Dobrý deň všetkým bikerom,
mam taký problém.
Nový bicykel som si kupil v máji 2014. Uz pri druhej každé som pri zabere do kopca citil v pedaloch preskakovanie a dosť ma to otravovalo. Iba vo väčšom kopci.
Dalsie dve jazdy v poriadku.
Po takmer 300 km sa problémy objavili v ešte väčšej miere. Preskakovanie bolo častejšie a už aj na rovinke.
Nedalo sa mi počas každý zistiť, čo to preskakuje? Nie je v poriadku predna, ci zadna prehadzovacka? Alebo preskakuje reťaz? Ako je to mozne, keď bicykel je nový? Čo mam robiť, prosim Vás? Ako postupovať? Kde je chyba?
Rovnako sa mi na bicykli stalo, že ako mi prišiel, narovnal a poriadne som dotiahol riaditka. Pri 250 km boli zas uvoľnene a skončil by som na zemi, keby som si to skoro nevsimol. Mal som ich nakrivo.
Vopred vďaka za všetky rady! Zacinam byt z toho zúfalý. Ivan
07.06.2014 - 17:57:05
00
Častou príčinou preskakovania reťaze býva nedoladený prehadzovač alebo ohnutá pätka prehadzovača. Ďalšou býva vyjazdená kazeta. (treba včas meniť reťaz). Nájdi si tu v diskusii nastavenie prehadzovača. (bo tu na MTBikeri k tomu aj odborný článok).
07.06.2014 - 21:42:43
00
Neviem kde si kupoval bike ale kvalitne predajne mavaju pozabehovu prehliadku zdarma. Po cca 300 kilakoch si veci "sadnu" a treba vsetko podotahovat a pripadne dostelovat. Ja by som to na tvojom mieste hodila do servisu na prehliadku ak si s tým nevies rady sam. Okrem ridov si dotiahni aj pedale, tie zvyknu povolit po prvej zatazi.
07.06.2014 - 23:16:22
00
Dakujem Vám.
07.06.2014 - 23:30:49
00
Ahojte, objednal som bike z Bike Discount, vsetko sa na prvy pohlad zda byt ok ale bol som sa previezt asi 10 km a zistil som, ze sa mi jedno oko z retaze (asi to spojovacie) neda poriadne ohnut a tym padom nezapada presne medzi zuby. Video je tu: https://youtu.be/0tj-d3TVw6g. Je to poriadne neprijemne, niekolko krat sa mi kvoli tomu preskoceniu zosmykla noha z pedalu. Otazka teda je, ze ci si to casom sadne/natiahne alebo radsej ist do servisu a predist tak zbytocnemu diskomfortu. Som uplny laik, tazke predpokladam, ze by sa dalo vymenit to jedno zle oko, ak sa mylim prosim opravte ma.
Dakujem
17.04.2017 - 13:30:31
00
skus rozhybat v rukach
zarad si vpredu maly prevodnik a vzadu maly pastorok - uvolni sa ti retaz a bude sa ti to robit lahsie
17.04.2017 - 13:35:43
00
Uz som to skusal ale zatial to moc nepomohlo. Skoda, ze je vsetko pozatvarane, najskor sa dostanem do servisu az v sobotu :/.
17.04.2017 - 13:43:08
00
Neboj sa toho, chce to trocha sily, obomi palcami si ju zapri na tom zaseknutom čape a rozhýb ju do obchod strán.
17.04.2017 - 13:49:33
00
Mne pomohlo opatrné použitie nitovačky, články s tým štiftom zapadli na správne miesto a už to fungovalo.
17.04.2017 - 21:05:18
00
keyboard_arrow_up