Prvý ukazoval prekážku no ďalší to buď nevideli alebo ignorovali posunúť signál ďalej. Motorkár to spravil blbo o tom niet pochýb, no že cyklisti išli chaoticky o tom tiež niet pochýb. I keď v tom vypätí a adrenalíne sa ani nečudujem.

Prílohy:

Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg 141.94 KiB thumb_up0thumb_down

14.05.2017 - 20:52:34
02
Zazil som niekolko dedinskych pretekov a mam pocit, ze na tych dedinskych pretekoch si ukazuju viac ako tito profici
14.05.2017 - 20:54:08
04
no v tomto pripade by som vinil jedine jazdcov, motorka STALA, nabrali stojacu motorku na rovnej ceste... keby stal vo vyjazde z neprehladnej zakruty tak este, ale tu ho bolo vidno na hony daleko
14.05.2017 - 21:05:41
01
Policajt je tam v prvom rade kvôli bezpečnosti. V tomto prípade by urobil lepšie ak by tam vôbec nebol. Ak mal nejaký problém mohol sa odstúpiť na meter široký trávnatý pás. Capulo si uvedom, že toto nie je detská tour Petra Sagana.
14.05.2017 - 21:32:57
00
je uplne jedno ci tam bola motorka, alebo by tam bolo auto, fanusik, dom, strom, jama... dopadlo by to rovnako. ti dvaja traja prvy sa uhli tesne pred a dalsi isli naslepo s tym ze cesta ide tade a asi tam nic nebude
14.05.2017 - 21:42:44
03
Cize ty keby si bol ten policaj na motorke spravis to rovnako?
14.05.2017 - 21:48:36
00
JoKo , ako takú péčkovinu možeš napisať...Ano neukazali , boli rozbehnutí ako nákladný vlak , odkrvené mozgy, 14 kilo do ciela " mocnej " etapy a snažili sa , aby každý tím mal pre svojho jazdca čo najlepšiu pozíciu pred niekolko kilometrovým stúpaním na Blockhaus. Oficier stál a riadidlami zasahoval najmenej 0,5 metra do cesty. Ak už tam stál ako debil , pričom svojim postavením nezvyšoval bezpečnosť prejazdu pelotonu / výjazd z vedlajšej na hlavnu cestu / , mal sa posunúť na trávnatu plochu aby uvolnil celú šírku asfaltky pre rozbehnutých pretekárov ...IMHO

P.S.: Capulo , jazdíš aj cestu , či máš len takú tendenčnú profilovku ? Len sa pýtam , lebo ak si aj " cesťák " tak buď schíza alebo jazdíš po mesiaci , kde nie su žiadne prekážky
14.05.2017 - 21:53:41
00
Ramon1 teraz si ku chalaňom nespravodlivý. Keby tam bol výmol alebo kameň aj tak by do toho ebli.
14.05.2017 - 21:59:38
00
Je jedno co kto preco ako,uz sa to stalo a nic to nezmeni...zamiesali sa karty v celkovom poradi. No vsetci su na zive. Giro bude aj o rok aj o 5 aj o 10.
14.05.2017 - 22:05:27
00
Ramon1 nechaj tak, niektorým ľudom nevysvetlíš. Chlapci tu jazdia vo dvojici 25 km/h po hrádzi tak stíhajú ukazovať prekážky, aj ich obchádzať. Je to asi tak ako keď je na diaľnici reťazová havária...prvý zabrzdí, druhý len tak tak a tretí nevidí ani prd a zošrotuje ich oboch. Hovorí sa tomu reakčná doba - ak tam boli 4 za sebou tak u každého je to 1 sekunda a za tie 3 sekundy by ten štvrtý bol už 10 metrov pred motorkárom.
14.05.2017 - 22:07:17
02
ten motorkár tam ale nestál 10 minút, to bol okamih, obzvlášť keď balík valil ... primárna chyba je jednoznačne na strane motorkára.. inak sú takéto pády úplne bežné, zvlášť na slovenských podujatiach za plnej premávky, odstaví auto v protismere (niektoré ani nezastaví) môžu aj všetci ukazovať že prekážka, ale aj tak sa pri veľkom balíku nemajú kam popratať, borci si o seba líznu, pri vlne ktorá vznikne a už sa to váľa..
14.05.2017 - 22:09:09
02
Ten kto uz isiel aspon raz nejaky zavod vie, ze nemas sancu reagovat na motorku alebo jamu na ceste. Ides dopredu na plne gule a to je v tom momente najdolezitejsie.
14.05.2017 - 22:19:18
02
...ako som písal
14.05.2017 - 22:25:15
01
jazdim aj cestu, a prave preto sa nezakvacim za niekoho koho som vzivote nevidel a nedupem slepo 10cm za jeho zadnym kolesom... lebo ak on spravi nieco nepredvidane a ja sa zdrbem je to len a len moja vina, a nie vina dakej odstavenej motorky na kraji cesty alebo co. a peloton jazdi presne takto, naslepo a pocitaju s tym ze napr za zakrutou nic nebude, alebo ze ten pred nimi nenaberie stlp a oni donho nevletia. jasne ze nebudu jazdit s 20m odstupmi aby stihli reagovat, ale tak potom nech sa nedivia ked sa taketo nieco udeje a popadaju jak domino

a na tych svk podujatiach 'za plnej premavky' je tiez navine to auto v protismere?

a toto hovori za vsetko: Ides dopredu na plne gule a to je v tom momente najdolezitejsie.
cize nie sledovat cestu...
14.05.2017 - 23:42:20
00
btw, neexistuje nahodou take UCI pravidlo, ze vozidla konvoja musia zastavovat na pravej strane cesty?
14.05.2017 - 23:43:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up