ŠKODA Svätojurský MTB maratón - 1. kolo

29.04.2017
2. kolo - Župný pohár
1. kolo - Škoda Bike Open Tour
1. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Svätý Jur (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (554)
10adidas1059011460017986ace123AdamBaranadriana21adusoairbrush55AK47_TRMakotesaalex.blackAlex2002Alex52Alexiusalfismizany1Amonamulet314andreaandrej21andrej28andrej7788AndrejD1andrejlednickyandrejvatalaandrejxcxanko1AnonymousASmanbackabajobbbakojanbanditabarboritabaronebasbastylicaBatkaMichalBatorasbenkoBikeCrewbikemano1Biker201bikerbrumkoBIKEZMBikingSnailbirelbirkovnikblazoBlejstilbnovickybombtrackbond777bono voxBoreasborisborovickaborisobusekBrano321branobbrunicekbubakBugiybybcechcicerocicoskcorky70cripocyklos_mDado1dakeyrasDal_bordanciwoDaniel.Sdaniel153dano696DanoxdarylDavidko99djonydodoBdomino39don281Dorien09drkoudelkaDucidupan1DURI76durmidymyDyonexEduard Šoškaekino1eloscilatoreelvilaemil8emsiennioericzemerichkErik0312EviKfabkoFantomasManFarmaceutFatZetor2feltoFernandoFilip_95fingerflorian70flowcoreFolkyFoxinofrantisekkorlfuksifundi55GaliPetgbr8gemacghost63GiovanaGlevogramoGreywolfGrigohartmannrodohascoHAVOhavrillahaziihelesrhellwingshermanAVhfs1000hhhives.jhochutHOLMENKOLhrtanekhulejHurikanKikohydrantChillii.bikerigi.vraboigic98ikaImprezzdImromanincubus17intoxicainukj.jerryJacquesF1jafri457jakub19james9Ján Kováčjanak1janci30jancooJanka18janko0612janmysjano636Jano82janovargaJanSameliakjarka.gaJAroBBJaroojaroslav_hjasopetoJazwecjelo520jjsanjmarcijohnoxJohny2johny29jojo1970jojoAUTHORjoojiinoojopajosephpavukjozef visjozef.pankuchjozef.svercelJozefM81jozino83JPtrekJulkojura24Juraj JanosikJuraj_KUKOjuraj.slavaJuraj2juraj951JurajMTVjurdakacerik577kafeKajaHartlkajus3kalikalisjarokamenakKamiKaskajakdanielKierk1kimi99kloknerpkofi121koiv1001kolencKolesakostrakrbkrisKristinakubokubokucoflykulo1500kurtmareklaco.justLacoBlacobrLacoMLadinovlase99lavorkamlegiLechuLeroylevikjankaLIGRlimeproLindoLubo29Lubomir123lubos73LubosMeciarLuboSRHCluboss18Lubotkolukassamoluky64macakasMageZmajjermajkoMajkyctmMajkyFmali6Mameluchmarek.turkovicMarek1605marek248Marek521MareKMMMarešekmargavmarianduzbabamarianszczerbamario155Marki007MaroMaromaros.hrobarmaros53martin.dzadonmartin.lMartin1411martin1530martin352martinekmiro1MartinezkoMartinMiskovicmartinopaternymatej.hromadkamatej.kristinMatej12matej12345MatejBacomatejicekfilipMatejMatejmatko001Mato1981matomajmatus.miskovicmatus.senajmatusudvardymaxymmeciarmeluMenJmMentalCoachmgimimickelson99mihalcin.peter6mihallkoMichalCverha11michalgrajciarmichalmanmichalmickamichelinomiidlomijatmikeetMiKMaRmikusmilan.hazlingerMilanBAmilanr1milanvrMilenamilkyoneMilosGMiloslav.Muchamilsuminco87mingusmirecekmmirkodurecmirocernakmiroimirokovac135miroslav2112mishel118Mischo_21misko_hraskomiskopcolkaMK9997MKommilanMoaimomusomono.molnarmoonwalkerMP18msolovicmts-bostoMTTNmull25murkochlapecmuro1701muropopradnanippnarciskomNathalienemosoftninno101nomadnordonnorecskNoroSNuffo264oko77ondrej.petruondrejk2020ondrokoxa1p.charbuliakPa3kLpajoprobikePali79palo1970palof67palotichymlpap348patas125patooopatrik42kovacikpatrikchromiakpaulus01pavol.tonka423PavollPawla26Penacekpensasuhrpepe.lopezzpepemskpepepoPepooperdopernera1petagPeter Bratkopeter_neplatny_mailPETER1014peter1976peter22Peter55peter75peteralbert18peterpjpeterppPeterSmilnanski25peto1175Peto661petobaroPETOM23Pfffpilaparnicapingvinpipistabenopmazopnakopoky13PolkiisspompyportoProracerprvosienkapsiloPstroso1pt.skodaPupokQuinkentqwertpatrikR-u-d-eRadoCRadovan Bírošradovan.rimbalaradovan3ralive5rastislav.balockorastislav.galikRasto1rasty17Red-DevilremkorichardlerichtoškaRiso1988riso2112robert.horvath.69robertsimakrobertttrobin72Robo34Robo87robobobekrobostrobozvrobulusRogiroman6572roman73Roman74RomanksRomanOrigosRomanStrecnoronin1986Royal227rudohorvathrudolfdubajRULEsaki66Samuelllsandrakomaromysefkosiso33Slavomír StrečanskýslavomirkslosiSLRsmelkovasmykySNBzuzisniburSodjagsokol1soldzosonaothmanovaSpecialmanStandastando.bStaniolStano2233starosta.uhorskestarsidurcovStenlykSteve_Brxsteve240173steve4stodo207straka.michalStrenkisuperalaniussupertrampšiltovkárTA12tabbitahotnyjtatolacothe-redsoxtilitimotejtnajnertobinotomaashTomas-Polaktomas.brajotomas.pompuratomasbtomasbenctomaslTomasmtomasmtbbenkotomihauserTondo6Tono26SCUrsusv.fiala.srv3hicl3Vajdickavalo3631Verkavierakissvikizalozkaviktor8884ViliamSVla100vladTTvlsuvrabec1vraskoWaldiswiboWilliam_Tellwladizdobrejxbikerxdado32xemanpetyasinhamidyou_rekyurykZajo3zbozdenko.skanderazermenZetMzizou.matozpadZuzsen
airbrush55 to si bola ty? zrovna som bol na občerstvovačke keď si tam sedela na lavičke a organizátori ti hovorili že ani nie minúto pred tým ako si došla odišla práve sanitka s niekým do nemocnice... :/
30.04.2017 - 20:21:42
00
Ahoj, zastavovala som sa pri tebe v tej ľavotočivej zákrute. Dvíhala si bajk zo zeme. Mala si krv na ústach. Na moju otázku si odpovedala, že si v poriadku. Prajem skoré uzdravenie.
30.04.2017 - 20:24:01
01
airbrush55 napísal:
ahojte, za občerstvovačkou na Bielom Kríži som spadla. Vôbec si nepamätám ako a ani neviem, ako som sa ocitla naspäť pri občersvovačke. Ak mi niekto pomohol, tak mu touto cestou ďakujem.

Ahoj, ja mám doteraz tak trochu výčitky svedomia, že som ti nepomohol. Videl som ťa stáť s bicyklom na konci toho zjazdu s tou ľavotočivou zátačkou, len som si všimol, že máš krvavé ústa, tak som zastavil. Aj som sa ťa spýtal, či je všetko ok, na čo si mi povedala, že hej. V podstate si normálne komunikovala-aspoň vtedy sa mi to tak javilo. Len si sa sťažovala, že máš osmičku na kolese a nevieš čo s tým. Tak som ti akurát poradil, že pár 100 m je hore občerstvovačka a že tam ti s tým najskôr pomôžu, prípadne ťa nejako budú vedieť zviezť dole. Trochu si bola prekvapená, že tam je občerstvovačka, ale to mi nejako nedošlo vtedy a uvedomil som si to až v následných stúpaniach, že to asi nie je v poriadku, veď si odtiaľ musela prísť... tak ešte raz sa ospravedlňujem, že som tvoj stav dosť podcenil a len tak ťa poslal hore. Snáď je všetko ok a ja si beriem poučenie, že treba v takomto prípade brať veci vážnejšie a nedať len na reči zraneného.
30.04.2017 - 20:38:38
01
Kristina napísal:
Ahoj, zastavovala som sa pri tebe v tej ľavotočivej zákrute. Dvíhala si bajk zo zeme. Mala si krv na ústach. Na moju otázku si odpovedala, že si v poriadku. Prajem skoré uzdravenie.

Ďakujem, ale nič si nepamätám, bola som v šoku a mám okrem zašitej pery aj prasknutý kúsok v kĺbe ramennej kosti
:-(
30.04.2017 - 20:41:16
00
janovarga napísal:
Ahoj, ja mám doteraz tak trochu výčitky svedomia, že som ti nepomohol. Videl som ťa stáť s bicyklom na konci toho zjazdu s tou ľavotočivou zátačkou, len som si všimol, že máš krvavé ústa, tak som zastavil. Aj som sa ťa spýtal, či je všetko ok, na čo si mi povedala, že hej. V podstate si normálne komunikovala-aspoň vtedy sa mi to tak javilo. Len si sa sťažovala, že máš osmičku na kolese a nevieš čo s tým. Tak som ti akurát poradil, že pár 100 m je hore občerstvovačka a že tam ti s tým najskôr pomôžu, prípadne ťa nejako budú vedieť zviezť dole. Trochu si bola prekvapená, že tam je občerstvovačka, ale to mi nejako nedošlo vtedy a uvedomil som si to až v následných stúpaniach, že to asi nie je v poriadku, veď si odtiaľ musela prísť... tak ešte raz sa ospravedlňujem, že som tvoj stav dosť podcenil a len tak ťa poslal hore. Snáď je všetko ok a ja si beriem poučenie, že treba v takomto prípade brať veci vážnejšie a nedať len na reči zraneného.


Aj ja som si myslela, že som v poriadku, ale neskôr som zistila, že som mala výpadok pamäte. Ale dík.
30.04.2017 - 20:45:24
00
predo mnou išiel chalanko s kamerou na prilbe (vlastne vďaka tomu, že som musel za ním spomaľovať som si ťa lepšie všimol). Tak možno budeš mať aj video. Ešte pár ľudí pridá svoje spomienky a pamäť doplníme :-)

niekto skúsenejší by si asi všimol-uvedomil, že si to nemala OK, keď si bola prekvapená, že tam je občerstvovačka, ale mne to po tých km nejako neskoro zaplo. prajem skoré uzdravenie.
30.04.2017 - 20:52:24
00
Ach tie pady, skore uzdravenie prajem. Dajme prijemnejsiu temu fotky niekto nemate z trate
30.04.2017 - 20:56:40
00
V tomto prípade sa fakt musím spoľahnúť len na spomienky druhých.Ešte raz ďakujem za priania aj za pomoc na trati.Ale najbližšie minimálne 2 mesiace na bike nesadnem.
30.04.2017 - 21:01:26
00
kuknem zábery z kamery ale tuším (a ťa vôbec niekde mám) tak až ako sedíš na občerstvovačke na BK...
30.04.2017 - 21:07:28
00
Krásny závod a veľká spokojnosť, o 10 min. lepší čas ako minulý rok a nebyť kŕčov tak som vysmiaty :) Pochválim maličkosť - ten house-ový podmaz čo hral pri tribúne sa mi moooc páčil.
30.04.2017 - 21:19:10
00
Fotky od Freša :)
30.04.2017 - 21:56:45
03
Tomas11 napísal:
Ono žiadny systém nebude ideálny, každý má svoje limity.
Čo sa týka toho, že


tak v ČR medzi profíkmi asi nie, ale na Slovenských maratónoch, kde sa o pódium bije možno 10 zakaždým viac-menej tých istých ľudí (z ktorých je každý jeden amatér) to podľa mňa nie je úplne nereálny scenár.
Hodnotiť výkonnosť človeka na základe jediného umiestnenia, ešte aj to z minulej sezóny, podľa mňa nie je najpresnejšie. Ten súčasný systém (aj keď má samozrejme tiež ďaleko k dokonalému) je myslím si presnejší v tom, že zohľadňuje viacero výsledkov z aktuálnej sezóny + dáva organizátorovi možnosť "divokých kariet."

No akýkoľvek systém je lepší než doterajší stav, kedy bolo treba na štart z predných radov buď stáť pod oblúkom nezriedka aj vyše pol hodiny pred výstrelom, alebo sa do prvého radu drzo natlačiť spredu, to sa dúfam zhodneme :)

Nechapem,preco si vybral jednu vetu a pritom opisoval to iste co som napisal. System radenia podla cisel 1-50 ale kludne aj 1-30.30-60 to je jedno ma zmysel,lebo su tabulky pri koridore kde sa zoraduju jazdci a kazdy sa umiestni do lajny jeden vedla druheho. A je to fajn,lebo ked mas v rade napr.8jazdcov tak 16-ty je v podstate hned v druhom rade. 20-ty v tretom co je cca 5m. A silne pochybujem ze 50-ty sa tak zlepsi ze by odjazdil buduci rok do 3m. A aj ked ide o to 50ty je v podstate cca 20m za prvou lajnou. a nebude mat problem docvaknut.Pri starte sa to pomiesa. V podstate ide o to ze to doda preteku profesionalnejsi vzhlad ,pocit pre jazdca a naboj.Divoka karta je velmi dobra vec,o tom rozhoduju organizatori. Dalsia vyhoda je ze sa mozes kludne rozjazdovat a 10minpred startom sa postavit na svoje miesto. A nie cakat ako pajko 30min kvoli tomu ze mas sancu ist na umiestnenie a studeny startovat. A je to ferove voci vsetkym Takto si zapretekaju aj jazdci 100 a viac ,lebo budu podobne a pojdu 3-4ks spolu a nie sam pol h . Ide o ludi aby sa viac zabavili a stale sa nieco dialo na trati a to pritahuje ludi.
30.04.2017 - 22:09:37
03
Presne Ledavi a aj by sa predišlo radeniu borcov od predu ako to je u nás vo zvyku :lol: , niekto si tam stojí 40min jak pako, vychladne, kvoli tomu aby šiel z prvej rady a potom 10min pred štartom sa ti tam niekto postaví. Každý by sa rád rozjazďoval až do poslednej chvíle. :D
30.04.2017 - 22:17:57
00
slavomirk napísal:
Nechapem,preco si vybral jednu vetu a pritom opisoval to iste co som napisal. System radenia podla cisel 1-50 ale kludne aj 1-30.30-60 to je jedno ma zmysel,lebo su tabulky pri koridore kde sa zoraduju jazdci a kazdy sa umiestni do lajny jeden vedla druheho. A je to fajn,lebo ked mas v rade napr.8jazdcov tak 16-ty je v podstate hned v druhom rade. 20-ty v tretom co je cca 5m. A silne pochybujem ze 50-ty sa tak zlepsi ze by odjazdil buduci rok do 3m. A aj ked ide o to 50ty je v podstate cca 20m za prvou lajnou. a nebude mat problem docvaknut.Pri starte sa to pomiesa. V podstate ide o to ze to doda preteku profesionalnejsi vzhlad ,pocit pre jazdca a naboj.Divoka karta je velmi dobra vec,o tom rozhoduju organizatori. Dalsia vyhoda je ze sa mozes kludne rozjazdovat a 10minpred startom sa postavit na svoje miesto. A nie cakat ako pajko 30min kvoli tomu ze mas sancu ist na umiestnenie a studeny startovat. A je to ferove voci vsetkym Takto si zapretekaju aj jazdci 100 a viac ,lebo budu podobne a pojdu 3-4ks spolu a nie sam pol h . Ide o ludi aby sa viac zabavili a stale sa nieco dialo na trati a to pritahuje ludi.


Ja som predsa nikde netvrdil, že radenie na štart je zlá vec. Práve naopak, vítam to. Akurát si myslím, že ako kľúč je vhodnejšie využiť dáta z aktuálnej sezóny, ak ich teda máme k dispozícii.
Asi sme sa úplne nepochopili - ja som mal na mysli len tento konkrétny prípad - Slovenský pohár XCM čo je séria viacerých pretekov.
V prípade samostatných pretekov, ktoré nie sú súčasťou žiadnej série je samozrejme najjednoduchšie použiť ako kľúč výsledok z predchádzajúceho ročníka, tam asi nie je veľmi o čom debatovať.
30.04.2017 - 22:48:34
00
mozete mi prosim potvrdit, ze na tom preteku, konkretne dlha trat, boli ti najlepsi co moze svk ponuknut? /okrem svk mtb stars Lamiho, Haringa/ hadam vsetci, ci? ak je to tak, tak ma moje umiestnenie moc netrapi :-) mal som miestami pocit, ze vsetci pretekari nechodia do prace, nemaju zeny, rodinu a denne sedia v sedle 2-3 hodiny :-) .. preto som rad, ze som mohol zajazdit medzi mtb smotankou a hadam som moc nezavadzal, kedze tam to vyslovene lietalo ;-)
a organizatori na vybornu, abyh nezabudol spomenut!
01.05.2017 - 01:07:39
01
cron
keyboard_arrow_up