Dosť ma prekvapuje, že človek Tvojich skúseností je schopný tak generalizovať, ako si napísal.
Len som sa pýtal, či si sa nepomýlil, podložil som to dostupnými faktami, ale asi som Ti ranil ego.

Ospravedlnujem sa za "amatera". Trochu som sa nechal uniest.
No myslim si, ze v tych číslach sa nemylim.
Mam dojem, že aj Lance A.opisuje patalie so stravovanim a povolenym dopingom vo svojich knihach (umela výživa, vitaminy).
22.08.2008 - 14:46:33
00
Ospravedlnujem sa za "amatera". Trochu som sa nechal uniest.
No myslim si, ze v tych číslach sa nemylim.
Mam dojem, že aj Lance A.opisuje patalie so stravovanim a povolenym dopingom vo svojich knihach (umela výživa, vitaminy).


OK, beriem.
Trochu OT. Ak by si sa zajtra motal na Železnej studničke a videl "ako keby modrú" Felíciu pickup a pri nej fúzatého blonďáka, staršieho dáta, pristav sa, pokecáme.
22.08.2008 - 14:58:54
00
Poslednych 15 rokov mam rovnaku vahu. Okrem ... po chorobe som mal +10kg... na maleho som si nevidel cez pupek a cecky mi skakali ked som schadzal po schodoch co mi sposobovalo nenormalnu bolest.
Zacal som si kupovat namiesto handier velkosti S - Lko ?! Nie !!!
Dva mesiace som nezral po 18tej a hopkal som si doma na techno a trandatadaa zase som mal svojich krasnych 70kg :wink:
Ludi z nadvahou nachapem :roll:
22.08.2008 - 15:13:44
00
Včerajšia 80 km jazda cca. po dlhej trase Greenbike tour, tempo pomerne ležérne, 5200 kcal len tak hvízdlo.
Vypočítal som, že 1/10 dodal ionťák, 1/10 gel, ale furt mám pocit, že vážim rovnako :).
22.08.2008 - 15:15:29
00
-8 kg od kedy mam bike...diki bike...a zerem stale cokoladu
a pijem power juice od PF
25.08.2008 - 15:04:38
00
Ahojte, potrebujem poradiť. Počas nábehu na VŠ som cez zimu dosť pribral - málo času na bike oproti min. roku a chutilo mi jesť rovnako). Teraz už mám viac času ale sezóna už začala. Potrebujem ale zhodiť. Teraz mám 75kg a výšku 177. Mám oveľa lepšiu výbušnosť a krátkych kopcoch som si spravil pr ale pri maratónoch mi to netreba :D Minulý rok som vážil 67kg :D Bojím sa ale že keď budem dodržovať kal. deficit, na pretekoch budem ako múmia. čo si o tom myslíte? Ak budem dodržovať deficit 4dni do týždna (okolo 500kcal) a dva dni pred pretekom budem jesť normálne stihne sa mi telo zpamatať? Teraz pred vlkohronom som skúšal deficiť každý deň pri ľahkých tréningoch ale išlo sa mi hrozne :/
09.05.2017 - 11:37:16
00
Pre zachovanie svaloviny pri tom kalorickom deficite odporucam cvicit s cinkami (zakladne cviky, tazsie vahy, 2x tyzdenne) a vykonnost by si si mal udrzat. Samozrejme zakladom je dostatocny prijem bielkovin.
09.05.2017 - 11:53:04
00
Myslím že svaly precvičím dosť na biku. Skôr som sa pýtal na to že či môžem udržovať deficit počas sezóny. :) na preteky by som chcel ísť skoro každý druhý týždeň a chcel by som si ich užiť nie sa trápiť s neustále klesajúci tepom :) budúci rok to zoberiem vážnejšie :D
09.05.2017 - 13:23:33
00
Svaly na biku dostatocne neprecvicis ;-) Ked sa bojis o pokles vykonnosti, nastav si mensi deficit. Predsa len pri redukcnych dietach telo vseobecne horsie regeneruje. Ja som sa ale donedavna venoval inym sportom a pisem len z vlastnych skusenosti, takze asi ti lepsie poradi niekto zo skusenejsich bikerov.
09.05.2017 - 13:26:45
00
keyboard_arrow_up