MNE TO TIEŽ ROBILA ALE NA bmx A VIČISTIL SOM DAL SOM new vazelinu a je to jak new :D
13.07.2012 - 17:32:34
00
Pukanie v klukach mi sposobuje starosti tiez. Na biku (HT) mam stredove zlozenie shimano octalink. Uz som mal rozobrate stredove zlozenie tuto sezonu dvakrat! Vycistil som, nechal dokonca 1 den vyschnut a znova vytrel handrou stred aj kluky, a
stredove zlozenie. Namazal som, poskladal. Jazdil som sotva 100km a pukanie sa zacalo znova ozivat. To ''pukanie'' sa prejavuje najme ked som zo sedla a pedalujem "silovo".
Prezezal som aj cely ram ci nie je niekde puknuty, nic som nenasiel nastatie.
11.10.2012 - 13:01:22
00
Skúsil si premazať závity na pedáloch ? Mne čosi tiež praskalo a takziež mi to robilo v zábere a bolo to koleso(zadné) v pätkách rámu(menil som náboj).Namazal som to jemne vazelímou a prestalo to..
11.10.2012 - 13:26:47
00
No skusim este premazat tie zavity v pedaloch. Zvuk sa mi naisto oziva zo stredu. Ale vies clovek uz zneistie ked si nevie rady :)
Mam skusit tiez rozobrat patku a tiez trochu premazat? Diky
11.10.2012 - 13:43:02
00
Pukanie v klukach mi sposobuje starosti tiez. Na biku (HT) mam stredove zlozenie shimano octalink. Uz som mal rozobrate stredove zlozenie tuto sezonu dvakrat! Vycistil som, nechal dokonca 1 den vyschnut a znova vytrel handrou stred aj kluky, a
stredove zlozenie. Namazal som, poskladal. Jazdil som sotva 100km a pukanie sa zacalo znova ozivat. To ''pukanie'' sa prejavuje najme ked som zo sedla a pedalujem "silovo".
Prezezal som aj cely ram ci nie je niekde puknuty, nic som nenasiel nastatie.

Ešte jeden tip
Tiež som mal podobný problém. Zhodil som kľuku s prevodníkom, odskrutkvoal som ozubenie vyčistil, jemne premazal a zonoa zoskrutkoval a poriadne utiahol. A pukanie zmizlo.... odporúčam skrutky pred zaskrutkovaním poistiť lepidlom na závity proti samouvoľnovaniu.
11.10.2012 - 13:44:59
00
Skús dať dole kolesá a jemne namastiť (vazelínou) plochy na oske, ktoré dosadajú do rámu/vidlice.Len bacha, aby si NEZAMASTIL kotúč..
11.10.2012 - 13:51:57
00
Mne to zacalo robit po dni pouzivania, som si myslel ze ked clovek zainvestuje 1000e do bicykla tak to bude robit to co ma aspon rok, i ked viem ze komponenty si sadnu tak snad po garancke to spravia a bude fungovat ako ma
01.08.2013 - 10:47:46
00
ja som si tiez myslel, ze su to kluky, ale prestalo to az ked som znicil hlinikovy reducer v zadnom tlmici a nasledne ho vymenil aj s klznym puzdrom

ale dovtedy som skoro vsetko rozobral a premazal :)
03.08.2013 - 14:02:43
00
Bohuzial sa pukanie objavilo aj u mna. :( Puka to ked taham a ked mam pravy pedal v hornej uvrati.
Myslel som si, ze to robia pedale. Po vymene za ine som pukanie nepocul. No dnes som bol na biku a opat to zacalo pukat. I ked nie tolko co predtym.
Na biku mam najazdenych iba cca 1000km tak neviem co sa tam uz mohlo pototo. Neviem ci to robi stred (octalink), ci kluky (skusal som dotahovat s imbusom) alebo co to moze robit. Rozmyslal som aj nadtym ci to nerobi sedlovka no puka to aj ked taham postojacky.
Na rozobratie stredu nemam naradie a ani sa mi do rozoberania nechce ist.
06.08.2013 - 23:37:31
00
po garancke konecne ticho ... netusim co mi s tym spravili ale uz je ticho....skus reklamovat sak mas zaruku dva roky :)
13.08.2013 - 08:44:13
00
No bude to zrejme robit stred. Ale akosik nemozem najst na nete ziadne octalink stredy. :?:
14.08.2013 - 12:59:28
00
Treba si naozaj dat pozor na prenos pukania po rame. 2 x kompletne rozobrane cele stredove zlozenie (Hollowtech II v loziskach SH XTR), vycistene, napastovane SH pastou, os napatlana SH vazelinou... Dokonca som kompletne rozobral prevodniky...
Odprisahal by som ze to ide od pedalov, resp. od stredu, vyskusal som kadejake voloviny, tahanie jednou nohou, zo sedla, vozenie...
Nakoniec to bol upinak zadneho kolesa ktoreho packa sa dotykala navarku... Nepovedal by som ze sa ram takto deformuje za jazdy. Konecne ticho :-)
21.05.2014 - 08:31:21
00
Deformuje a dosť brutálne. Skús dať najsilnejší prevod, jednu nohu zacvakni do pedálu, sadni na bike a druhou nohou sa trebárs opri (postav) na stoličku kvôli rovnováhe. Zabrzdi prednú brzdu a striedavo zaberaj do pedálu a sleduj ako sa krúti celá zadná stavba alebo predná vidlica. ;-) Budeš prekvapkaný ako to péruje.
21.05.2014 - 19:44:13
00
Začala mi pukať ľavá kľuka. Pukne zakaždým, keď je v polohe zvislo dole v najnižšom bode, vystretá noha. Skúšal som pedálovať jednou nohou a robí to len ľavá...práva OK.

- Stred HT II XT má zopár mesiacov
- Pedálom to nebude, vymenil som za iný...aj tak puká
- Sedlo, sedlovka a veci okolo toho som vylúčil, lebo puká to aj v stoji a hlasnejšie, ako zo sedla
- Odmontoval som kľuky, misky...vyčistil, namazal...aj tak puká

Máte niekto ešte nejaký nápad, ako to otravné pukanie odstrániť?
20.05.2017 - 19:51:23
00
nik to tu este nespomenul...
pri zábere vie celkom slusny randal urobit napriklad aj povolena patka prehadzovača... resp ten bordel, ktorý sa pod ňu dostane... doporučujem vyčistit, jemne natrieť vazelínou a zakrútiť...
22.05.2017 - 13:30:40
00
keyboard_arrow_up