Tak ono ide aj o to, aku kvalitnu mas tu pinzetu. Väcsina nestoji za nic. Preto sa odporuca pouzivat toto:

10.04.2017 - 21:17:03
02
tak ten rozmliazdeny bol zrovna v pupku (pan doktor mal potom z vytahovania kliesta z pupku mladej peknej zeny ocividne radost) - neviem ci by to tymto slo ale zaujimavy nastroj - nieje to na zvierata? - podla znaku dolu v lavom rohu. zvierata maju vacsinou tie velke klieste. ja nenavidim tie uplne malinke - podla jedneho letaku co som cital su aj tie nakazene. zijem a pohybujem sa v oblastiach kde je jeden z najvacsich vyskytov kliestov a k tomu nakazenych. okrem toho som sa v posledych rokoch zacal v lese pohybovat aj pracovne. minuly rok som zo seba v jeden den zhodil niekolko desiatok - pri 30-tke som ich prestal pocitat. ani jeden sa nestihol zahryznut. fakt blede oblecenie a dlhe hohavice su super. treba sa dobre pozerat a hlavne ked je uz clovek aj doma okupany a nieco ho stekli - treba sa pozriet - moze to byt kliest co kraca k vytuzenemu cielu.
skoda ze sa neda ockovat - ockovat sa da len proti encefalitide a ta sa hned do cloveka neprenesie. kliest by musel byt min. 24h zahryznuty a tusim len 2% kliestov su nou infikovane.
a este ma zarazila informacia ze v 50% nakazy sa ti ta rana nemusi zapalit - co som vzdy sledoval ako hlavny znak ze mam utekat k doktorovi.
10.04.2017 - 21:53:56
00
Ano, kupil som to v obchode pre zvierata. :) Je jedno ci toho kliesta tahas zo zvierata alebo z cloveka, funguje to stale rovnako. Su to dve velkosti - mensia na tie mini klieste a väcsia na asi nejake napite. Tu väcsiu som este nepouzil, tu mensiu uz niekolkokrat. Ale mal som uz raz aj takeho mini zmrda, co som nevedel vytiahnut ani tou mensou. Mal okolo 0,6 mm. Toho som doslova odskrabol nechtom kedze taky maly sa nevie ani poriadne zahryznut a samozrejme pinzeta je nanho tiez nepouzitelna.
10.04.2017 - 22:33:13
00
Nič lepšie som na kliešte ešte nemal. Z mačiek s tým sťahujeme tie krvižíznivé potvory takmer každý deň a jeden pár mám pri sebe aj na každom výpade do prírody.
11.04.2017 - 05:51:10
00
Gusto0 dolezite: 1. KE sa prenasa okamzite 2.tych 24hodin je blbost 3.erythema vznika u cca 30-40% ludi 4. kliesta nikdy nechytat do ruky,dovod je jasny,spirochety prechadzaju v pohode cez kozu 5.nymfy su najnebezpecnejsie
01.05.2017 - 22:15:46
00
canopus, poslal som ti spravu.
20.05.2017 - 20:14:31
00
pls 1/môžem chytiť toxoplazmózu, aj keď nie som v priamom fyzickom kontakte s mačkami ? T.j. keď ich na 100% nechytám do rúk. Rodičia ich v dome majú, samozrejme tie beštie behajú stále von-dnu a žerú hlodavce. Z výsledkov krvi to vraj indikuje toxoplazmózu - dostal som výmenný lístok ešte do infektologickej amb. v martinskej nemocnici na ďalšie testy. 2/je to prenosné zo mňa na iného človeka ? díky
13.06.2017 - 12:08:14
00
1. Teoreticky mozes dostat Toxoplazmozu, ajked nie si v kontakte s mackami. Staci, ked si das nedostatocne umytu zeleninu z pody, kam nejaka infikovana macka sa vyprazdnila.
2. Hladkanim alebo priamym kontaktom s mackami nie je mozne dostat toxoplazmozu.
3. Macky jedia hlodavce, to je ich napln prace.
4. Ked sa macka nakazi parazitom Toxoplasma gondii, prvy cyklus rozmnozovania prebehne v jeho crevach.
5. Infekcna je potom stolica, resp. poda (medium) do ktoreho sa macka vyserie.
6. Tieto oocysty su dost odolne, preziju niekolko rokov aj v mraze. Avsak niekolko minut v teplote >70 C ich znici.
7. Prenos z cloveka na cloveka takmer vobec nie. Jedine ked tak, prenos z matky na plod cez pupocnikovu krv.
8. Jasne, ze ta poslali na vysetrenie, pretoze infekcia prebiaha bez priznakov, jediny dokaz su laboratorne testy. Okrem toho, toxoplazmoza podlieha hlaseniu.

V kratkosti: ked si das surovu mrkvu (neumytu) z pody, kam sa vyprazdnila macka, ktora sa predtym nakazila toxoplazmou, tak je vysoka sanca, ze sa nakazis. Ked vsak z tej istej mrkvy uvaris polievku, tak sa ti urcite nic nestane...

Vacsi problem moze byt v urbanizovanych aglomeraciach, ked sa macky vyprazdnuju do pieskoviska, kam sa deti chodia hrat. Ale aj to sa da eliminovat tym, ze si ruky nedavame do ust a hygienickymi navykmi ako je umyvanie ruk...
13.06.2017 - 13:18:59
03
https://www.novinky.cz/zena/zdravi/375724-profesor-jaroslav-flegr-toxoplasma-gondii-umi-menit-sexualni-chovani-lidi.html
13.06.2017 - 13:56:05
00
Nie som žiadne prasa čo je špinavými rukami, skôr Monk hehe. Skôr mi pripadá ako možnosť nákazy kontakt s pôdou na záhrade túto jar...liečba, aj keď predbieham je ATB?
13.06.2017 - 14:51:34
00
Svoju odpoved som sformuloval do takej formy, aby bola pochopitelna kazdemu, ajked bola adresovana tebe. Tym som urcite nechcel naznacit, ze si prasa...
Hoci viem byt neprijemne sarkasticky (verny svojmu avataru), ked treba. ;)

Ano, liecba je antibioticka. Existuju rozne schemy ATB liecby, vacsinou dvojkombinacia (sulfonamidy - antiprotozoika)...

A ked si nahodil kontrast prasa-Monk, tak moja poznamka k imunite vseobecne :!: :
Ani jeden extrem nie je dobry, najlepsia je zlata stredna cesta.
13.06.2017 - 15:50:54
00
No ale mne to neda - nenakazil sa od spinavych ruk, nakazil sa tym, ze sa dotkol pody. :D
13.06.2017 - 15:55:49
00
takže ideálnym riešením sú rukavice ... a keďže sme v téme aj o klieštoch, komároch a pod ... tak skafander
14.06.2017 - 08:54:12
00
Chesus tu mudruje...je fakt ze som robil viac ako zvycajne okolo zahrady, prevazne nepouzival rukavice a stacilo poranenie na pokozke...
14.06.2017 - 09:41:47
00
prave mi pise jeden user,ktoreho 3 rocna dcera ma erytem migrans po ustipnuti kliestom a na infekcnom oddeleni Kramare jej povedali ze to sa nelieci. Potvrdena infekcia je aj Augsburgom, kde vysiel pozitivny antigen na tuto chorobu

V ziadnom pripade nebudte lahostajny/i a nenechajte sa odbit takto hlúpymi lekarmi, ze borelioza sa nelieci. Byt to moje dieta,tak dotycny clovek by to nerozdychal. Podajte podnet na dohlad nad zdravotnou starostlivostou a okamzite najdite lekara, ktory nasadi adekvatnu liecbu hodnu svetových guidelines, podla ktorých sa to ma liecit. v 80tych rokoch sme ucili nemeckých lekarov, ako sa to ma liecit a teraz zjavne vsetci tito lekari tuto chorobu bagatelizuju a zjavne si z toho robia srandu kralikov........
26.06.2017 - 13:00:36
01
keyboard_arrow_up