Generali ma novinku - poistenie biku, cyklistu aj sposobenej skody - http://www.generali.sk/sk/o-nas/press-centrum/novinky/spravy/novinka-cyklisti-si-konecne-mozu-poistit-bicykel-aj-samych-seba.html
11.05.2017 - 10:38:23
00
KinDo napísal:
apropo - ako sa riesi bajk, ked ta auto sejme na ceste ?
podla mna ta nalozia do sanitky a bajk ostane v škarpe


Pokiaľ viem, tak pri zranení účastníka dopravnej nehody ju musia prísť riešiť policajti, aj keď je škoda nepatrná, pri ktorej by ich nebolo treba volať. No a policajti sa postarajú o zabezpečenie rozbitého auta, takže asi sa postarajú aj o rozbitý bicykel.
11.05.2017 - 21:10:34
01
MageZ napísal:

skoda ze len na nove bajky
kus nechapem preco by som si nemohol bajk poistit na sumu aku si sam poviem a ziadna amortizacia. proste nejaku vec si cenim na xy penazi a nezaujima ma jej cena ani opotrebovanie. a oni nech si vyrataju poistku... to je taky problem?
11.05.2017 - 22:57:41
00
Je to problém ... Takto ako si to ty predstavuješ, poistenie nefunguje.
12.05.2017 - 10:22:20
01
To by za chvíľu poisťovne skrachovali...

Dal by si si poistiť svoju šunku na 10 tis. E, zaplatil by si poistné na rok napr. 1 tis. Euro, do pol roka by ti ju akože ukradli a do roka by si mal 9 nových šuniek... To by som bral aj ja!
12.05.2017 - 21:31:09
00
to iste mozes spravit aj teraz, poistis si za 5 korun domacnost a nechas si ju akoze vykradnut...
12.05.2017 - 22:38:37
00
capulo napísal:
to iste mozes spravit aj teraz, poistis si za 5 korun domacnost a nechas si ju akoze vykradnut...

lol, nerob zo seba šaša ... :D :D :D evidentne tomu nerozumies ... to co si napisal nie je mozne, resp. ak tak spravis, nedostanes od poistovne nic, lebo podpoistenie
13.05.2017 - 09:12:14
01
Ci 5 korun abo 50 abo 500 je uplne jedno, podstatne je ze je to menej ako stoji ta akoze ukradnuta vec a teda na tom zarobis
13.05.2017 - 10:43:02
00
Nezarobíš... Ročné poistné sa vypočítava z hodnoty poistenej veci a podľa rizika poistného plnenia. Ak je riziko napr. 10%, zaplatíš za vec ocenenú (preukázaná hodnota) na 500 eur poistné 50 eur na rok. Dajme tomu pri zničení veci ti odpočítajú spoluúčasť, amortizáciu (ktorá sa ti nepáči) a dostaneš poistné plnenie možno 100 E. Síce si o vec prišiel (možno si len fingoval) a naozaj zarobíš 50 Eur (poistné plnenie mínus zaplatené poistné). Nezapočítavam do toho, koľko času stratíš pri vybavovaní... Ak to urobí 100 (plus-minus) ľudí, tak poisťovňa zvýši riziko na 20% (30-40-...)... A pri druhom - treťom tvojom poistnom prípade si na teba dajú pozor a budú opatrní pri uzatváraní poistnej zmluvy, pri poistnom plnení ešte viac. Poisťovne si totiž vymieňajú údaje a v časoch výkonných počítačov nie je problém vyfiltrovať problémových klientov. Napr. ak si dáš poistiť rovnakú vec v dvoch poisťovniach, tak zaplatíš poistné dvom poisťovniam, ale na plnenie sa zložia, nedostaneš ho dvojmo, tak ako si zaplatil poistné.

Ak si dáš poistiť byt na 100 000 Eur, tak ti ho poistia, len ak máš zabezpečovacie zariadenie a bezpečnostné dvere. To si prídu pozrieť, tá poistná suma je veľká. A samozrejme, musíš preukázať, čo do tej hodnoty vstupuje (nielen hodnota bytu, ale aj to, čo je v tom byte) Riziko bude napr. 1%, takže zaplatíš poistné 1000 Eur ročne. Nafinguješ, že ti niečo z bytu ukradli - napr. za 5 tis. Eur. Policajti musia dať hlásenie, ako k činu došlo - napr. vlámaním. Bezpečnostné dvere (po amortízácii) ti zaplatia. Zabezpečovacie zariadenie nefungovalo? Tvoj problém, malo fungovať, plnenie sa zníži - podľa toho čo máš v zmluve...

Poisťovne neodrbeš... Dá sa, ale musí to byť hodne prešpekulované, pretože tu už bolo hodne chytrákov a mudrákov...
13.05.2017 - 22:19:11
01
poisťovne odrbu vždy len teba :D
13.05.2017 - 22:27:45
03
no cize vravis ze poistovne neodrbes: tak potom naco dake poistenie, vymazte tuto temu lebo poistovne aj tak nic poriadne nepreplatia, radsej peniaze prepite

pripadne ze to maju dobre zratane: preco potom nevedia zratat to co chcem ja? nech si vyrataju % ake chcu, kde je problem?

nejak si proste protirecis, na jednej strane vravis ze to maju perfektne vsetko zratane a na druhej ze sa to neda zratat tak ako chcem
13.05.2017 - 23:24:43
00
Nejaké tipy na poistenie?
7dní v Rumunsku organizovaný trip po značených singloch, trailoch, cestách a pod.?
Zatiaľ u mňa favorit Union za nejakých +/-33eur/8dní.
03.09.2017 - 01:50:54
00
https://www.tatrabanka.sk/sk/personal/platobne-karty/kreditne-karty/cestovne-poistenie.html
hm, ja mam na platobnej karte toto vsetko za 30€/rok
03.09.2017 - 08:12:26
00
Tak k platobným kartám je to bežné, teda okrem tých najzákladnejších ;) ale tak na outdoorové aktivity sa uzatvárajú zvlášť poistky, ja to poistenie ku karte beriem skôr ako klasické cestovné poistenie, aj keď je tam vraj hradená aj záchrana v horách...ale neviem, či s tým nie sú nejaké problémy, keby sa ti niečo stane niekde v cudzine na bajku, prípadne pri VHT a pod. Myslím, že ak niekto robí outdoorvé športy celoročne a chodí aj za hranice, tak sa určite oplatí Alpenverein. Lebo napr. spomínaných 33 € od Unionu...no pokiaľ ideš len na 1 takúto akciu do roka, tak ok, no pokiaľ ideš minimálne na 2 a viac a bežne chodíš aj po našich horách, tak Alpenverein cenou aj ponúkanými službami nemá konkurenciou.
03.09.2017 - 10:06:29
00
Jj preskúmam detaily
03.09.2017 - 15:03:10
00
keyboard_arrow_up