gebula napísal:
Toto je otázka priorít, špeciál má voči klasike pri dlhších triatlonoch naozaj veľa výhod. Ako „začínam s hobby triatlonom“ som ale aj bez otázky automaticky bral verziu Sprint alebo 5150 – a tam bežný cestný bicykel poslúži veľmi dobre ...

Keby "motyka vystrelila" tak potom sa môže dokúpiť špeciál, ale hlavné je popasovať sa "sám so sebou" a vášeň pre šport v podobe cyklistiky alebo behu ... tak zatiaľ vyhráva asi ten Lapierre ...
18.05.2017 - 10:52:19
00
Oltre pred mesiacom si nevedel ani aký bicykel kúpiť sám sebe a zrazu si odborník na bicykle a na Slovenské kamenné predajňe :o
18.05.2017 - 10:54:25
01
takych je tu viac :)
18.05.2017 - 11:01:23
01
Hosť napísal:
Oltre pred mesiacom si nevedel ani aký bicykel kúpiť sám sebe a zrazu si odborník na bicykle a na Slovenské kamenné predajňe :o


serus, vedel ale radil som sa :D dobra rada nad zlato (aj tak dám vždy na vlastný úsudok, nakoniec)! a len som vyjadril svoj názor, radšej kúpiť niečo mimo SR za lepšiu cenu, ako v meste kde bývam prípadne 100km okolí len aby to bolo "blízko", ak má peniaze na rozhadzovanie prosím...

a tým že som sa o to zaujímal zmapoval som trh tak mám momentálne jemný prehľad
18.05.2017 - 11:04:30
00
Ja chcem voliť obchod, lebo tu mám možnosť zľavy na minuloročné modely, ináč obľubujem nákupy cez net. Navyše v obchode si na bike môžem "sadnúť" :)
18.05.2017 - 11:07:49
00
Chalanisko chce bicykel do 1500. A Oltre mu poradí rám za 1500. A ešte k tomu Aero. Neuveriteľné. Ja som štyri dni jazdil tú Meridu Ride 4000 na Kanárskych. Ale bol to ročník asi 2015 s inými (FR 7) kolesami. Bol som spokojný. Pohodlná geometria. Najazdím tak 5000km ročne. Doma mám staršiu Al Meridu 905 na Ultegrea kolesá Fulcrum Racing 5. V tom odkaze máš nejaké OEM Fulcrum, myslím, že to bude novší model FR7. Pre mňa, subjektívne, FR5 a FR7 rovnako tuhé, akurát FR7 nemajú Aero špice. To teoreticky ušetrí pár sekúnd na x km, ale musíš jazdiť rýchlo, nie ako ja alebo nejaký oravský poštár.Kľuky RS500 je lacnejšia OEM verzia mimo sady, ktorá sa dáva k radeniam 105/Ultegra (mám aj doma). Brzdy Noname brzdili subjektívne ako moje Ultegry.Ale dole kopcom sa bojím. Na brzdách sú dôležitejšie kvalitné a pravidelne menené gumičky. Takže za mňa tá Merida. K tomu dokúpiť cestné pedále a tretry, nie horské. A hlavne vybrať správnu veľkosť.


Naposledy upravil dzajro dňa 18.05.2017 - 11:14:47, celkovo upravené 1 krát.

18.05.2017 - 11:12:25
04
Ja radšej kúpim v SR. Ak človek vie trochu používať to čo mu narástlo medzi nosom a bradou tak si vie vybaviť zľavu takmer v každom obchode, vlastná skúsenosť! V obchode sa ti venujú, ukazujú bicykle, radia, venujú ti čas a okrem toho platia nájom, zamestnancov, energie a x ďalších položiek čo si ľudia ani neuvedomujú. Ale kľudne si potom kúp ten istý čo si niekde v predajni hodinu skúšal zo zahraničia o stovku lacnejšie ak len o to ide :)
Ale nič v zlom samozrejme :)
18.05.2017 - 11:13:46
00
Hosť napísal:
Ja radšej kúpim v SR. Ak človek vie trochu používať to čo mu narástlo medzi nosom a bradou tak si vie vybaviť zľavu takmer v každom obchode, vlastná skúsenosť! V obchode sa ti venujú, ukazujú bicykle, radia, venujú ti čas a okrem toho platia nájom, zamestnancov, energie a x ďalších položiek čo si ľudia ani neuvedomujú. Ale kľudne si potom kúp ten istý čo si niekde v predajni hodinu skúšal zo zahraničia o stovku lacnejšie ak len o to ide :)
Ale nič v zlom samozrejme :)


áno z pohľadu predajcu máš pravdu, z pohľadu kupujúceho nie, napríklad chcel som kúpiť pedále dura ace PD9000 / na SVK som obvolal obchody v okolí dali mi z 190€ na max 160€ a ešte pozerali čo ja vlastne chcem akú zľavu... mám ich za 120 € z čiech mne tých "pár eur" stojí zato
18.05.2017 - 11:20:22
00
Je rozdiel kupit nejaky komponent zo zahranicia a ine je mat cely bike zo zahranicia. Ja by som napr. po kupe MTBcka z Nemecka uz viac nekupoval bicykel zo zahranicia.
Reklamacie a proste vsetko riesit cez mail, posielat to neviem kam atd.. Dakujem neprosim. Pri kupe cestaku som radsej dolozil nejake peniaze a kupil z overeneho obchodu na SK, ktory nemam daleko od domu.
Ale to su moje skusenosti.. Ak niekto kupi bike zo zahranicia a nic sa mu na nom nepokazi a nemusi riesit reklamacky a cakat tyzdne a tyzdne tak nema dovod sa obavat dalsieho takehoto nakupu.
18.05.2017 - 11:28:46
00
Mik98 napísal:
Pri kupe cestaku som radsej dolozil nejake peniaze a kupil z overeneho obchodu na SK, ktory nemam daleko od domu.

Ty máš Lapierre ... samozrejme mašinku ... si spokojný s touto značkou? rsp. tá rada Sensium by stačila na moje hobby potreby? http://www.lapierre-bike.sk/bicykle/road/endurance/sensium-300-cp/
Dík
18.05.2017 - 11:39:07
00
Zatiaľ spokojnosť, nemám čo vytknúť. :)
No neviem či ti budem vedieť poradiť či ten Sensium je ok alebo nie.. Nejazdil som ho, ale čo sa týka kvality rámu malo by to byť určite ok.
Nemyslím si, že by to mala byť zlá kúpa. No sú tu skúsenejší borci čo sa viac vyznajú do cesťákov, ja len začínam :)
18.05.2017 - 11:47:02
00
Mik98 napísal:
Zatiaľ spokojnosť, nemám čo vytknúť. :)
No neviem či ti budem vedieť poradiť či ten Sensium je ok alebo nie.. Nejazdil som ho, ale čo sa týka kvality rámu malo by to byť určite ok.
Nemyslím si, že by to mala byť zlá kúpa. No sú tu skúsenejší borci čo sa viac vyznajú do cesťákov, ja len začínam :)

Málo ľudí má skúsenosti s Lapierre. Neviem prečo sa mi táto značka pozdáva ... bude ťažké rozhodovanie :D
18.05.2017 - 11:53:34
00
To bol jeden z dôvodov prečo som do neho šiel.
Chcel som trocha "nezvyčajný" cesťák, ktorý nemá každý druhý človek a taktiež jednou z podmienok bola farebnosť. Dnes je väčšina bikov či už horských alebo cestných čiernych. MTBčko už mám čierne, tam sa mi to páči, ale cesťák som chcel proste farebný.
18.05.2017 - 11:58:48
01
To Lappiere má 10 rýchlostnú kazetu. V dnešnej dobe pri tvojom rozpočte by som už pozeral bicykle iba s 11kovými kazetami, teda od 105 vyššie. Má tiež kolesá Shimano R501. Ja mám aj základné staršie Shimano ale aero špice označenie tuším ?R511?. Boli originál na bicykli. Podľa mňa Fulkrumy sú tuhšie. Subjektívne sa mi na nich jazdí lepšie.
18.05.2017 - 11:59:55
00
mmmartinj napísal:
Ahojte, potreboval by som poradit.Vyberam 1.cestak a z mnozstva ponuk som vybral nasledovne moznosti: Specialized Rubaix fullcarbon 2016 vybava Sh.Tiagra 10kolo; alebo Rock Machine Raceride 700 fullcarbon vybava Sh.105 11kolo. Poradi mi ktosi? Ten Rubaix sa mi pozdava na oko viac, no sam neviem.


Jednoznačne Rock Machine, lebo túto značku jazdí CK Spartak Tlmače, eSko sa môže zahrabať, aj tak je to Merida(väčšinový majiteľ) :-) :-) :-) . Ale nie. Majú ho aj tu v e-shope v 56ke, čo by mohla byť tvoja veľkosť za 1399. Kompletne na 105ke. Kľuky nie mimosadové Shimano, ale FSA s BB30 stredom. Tieto som skúšal na Meride (karbon Scultura 905), čo som mal požičanú na Mallorke. Neviem presne aký model Fsa to bol, ale pocitovo lepšie ako Shimana mimo sadu, kt. spomínam vyššie. Ostatné platí, ako som písal vyššie.
18.05.2017 - 13:45:22
01
keyboard_arrow_up