tam je stále niečo nové, najmä tie procesory, ale ak by som do tej kamery šiel, ta by som to asi spravil tak, že by som najskôr skúsil niečo porobiť na súčasnom pc,no ak by to bolo moc zlé, tak by som kúpil nejakú novú mašinu (možno) :)
07.04.2017 - 17:47:46
00
Youtube dava tym videam na pucu. Bud to pri Sony vystupe az tak nekazilo alebo sa nieco zmenilo ale tie videa z Gopro, ktore som renderoval na rovnakych nastaveniach su dost hnoj. Na obrazku je z lava do prava - original, bezny render, lepsi render a youtube.

Prílohy:

Youtube srakon.jpg
Youtube srakon.jpg 611.75 KiB thumb_up2thumb_down

09.04.2017 - 23:46:22
02
mathoso napísal:
ale zase session5 a gopro celkove aspon drzia cenu, co neviem ci nejaku cinsku predas nejak rozumne, ak zistis ze nesplna tvoje predstavy :) tiez som najskor vyberal nieco za 100-120, potom som kupil bazarovu session4 za 160, po pol roku predal za 150 a doplatil som na 5ku z toho linku, a kamos kupil nejaky sjcam a potom zistil ze nic moc a na predaji stratil par desiatok eur
https://foto.bazos.sk/inzerat/72013002/GOPRO-HERO5-Session-nova.php
tato je uz za super cenu, len by som este pocital par eur na nejake drziaky k tej cene

v tom máš pravdu že keď kúpiš nejakú z aliexpressu tak potom ju predávať na bazáry tak na tom prerobíš strašné peniaze, ale zase keď začína a bude to jeho prvá kamera tak ísť do GoPro neviem či má vyýznam, hlavne keď sú na trhu aj kamery ktoré sú kvalitou na tom veľmi podobne a stoja oveľa menej
10.04.2017 - 12:42:11
00
k tomu renderovaniu... vykon procesora samozrejme hra dolezitu ulohu, ale netreba zabudat, ze sony vegas ako aj adobe premiere /a urcite aj ine softy/ vedia krasne vyuzit na operacie aj vykon grafickej karty, takze pri zhanani masiny treba okrem vykonu procaku zohladnit aj vykon grafickej karty... v skratke... radsej o trosku slabsi procak + vykonna grafika, ako nadupany drahy procak a zakladna HD grafika v nom integrovana...
11.04.2017 - 08:03:56
01
Zalezi od encoderu. Ten ktory pouzivam na YT grafu pouziva nevie. Trva to s nim aj o dost dlhsie.
11.04.2017 - 08:58:12
00
Tak som sa nad tým ešte trochu zamyslel a pozrel som si ponuku a celkom sa mi zapáčili aj tie lacnejšie kamery, ktoré by však podľa rozlíšenia a aj podľa recenzii mali mať kvalitný obraz. Takže napr. tieto:
https://www.alza.sk/lamax-action-x8-electra-d3860164.htm?catid=18854516#recenze
https://www.alza.sk/sencor-3cam-4k01w-d4411641.htm?catid=18854516
čo na ne poviete? používate ich niekto? Vyzerá to byť celkom dobrá voľba na začiatok a aj recenzie majú dobré, takže neviem či pre mňa ako úplného začiatočníka, ktorý chce kameru používať pár x do roka ma význam ísť do tých drahších modelov, prípadne lepších značiek :) . A kameru okolo 120 € by som si vedel kúpiť prakticky hneď, no nad tými drahšími, nad 200 € by som kúpu zvažoval asi o dosť dlhšie...ale verím, že obraz by mal byť kvalitný aj na týchto, keďže tam je 4K rozlíšenie, snáď by to nemalo ani sekať :)
13.04.2017 - 13:21:21
00
sencor by som nekupil ani rychlovarnu kanvicu...a uz len tym slovnym spojenim "na zaciatok" vies ze casom kupis nieco lepsie, tak preco neusetrit a nekupit hned Session alebo nieco overene? ;)
13.04.2017 - 14:09:44
02

Výber z produktov

    Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Kamery a príslušenstvo)
    keyboard_arrow_up