martinzz nohy na pedáloch máš rovnako ako keď sa odrážaš a rovnako ako keď stojíš. Nejde o pozíciu nôh na pedáloch, ale o koordináciu medzi rukami a nohami a generovaním tlaku/ťahu medzi riaditkami a pedálmi. Nesmieš iba "vyskočiť" z bajku. Lebo v tom prípade fakt sa odlepíš od pedálov. Predstav si to ako keby si chcel zdvihnúť misku na ovocie jedno rukou zvnútra misky. Ak ale zapojíš aj druhú ruku, vytvoríš tlak na protiľahlé steny misky, tak ti ide zdvihnúť. Niečo podobné funguje aj na bajku (ruky a nohy).

zelenaliska bohužial samo to ďalej nejde, lebo keď urobíš iba tamten pohyb tak sa ti môže stať že zmrzneš alebo sa odrazíš viac ako samotný bicykel a stratíš s ním kontakt. :) ale veď vieme o čom hovoríme...
19.05.2017 - 11:36:36
00
Ano, toto je pravdepodobne preto, ze tahas bike k sebe, mas nespravnu techniku. Skoky (nemyslim teraz dropy ale napriklad lavicu) skaces v podstate bunny hopom, takze chodidlami robis rovnaky pohyb, pred odrazom paty jemne dolu a jemne tahas predok biku telom k sebe (aby ta nekopol odpal a aby si isiel pekne do vzduchu). Vo vzduchu uz len pozeras na dopad a tazisko tlacis na predok aby si dopadol na obe kolesa rovnako (cize chodidlami robis ten isty pohyb ako bunny hopom). Toto je ale velmi vseobecne, tazko sa to popisuje, treba si to skusit a ukazat. Pripadne si pozri nejake videa.
19.05.2017 - 11:47:05
00
Videa som videl rozne, ale asi by to bolo fakt najlepsie vidiet nazivo.
19.05.2017 - 11:51:46
00
Podla mna, ak ti na flatoch pojde spravit bunny hop tak, ze budes mat stale kontakt podrazka/pedal, tak ti to pojde i na skoku. Takze by som si skusal bunny hop, pomoct by ti mohlo i nacvicenie si hopu ked dvihas oba kolesa naraz (tusim sa to vola anglicky hop alebo nejak tak). Videa su urcite super, kedze video mozes spomalit, zastavit, pripadne ti to mozu predviest na obrazku, priamo do videa nieco zakreslit, takze to pochopis rychlejsie. V dnesnej dobe uz nie je problem prehrat si video na smartfone/tablete a hned si to i na biku skusit. Chybat ti bude jedine feedback ale to tiez nie je problem ked sa nahras a video niekam pacnes na okomentovanie (dokonca zo svojho videa mozno hned zistis co robis zle)
19.05.2017 - 13:04:47
00
Andrej, tak ohodnot, ak sa teda da nieco vidiet:
https://youtu.be/bM69kCFf_mQ
19.05.2017 - 13:32:31
00
:D, vsak vies ze ja moc neskacem, skor som myslel ze to niekto iny okomentuje.
To co vidno na videu vyzera dobre, mozno ten prvy dopad o trosilinku skor tlacit predok, viac utlmit alebo ist trochu pomalsie, , moze sa ti stat ze dopadnes este trochu dalej a rozhadze ta to pred tym skokom (viem ze lahko sa povie). Inak si myslim ze dobre, ruky na odraze vystrete a nohy v rovnovaznej polohe takze ta to nerozhadze na jadnu ani na druhu stranu. Tazisko takmer dobre, mozno vazne len o maly kusok dozadu pri/pred odrazom (tazko posudit) a o trochu pomalsiu rychlost alebo to viac stlmit, inak super. Ale toto fakt neber ako smerodajne kedze vies ako som na tom, toto by uz chcelo niekoho skusenejsieho v skakani.
19.05.2017 - 13:52:16
00
Hosť napísal:
Podla mna, ak ti na flatoch pojde spravit bunny hop tak, ze budes mat stale kontakt podrazka/pedal, tak ti to pojde i na skoku. Takze by som si skusal bunny hop, pomoct by ti mohlo i nacvicenie si hopu ked dvihas oba kolesa naraz (tusim sa to vola anglicky hop alebo nejak tak). Videa su urcite super, kedze video mozes spomalit, zastavit, pripadne ti to mozu predviest na obrazku, priamo do videa nieco zakreslit, takze to pochopis rychlejsie. V dnesnej dobe uz nie je problem prehrat si video na smartfone/tablete a hned si to i na biku skusit. Chybat ti bude jedine feedback ale to tiez nie je problem ked sa nahras a video niekam pacnes na okomentovanie (dokonca zo svojho videa mozno hned zistis co robis zle)


Anglicky bunny hop viem relativne dobre, teraz ladim americky, kde ide najprv predne koleso a potom zadne. Ale pri tych skokoch som si neni nejako isty a mozno je to len strach ze vyletim z bajku :)
19.05.2017 - 13:54:03
00
Hosť napísal:
:D, vsak vies ze ja moc neskacem, skor som myslel ze to niekto iny okomentuje.
To co vidno na videu vyzera dobre, mozno ten prvy dopad o trosilinku skor tlacit predok, viac utlmit alebo ist trochu pomalsie, , moze sa ti stat ze dopadnes este trochu dalej a rozhadze ta to pred tym skokom (viem ze lahko sa povie). Inak si myslim ze dobre, ruky na odraze vystrete a nohy v rovnovaznej polohe takze ta to nerozhadze na jadnu ani na druhu stranu. Tazisko takmer dobre, mozno vazne len o maly kusok dozadu pri/pred odrazom (tazko posudit) a o trochu pomalsiu rychlost alebo to viac stlmit, inak super. Ale toto fakt neber ako smerodajne kedze vies ako som na tom, toto by uz chcelo niekoho skusenejsieho v skakani.


skaces neskaces, ale teoriu ovladas super a vies ju ucit :), Ten prvy skok je kratky a treba davat pozor s rozbehom nan, lebo ked dopadnes za dopad, nedoletis ten dlhy. Pre mna osobne bola najuzitocnejsia info od teba o tych nohach. Mat ich vodorovne aby ma nerozhadzalo..(semmering, pametas? Vdaka tvojej rade mi zacal ist ten vysoky stepup) Dnes by som mal opravit hlavove a niekedy sa k vam pridam. Tvoje rady funguju :D
19.05.2017 - 15:21:45
00
Hlavne ja vsetko tlmim, asi by som zase mohol zacat trosku skakat i do vzduchu :-). Ale na tom videu badat, ze keby si dopadol este trochu dalej tak to uz mozno neudrzis. Takto je tam len taky naznak + na zaver vidno ze musis bike zatlacit do dopadu aby si ho nepreletel, takze si mal trosku vyssiu rychlost = bud spomalit, utlmit alebo to skocit vacsim oblucikom (viac sa odrazit). Inak neviem ci bude toto co teraz riesime nejake pravidelne. Precital som si toto vlakno este raz a je tu poznamka ze nieco Roman rozbieha a myslim ze to by bola pre ludi o dost lepsia moznost ako nechat si kecat do svojho stylu odo mna co sa nevie poriadn ani bicyklovat. Dame este dnes a uvidime podla odozvy, povodne som to chcel spravit takym spolocnym jazdenim trailov, opakovanim problemovych miest a hladanim chyb na druhych, moc nechcem byt ucitelom :D
19.05.2017 - 16:14:59
00
takze este raz diky andrej za ukazku ako to jazdit plus teda za tie pripomienky co sme robili zle.. 2h treningu a hned to bolo uz lepsie ako predtym, hadam aj ostatni mali z toho dobry pocit . takze nabuduce zase nieco taketo musime vymyslet
19.05.2017 - 21:50:03
01
za mna super. Dik a.ndrejko. skoda ze som musel zdrhnut skor. zaklad podla mna je ked ides viac krat rovnaku ficuru a druha osoba ti povie co robis zle. nabuduce ak sa podari sa urcite zucastnim. dufam tentokrat bez riaditok v rozkroku. :D
19.05.2017 - 22:16:35
00
bolo to fajn, presne z tych dovodov ako tu bolo spomenute :) a hlavne samemu sa mi nechce opakovat na treninng nieco, ked k tomu nemam ziadnu spatnu vazbu :)
19.05.2017 - 22:31:26
00
Dnes super skola techniky tociek, manualu a inych detailov. Diky Andrej za tvoj cas, posunuli sme sa zas dalej. Hadam aj nabuduce sa budeme mat kam posunut :)

Prílohy:

IMG_4671.JPG
IMG_4671.JPG 746.03 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4720.JPG
IMG_4720.JPG 1006.88 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4732.JPG
IMG_4732.JPG 710.44 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4745.JPG
IMG_4745.JPG 739.3 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4751.JPG
IMG_4751.JPG 598.04 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4756.JPG
IMG_4756.JPG 687.61 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4766.JPG
IMG_4766.JPG 916.38 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4787.JPG
IMG_4787.JPG 584.44 KiB thumb_up0thumb_down

19.05.2017 - 22:56:07
04
:y: ak ste sa teda aspon nieco naucili a mali z toho dobry pocit, tak v tom mozeme pokracovat. Teraz som cital ze bajkula skutocne nieco rozbieha, jednodnove kempy i individualne treningy, tam to uz vazne bude o niecom inom, ovela viac profesionalnom - odporucam.
Teraz rozmyslam co dalej s nami, co by ste si chceli skusit ? Nabuduce si mozeme dat napriklad nieco z nasledovneho: rychlejsie striedajuce sa klopky (neviem ci nieco vhodne na bt je), vlnky - pumpovanie/tlmenie, manual cez dlhsiu dvojvlnku (tusim prva dvojka na bt), rovnovaha - trackstand a velmi pomala jazda (hodi sa v technickejsich usekoch), rychle "enduro" stopy na bt, technicke useky na kamenaku/rohatke, bunnyhop, mozno i nejake easy skoky. Ak chcete mozeme to rozdelit na dve skupiny ... pokrocily a profi.

Mato: spatna vazba moze byt i to, ze si najdes usek ktory ma prvky v ktorych sa chces zlepsit a nasledne ho jazdis stale dookola s cielom zrychlit sa. S tym co teraz vies by to na bt mohol byt usek od naucneho chodnika cca 4-6 klopiek. Mozem vytvorit usek na strave a mozete sa tam hecovat a trenovat si to. Podla mna vam i toto dost pomoze. Das si to zakazdym rychlejsie a ked najdes svoje hranice budes viac rozmyslat nad tym co zlepsit aby si sa dostal na uroven toho co je v tabulke pred tebou.
19.05.2017 - 23:25:03
07
Vcera to bolo super, neni nad to ked ti niektore veci priamo ukazu. Najlepsie investovane 2 hodky za poslednu dobu :) Este ked som isiel domov som stale skusal, na usekoch ktore poznam a bol to fakt rozdiel.
super
20.05.2017 - 11:02:32
01
keyboard_arrow_up