Kráľ Záhoria MTB maratón

22.04.2017
1. kolo - H-Triathlon Extreme Tour
3. kolo - Karpaty MTB Tour
MTB maratón
Skalica (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Výsledky
Zúčastnených bikerov (50)
ace123adojamalbajajakbaronebasBerobigmigbirkovnikBorislavcalmmadcripodanciwodon281ennioErikCannonFoxinoGreywolfhartmannrodojaroslav_hjjsanJohny2johny29KogyKomi24LacoBLuboSRHCmachlicamajkoMajkyFmali6MareKMMmargavMartinaBmartulacmihallkomilsumurkochlapecPATRIOTSKpeterpjPETOM23pipistabenoreactorRobo87skalicaskeblikskytakStrenkiTiborXCTomas84usvrabec1
Na to, ako to cez týždeň zle vyzeralo s počasím, podmienky luxusné, teda prvé kolo :). Potom stačilo pár kvapiek a druhé kolo to bola morda, teda ako pre koho, tých prvých ten dážď asi moc nechytil. Mňa chytil ešte hlaďák a bolo po preteku. Čas tesne pod 3. hod nie je bohvieaký, ale veď je iba začiatok sezóny :).
Trať super, tie single som si fakt užíval (iba to prvé kolo :D). Som rád, že po minulom roku sa zmenila trať a žiadny lievik nezvnikol, aj keď kvôli registrácii sa štart naťahoval ako sopeľ z nosa. A o umývaní bajkov ani nehovorím, to by chcelo do budúceho roka určite zlepšiť. Ale inak nemám vôbec výhrady, občerstvovačky bohaté, jednu som pekne vyjedol :D. Teším sa na ďalší ročník, rád sem zavítam.
22.04.2017 - 20:58:45
03
Už sú nejaké fotky? :)
23.04.2017 - 15:57:59
00
Taký krátky zostrih... Hey check out this video I made with Quik: https://quik.gopro.com/v/9YcFnxwBwI/
23.04.2017 - 16:27:19
06
Ahojte, aj ja by som poprosil nejaké fotky :)
23.04.2017 - 17:00:06
00
Nasiel som video:
Král Záhoria 22.4.2017 thumb_up1thumb_down
23.04.2017 - 21:51:36
06
velka skoda za nezvladnutu registraciu, tak sa mohlo o pol hodku viac jazdit po suchu. V 1. kole som bol rad, ze som nakoniec siel, v 2. som za moje rozhodnutie nadaval:-) Kazdu chvilu stat a zhadzovat blato z biku, aby sa vobec hybal, cista morda, ktora ale aspon posilnila moralku
Znacenie super, trat krasna, len ta registracia, studeny obed bez poznosti si kupit nejaky gulas a dve hadice pre 300 ludi, tak toto zo strany organizatorov ziadna slava
24.04.2017 - 09:09:26
00
Tiež som si nadával, že som nestihol registráciu, ale po prvom kole som bol rád. Počasie to pohnojilo.
24.04.2017 - 09:12:17
00
výsledky
24.04.2017 - 15:00:21
00
KRÁĽ ZÁHORIA MTB MARATÓN 2017 thumb_up1thumb_down
24.04.2017 - 21:15:22
03
Nanašla by sa ani jedna fotka zo štartu? potrebujem to do reportu :)
25.04.2017 - 12:05:31
00
Bikeri, kamarádi....budeme sa snažiť do budúcna reagovať na Vaše postrehy, aj keď niektoré veci ako napr. registrácia boli zavinené z časti aj samotnými pretekármi. Keď sa pretekári začnú prehlasovať na mieste, nahlásia si veľkosť trička a vzápätí si ho chcú vymeniť a pod. tak to všetko brzdí proces prezentácie. Ak by všetko išlo ako bolo pripravené, tak by sa nemuselo toľko čakať. Samozrejme štart sme posunuli o 15 minút aby sme vyšli v ústrety pretekárom, ktorí sa zdržali na prezentácii a aby mali aj oni čas na pripravenie sa na pretek. Osobne si myslím, že to bolo korektné riešenie. 5 minút potom trvala rozprava pred pretekom, kde sme sa snažili v mieste štartu upozorniť pretekárov na organizačné veci počas preteku ( ako napr. značenie trate, nebezpečné úseky, zdravotné zabezpečenie, ...). Myslím si opäť plus pre pretekárov (niektoré preteky toto neriešia a potom ani samotný pretekári nevedia o niektorých veciach). Čo sa týka samotného štartu, tak ostrý štart bol až po 1km od prvého letmého štartu a potom tam bol dostatočný priestor na to aby aj výkonnostnejší pretekári, ktorí boli v zadnej časti pelotónu sa v prvom tiahlom stúpaní prepracovali dopredu. Letmí štart bol z bočnej cesty aby sa neblokovala hlavná cesta. Bohužiaľ niektorí pretekári nerešpektovali, že sa majú postaviť na bočnú cestu a zoraďovali sa aj na trávu a z časti aj na hlavnú cestu. Ale to je problém niektorých pretekárov, že chcú byť na štarte za každú cenu vpredu...ale predsa pretek sa nerozhoduje na štarte a ak mám výkonnosť tak sa určite za tých 50km, ktoré ma čakajú prepracujem dopredu.  Čo sa týka umývania bicyklov, tak to osobne ako pretekár a aj organizátor považujem v rámci preteku za nadštandard. Áno mali sme pripravené dve hadice na umývanie bicyklov??? Ale tie dve hadice sme mali aj v predošlých ročníkoch a vtedy až na jeden rok nepršalo a trať bola suchá a umývanie bicyklov skoro nikto neriešil. Ja osobne som v tomto roku štartoval na dvoch MTB maratónoch v ČR a ani na jednom organizátor umývanie bicyklov nezabezpečoval. Preto si myslím, že ak chce niekto v rámci preteku „nadštandard“ tak by mal počítať, že si za túto službu odstojí rad. A čo sa týka stravy tak niektorí pretekári riešili bagety. Za 9 ročníkov sme pretekárom ponúkli napr. guľáš, cestoviny, párky...ale vždy niekto riešil stravu. Napr. guľáš bol pre niekoho málo pikantný, pre druhého zasa veľa atď. Preto sa nám zdalo aj po vzore MTB maratónu GREEN BIKE dať pretekárom bagetu. Ale opäť je to o pretekároch. Časť to uvítala a nemala s bagetou problém dokonca v závere preteku si niektorí pretekári prišli ešte bagety zobrať aj na cestu domov a časť pretekárov bagetu riešila. Ak bagetu niekto nechcel...tak mal k dispozícii bufet s rýchlim občerstvením, palacinky a aj reštauráciu Skalickú kolibu (všetko 10m od cieľa), kde sa mohol najesť. Možno by som rád na záver dodal, že by som bol nerád aby môj príspevok vyznel ako kritika na Vaše postrehy a podnety. Určite sa budeme snažiť niektoré veci vylepšiť a skvalitniť ale rád by som dal do povedomia aj postrehy nás organizátorov. Nie je ľahké zorganizovať akékoľvek podujatie. Kto to aspoň raz neskúsil, tak nevie očom všetkom to je. Na veľa vecí ste pripravení, myslíte si, že to bude OK ale niekedy sa vyskytnú veci ktoré ste neplánovali a musíte ich riešiť a veci, ktoré ste si naplánovali musia ísť stranou. Len pre príklad. Mali sme vybavené povolenie pre motorkárov, ktorí zabezpečovali technickú a zdravotnú podporu na trati. Ráno pred pretekom mali obísť celú trať aby ju skontrolovali. Vrátili sa z polovice trati, že ich lesník vrátil späť, že tam nemajú čo robiť. Tak som musel operatívne riešiť vzniknutú situáciu, kontaktovať lesáka a motorkárov poslať ešte raz na trať aby ju skontrolovali. Pritom z dotyčným lesníkom sme týždeň pred pretekom hovorili a všetko bolo OK. Takže som rád, že ste si zapretekali aj keď počasie nám v tomto roku neprialo. Samotný pretek organizujeme lebo nás baví jazdiť na bicykli a chceme lokalitu, kde jazdíme ponúknuť aj ostatným bikerom. Neorganizujeme žiadne Majstrovstvá sveta s miliónovým rozpočtom, robíme to zo srdca a nie pre peniaze. A keď nevíde všetko do poslednej bodky tak sa určite svet nezrúti. S tými čo boli spokojní a dobre si zajazdili sa určite stretneme na 10. Ročníku, kde určite vylepšíme prezentáciu a keď bude blato tak pridáme aj o dve hadice navyše .
Majte a biku ZDAR. Peter Hertl-riaditeľ preteku
25.04.2017 - 13:14:20
013
skalica
Z mojej strany Vám patrí nesmierna vďaka a úcta, že ako parta nadšencov organizujete preteky v týchto končinách. 300 ľuďom sa nikdy nezavďačíš. Trať je fakt perfektná a organizácia podľa mňa OK. Neber to ako mudrovanie alebo vyčítanie, ale podľa môjho názoru by Vám ako organizátorom pomohlo, ak by ste viditeľne (napr. na číslach) označili, kto ide 25 a kto 50 km a po vzore s iných maratónov by som dal limit na vpustenie pretekárov do druhého kola.
Tak ešte raz vďaka za preteky, krásne trate a bike park v Zlatníckej.
25.04.2017 - 13:50:31
00
Všetko bolo super :) ak niekomu nechutili bagety asi poctivo nebicyklovali :D ja by som vtedy zožral všetko ....
25.04.2017 - 19:07:37
02
Tak tak vsetko bolo ako ma byť spokojnost nadovsetko vydime sa na dalsom rocniku.
26.04.2017 - 18:42:02
00
To naozaj nikde nie su ziadne foto? Pri trati bolo dost fotografov...
26.04.2017 - 21:36:25
00
keyboard_arrow_up