boha v kazdej teme odbornici na vsetko automechanici, strojari, konstrukteri. preco len nieje este hotova ta dialnica do kosic a slovensko je v jednej velkej sracke. nechapem.


a moja rada znie ze urcte intel. a tento obrazok ber tak ze toto sa pouziva v profi strizniach v kombinacii s grafikou napr. nvidia quadro K2200 alebo vyssimi. tie ati a ine smejdiky moc nemaju nejaky velky vplyv na rychlost rendru pokial nejde o quadro. ale urcite mi to nejaky iny odbornik vytkne.
a teda toto sa pouziva na ine datovy toky a nie tie mp4 vyprdky z gopro. takze nejaka hoc i starsia i7 bude na tieto domace zuvanicka postacovat. jasne zalezi co konkretne chces a jaky mas rozpocet

Prílohy:

strizna.JPG
strizna.JPG 111.8 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil petrik dňa 05.05.2017 - 22:05:44, celkovo upravené 2 krát.

05.05.2017 - 21:58:50
00
peter1976 napísal:
Tiez mam skusenost a vedel som, ze to takto dopadne. Kamera za par stoviek a budes potrebovat PC za par tisic na spracovanie videa :-( Nakoniec skoncis pri 1080 60fps

Som úplný IT amatér ...ale ... Tv vysiela v HD, max Full HD ... Na 4K video treba 4K monitor alebo 4K TV. Skúšal som niečo v 4K ale nebolo to nič moc. Akurát oveľa viac gigabajtov. A teda je treba poriadne silný PC na spracovanie videa. Ďalej - čo som videl 4K videá tak to boli viacmenej statické zábery príp. zábery z dronu. Ktovie koľko giga má záber rýchloidúceho jazdca v lese ...
Keď idem na dlhý výjazd nastavím rozlíšenie 720p aby mi rýchlo nezožralo pamäťovku a pri EXPORTe z goproštúdia zadám rozlíšenie 1080p . Pri kratších výjazdoch používam 1080p . Aj tak to na YT doondia. Technika a jej nastavenie je iba tá menej podstatná vec. Podstatnejší je výsledný produkt. Či to niekoho zaujme alebo nie. Či sa na to dá pozerať ...či v tom je nejaký príbeh (aj keď celkom kratučký) . Nezaujímajú ma videá v ktorých sa niekto pustí dole trailom so zapnutou kamerou. Alebo komerčné videá ktoré oslavujú jedného jazdca a jeho sponzorov . Ale každý má iný vkus. Asi toľko ...
05.05.2017 - 22:01:58
00
petrik velmi mile sem dat serverovy procesor za 700euro do porovnania medzi i7 a ryzen... ano novy ryzen je v pohode a potiahne toho dost kedze ma 8jadier.. a dokaze vsetkych osem jadier plnohotne pocitat pri goprostudiu...

ps sam mam intel ,

ale testy uz niesu to co byvali pre intel
www.guru3d.com

tu je porovnanie konvertovanie vidia z 4k 60fps na 1080p
images.anandtech.com
05.05.2017 - 22:10:54
00
Jasne, ze ak je neobmedzeny rozpocet, da sa dat 28 jadrovy Xeon za 10K a Quadro za 5K, ale o to tu asi nejde, ci?
Taktiez AMD grafika vo vela editoroch dokaze slusne akcelerovat playback cez OpenCL, niekde zase Nvidia a CUDA, ale vacsinou je AMD na tom lepsie. Stale sa bavime o neprofi sfere!
Na final rendering sa GPU pouziva iba u velmi drahych profi systemoch radovo X desat tisic....


Naposledy upravil shaolin dňa 05.05.2017 - 22:18:16, celkovo upravené 1 krát.

05.05.2017 - 22:14:24
00
a 4k naozaj tocit nemusis este nezijeme v dobe 4k.. 720p a fullHD.. ostatne je cisty nezmysel.. pre gopro.. v 4k si tak mozes ajfelovku v parizi tocit z namestia zo stacionaru a nie z bicykla v lese...
05.05.2017 - 22:17:09
02
Nechcel som tu rozprúdiť takú debatu o pc, no nevadí :) , určite ako tu viacerí píšete a je mi jasné, že ak sa tomu chce niekto venovať na vyššej- nie na profi úrovni, to je niečo celkom iné, tak bude potrebovať dobrú mašinu a najpodstatnejšie vedieť ako na to :). Obávam sa aby som s kamerou nedopadol ako zo zrkadlovkou, zo začiatku ma to bavilo a fotil som fakt dosť, no teraz po pár rokoch už skoro vôbec, len pár krát do roka a tiež som sa tomu chcel viac venovať, len človek chce niekedy asi až príliš a nakoniec na to nie je čas a po určitej dobe ani moc chuť :) . Neviem či by sa mne ako úplnému amatérovi oplatilo kupovať pc za nejakých 1300 alebo viac € a uvažujem či bola kamera tá správna "investícia" a či nepôjde za chvíľu na bazár...
05.05.2017 - 22:22:14
00
jaro180 tvoje videa sa mi pacia a rad si ich pozrem. Maju taku atmosferu alebo neviem ako to povedat. No, su ine nez ostatne.
05.05.2017 - 22:23:31
00
dobre co tak teda urobit test.. napiseme konkretne softwery upneme niekde nejake video a potom tu zavesime vysledky.a uvidime co tote vase makaky a podobne kovadliny vykuzlia :D ale ako som povedal zbytocne tu vlastne nieco pisat sak odbornikov plna diera www.kompot.sk
05.05.2017 - 22:29:55
00
netreba to tak prežívať a hlavne je to téma o kamerách a nie pc :) , aj keď to spolu súvisí, no rozoberať to takto do detailov je asi zbytočné :)
05.05.2017 - 22:35:41
00
petrik, neviem o co Ti ide ale zatial robis zo seba len trolla. Ak si to z doterajsich komentov nepochopil, ani to nepochopis a nema to cenu. Jaro dal PC v nejakej cene, ja som mu dal PC v podobnej cene, ktore mu bude renderovat videa cca 2x tak rychlo (2x tolko jadier na podobnej frekvencii s podobnym IPC). Grafika tam bola ta ista (Nvidia 1070).
Mas nejaky realny protiargument? Ak nie, kludni sa a nechaj si reci o odbornikoch niekde inde.
05.05.2017 - 22:43:27
01
Po podľahnutí davovej psychóze som si zobral kamerku na pobyt v okolí Tisovca. Video sa spracovalo samo v Quik-u v podstate bezzásahovo, na tablete. Z mojich rôzne dlhých záznamov sa urobili klipy, pospájali sa, akurát som vybral jeden z predvolených štýlov. Trošku ma mrzia niektoré odstrihnuté zábery, ale to budem riešiť neskôr. Asi bude najlepšie točiť krátke sekvencie 30 s +- . Skúšal som aj hlasové ovládanie, dolekopcom je funkčné až po pribrzdení, čo je logické. Kameru som mal na prilbe, pripevnenú elektrikárskymi páskami. Ďalšie príslušenstvo bude od Číňana.
Keď som chcel aby sa mi podobne spracoval videjko z ostatných dní, už sa miešali klipy z jednotlivých dní. Keď sa niečo podarí pochválim sa, ak bude čím. Tu je "bezpracná" prvotina
https://quik.gopro.com/v/D7wY9c9UaF/
https://video.relive.cc/strava_976414240_1494244934426.mp4?x-ref=og
Debata o PC je prínosná.
09.05.2017 - 14:00:56
00
ten quik som nepochopil, nic normalne mi to nespravilo, nejak to nezvlada moj pc, skor som vybral sablonu v gopro studio a nasekal tam videa ako som chcel, len nevyhoda ze to stale konvertuje videa, a dost casto mi to primrzne, nastastie vacsinou si pamata nejaky autosave, na take jednoduchsie pospajanie je fajn klasicky windows movie maker, skusal som after effect, filmora aj ine, ale nejak na to nemam trpezlivost

a kedze uz pomaly zaplnim 1TB disk zaberov z jazd, tak uz som sa skor zabaval s niecim takymto, len samozrejme som v gopro studiu hladal ako dam revers videa, nech sa vsetky netocia rovnako a nasiel som to az ked som hodil video na yt :-)
http://www.mtbiker.sk/forum/post1238954.html#p1238954
09.05.2017 - 14:43:49
00
Mohol by tu niekto popri tom teoretizovaní hodiť nejaký schopný overený preset na render do vegasu? Niečo čo používate na youtube a má to čo najlepšiu kvalitu a rozumný bitrate (zábery z jazdenia). Mne po dvoch hodinách nastavovania renderu z gopro vyšiel na yt aj tak shit aj keď originál záber je krásny. Dobrá duša určite pomôže nielen mne :) díky
09.05.2017 - 16:55:44
00
Marinada nieco davnejsie daval post1223959.html#p1223959
09.05.2017 - 17:03:44
00
Ja som skúšal prednastavený render z Adobe a aj tak bol najlepší obraz keď si to prechrúmal sám youtube zo surového obrazu resp. toho najlepšieho.
09.05.2017 - 19:11:11
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Kamery a príslušenstvo)
    keyboard_arrow_up