Chcem sa vas opytat na kolko je este snehu na horach celkom dost ake mate plany na nastavajucu sezonku v horach. Piste take extremnejsie veci. ako napr: Nejaka dlha trasa povedzme na viac dni, na zjazd na ktory sa uz dlho chystate proste plan, nieco ako po com si poviete ze tuto sezonu som si splnil svoj ciel.
08.03.2006 - 13:21:58
00
moj plan je najazdit okolo 5000Km/rok ktory uz poctivo plnim od januara.Neplanuj si nic lebo ak ti to potom nevide tak budes sklamany.
08.03.2006 - 13:36:15
00
no ja, kedze mam slusny bike len od jesene (predtym klasika pevnak), tak mam v plane najazdit hlavne co najviac kilometrov po tratiach co za to stoja, cim vyssie tym lepsie...z velkych akcii sa rysuje zatial nejaky "nazvime to zajazd" okolo moravskych beskyd....inak planujem zo dna na den :)
08.03.2006 - 13:43:30
00
ja klasicky... ruzomberok liptov orava za nejakych desat dni okolo sedemsto kilacikov s partou...
specialne sa tesim na Smrekovicu pre mna jeden z best of kopcekov osem kilometrov prevysenie osemsto metrov desat percent priemerny stupak... parada... najlepsi cas 59 minut tak budem okresavat...
08.03.2006 - 14:09:50
00
ja mam hlavne v plane atak na kysucke beskydy od velkej race severnejsie. inak javorniky od lysej pod makytou dolu. a koncom leta ked technicka aj kondicna uroven bude na najlepsej urovni bude zopakovany utok na slovensky raj (pssst ja viem ze to je zakazane :) ) kt nam nevysiel minuly rok ked po prvych 5km praskol ram jednemu z nas a bolo po bikovani :(
08.03.2006 - 14:27:08
00
To robo:
kam konkretne severnejsie za racou smerom do polandu alebo do ciech.
ja osobne by som chcel ist na hranicny bod slovensko, polsko, česko - hrčava čo nie je tak daleko a hlavne oblast bílá a pustevny na morave a nakoniec nejake tie maratony atd.......
08.03.2006 - 16:34:29
00
Kua Zilincania nedrazdite ma s Kysuckymi Beskydami :) , hned by som sa pridal. Bol som minuli rok a tento rok sa snad podari opat.
Na sever od V.Race odporucam ist po polskej cervenej znacke, ktora je na biky vhodnejsia, a nie po slovenskej modrej, ktora presne kopiruje hranicu. Mi sme to isli naopak- vlakom do Zwardonu a potom na biku Zwardon->V.Raca.->Przegibek->Rycierova Hora->Vychylovka. Jedna z najlepsich jednodnoviek minuly rok. Sem tam aj tlacenie.

Ak najdete dobru trasu Zwardon- Hrcava - V. Polom, urcite sa pochvalte. Tento usek mi chyba :) . Privitam aj referencie na cervenu znacku z Cadce na vychod -> Beskydok a po zelenej na Kykulu.

Moje skusenosti:
Je to velky okruh okolo Makova na 3 dni:
1.den
Ak mate starsie mapy, tak cervena znacka z Cadce na severozapad cez Jurosovsky vrch smer k (CR hranici) je zrusena. Ale s trochou stastia sa da podla zatretych znaciek trafit. Z osady Krizkovci po lesnej asfaltke na chatu Tetrev (CR)
Usek Tetrev ->Velky Polom -> Maly Polom -> B Kriz-> Bumbalka je super (narocnejsia) akcia. Najma usek V.Polom - M.Polom je trosku technickejsi. Navrat vlakom Makov -> Cadca.
2.den
Cadca po cervenej na (juho)zapad -> Husarikovci -> Petranky ->
Semetes -> sedlo Javornik (statna cesta Bytca-Makov). Technicky nenarocna trasa vacsinou po lesnych cestach cez kysucke lazy.
3. den
Vlak Makov. Z Makova po modrej na Bumbalku. Potom po hrebeni az na Maly Javornik. Navrat spat cez V.Javornik do sedla Cierna Voda. Potom po modrej a Cervenej do sedla Javornik (statna cesta Bytca-Makov). Do Makova po asfalte alebo po bezkarskej trase.
08.03.2006 - 20:27:31
00
ja sa konecne toto leto chystam dat hrabenovku lucanskej malej fatry....od polomu az po klak (zilincania iste vedia o com je rec :D )....a ak mi boh pomoze tak aj za jeden den...... :wink:
08.03.2006 - 21:02:50
00
no nevyjadril som sa presne. ide skor o hranicnu cast od skaliteho juzne az po oravsku lesnu dajme tomu. tam sa najde par vyjazdov si myslim. no a za racou hore uz sa to da pekne krizovat takze mozno aj na tu hrcavu teda skocime.
planujem aj taku nenapadnu oblast severne od cadce konkretne hranica s ceskom Velky polom a dalej hrebenom zapadne. a dalej aj v malej fatre su nejake vyzvy. takze sa dost tesim na sezonu. akurat teraz to hlasene pocasie na vikend kua akurat ked uz mi konecne prisli kolesa....
no ja maratony moc nemusim. tak nejak som sa uz dost vzdialil od vykonnostnej cyklistiky.
08.03.2006 - 21:10:40
00
To je strasne ked je stale sneh a mi tu len teoretizujeme...myslim ze na prvych pretekoch to bude tragedia
09.03.2006 - 17:03:09
00
FENOMEN: Minule leto som isiel Malu Lucansku Fatru. Neviem ako to bude vyzerat z tej druhej strany ale myslim si ze sa urcite mozes pripravit skor na tlacenie ako bikovanie, hlavne vyslap na Klak ta urcite preveri. Je to ale krasny hreben a urcite sa oplati prejst.
Ja som isiel z Prievidze do Strecna.
09.03.2006 - 19:28:46
00
to FENOMEN: no neviem ako ty ale ja by som usek z polomu na mincol vynechal lebo je to len tlacenie a popadane stromy. bol som tam sice uz davnejsie za starych cias ale myslim ze sa to moc nezmenilo radsej chod z turia na mincol a potlacis si mozno 15 minut v hustom lese medzi medvedikmi. a este 1 tip sedlo vricko smer klak to najprv vypada v pohode ale potom budes banovat ze si sa tade vybral ale da sa zjazd do fackovskeho je super singletrack.
10.03.2006 - 10:46:51
00
to robo: minuly rok som tam bol s partiou sli sme ale z klokocova cez vrchpredmier a dalej po zelenej na hreben, na mape vyzera cesta ako siroka zvaznica ona aj je ale je to tzv. Hitlerstrasse, cize pre tanky komplet vysadena kamenmi a chlapci mi "dakovali" na vrchu. dalej smer maly polom a bily kriz je to spociatku same blato ale neskor ok tesne pred bilym krizom popadane stromy z kalamity takze trochu pokazeny zjazdik.
10.03.2006 - 10:51:50
00
...plánuje niekto tento seriál 24-hodinoviek?
http://postovnisporitelnamtb.cz/two.html
05.03.2008 - 20:51:49
00
...plánuje niekto tento seriál 24-hodinoviek?
http://postovnisporitelnamtb.cz/two.html

viem ze ide kiri... inac byva tiez na bystricke :wink:
bol aj minuly rok
05.03.2008 - 20:53:06
00
keyboard_arrow_up