infinitipp napísal:
Mavic Crossride to sa dalo čakať na tie kolesá som počul viac negatív ako chváli. Rozobrať namazať pritiahnuť asi nič iné ti nezostáva. Ak máš možnosť výmeny kolesa za iné na skúšku vyskúšaj a tak eliminuješ celé koleso či je tam chyba alebo či zvuk vychádza z kazety pätky prehadzovačky brzdy.


Nazdar dakujem za info zial nemam moznost vymeny kolesa no ked som to vystriekal wapkou , samozrejme z bezpecnej vzdialenosti ten zvuk zmizol :) Ale zase po 5km to znova zacalo to "cvengat". Ja som zatial nepocul o tychto kolesach ziadne negativne prispevky vies mi otom povedat viac ?
Vies mi napisat na ktore casti by som sa mal sustredit. ? Inac pokial stojim resp som nahnuty v predu ziaden zvuk. No najviac hneva ze prvych 500km nic krasne a teraz clovek nevie ist bez sluchadiel pre ten zvuk ....pre niekoho smiesne no pre niekoho akokeby ho bodal nozom :D
Vopred dik za info :)
08.05.2017 - 15:09:22
00
Yogisz napísal:
Niečo podobné sme riešili na teda slabšom ráme, 100kg pri veľkej záťaži krútilo zadnou stavbou, nebola pevná oska (neviem či ju tam máš) tak v servise nevedeli čo s tým
Riešenie bolo vychylit presiatko brzdy mierne do strany a práve pod záťažou sa takpovediac vycentrovalo a nič necinkalo


Nazdar pokial viem tak v predu je pevna oska a na zadnom kolese normalny rychlo upinak.
Pridavam aj link kde su popisane vsetky komponenty https://www.canyon.com/sk/factory-outlet/#category=mtb-bikes&id=21377.
Inac to co pises nato si asi sam netrufam:) Ak je potom bicykel "mimo zataze" napr v stojane tak to potom cinka ?
08.05.2017 - 15:14:57
00
Canyo napísal:
Predpokladam ze sa koleso "skruca" pri zatazi. Men sa to obcas stava s prednym, pri spurte postojacky.

Vies ze ma teraz napadlo ze ked to skusal moj 70 kg kolega ...tak to nerobilo nic...:/ Ale to sa zase neprajavilo prvych 500km preco az teraz..:/ Inac ako vidim mas rovanku masinku tak ak mas chut rad by som pokecal napr cez "FB" ak mas cas .
08.05.2017 - 15:18:15
00
nie naprazdno necinka, kotuc je len blizsie ku dosticke ktora je dalej od kolesa
08.05.2017 - 16:02:47
00
Yogisz napísal:
nie naprazdno necinka, kotuc je len blizsie ku dosticke ktora je dalej od kolesa


Nazdar dal som teda dole prasiatko a zvuk dalej pokracoval cize mozem vylucit kotuc a brzdu :/
08.05.2017 - 22:48:26
00
Ja som mal podobny problem na zakladnych Novatech nabojoch, cinkat a vrzgat zacali po cca 800km a boli vylagrovane loziska, servisak mi povedal ze je to bezne u tychto zakladnych nabojov.. Vymenil som naboje za verziu na priemyselnych loziskach a islo to hladko a tichucko.
10.05.2017 - 14:42:37
00
Jezus napísal:
Tiez myslim, ze tych 1400 je zbytocne vela na hobby jazdenie. Uplne staci aj lacnejsi. Napr. tento v podstate nema ziadne slabe miesto: https://www.canyon.com/sk/mtb/grand-canyon/2016/grand-canyon-al-6-9.html


Pridám sa k tejto téme, keby som tlačil na silu rozpočet dole, stačil by aj Canyon 3.9?
https://www.canyon.com/sk/mtb/grand-canyon/2017/grand-canyon-al-3-9.html
Alebo už si radšej fakt priplatiť za ten 5.9 príp. 6.9 ... Teda či by ten rozdiel (finančný) bol cítiť aj v reále :-)
10.05.2017 - 23:26:40
00
Aj 3.9 je v pohode, ale podla vsetkeho ma vidlicu s pruzinou a aspon v minulosti boli tie pruziny dost silne, takze nic pre 60-70 kg cloveka. Ak mas 80-90, tak by ta pruzina mohla fungovat dobre.

5.9 ma lahsiu vzduchovu vidlicu a lepsie zvolene prevody do kopcov (lahsie), cize ja by som siel do 5.9 prip. 6.9.
11.05.2017 - 02:34:34
01
keyboard_arrow_up