Tiez pouzivam ten ptfe a tiez cierni. Skusal som aj Finish line cerveny, zeleny (na zimu a vodu) a aj Krytech ale ten malo vydri. Tak co teraz aby vydrzal a nesvinil, brunox? Ten som este nemal.
23.05.2017 - 14:25:15
00
Ja som na novej lepkavej retazi teraz aplikoval jednoduchy postup - namocil som handru do tech. benzinu a retaz som nou od toho lepkaveho sajrajtu poriadne vyutieral, ale v clankoch samozrejme to mazivo zostalo. Najazdene na tej retazi je zatial cca. 120 km a stihlo to mazivo co som nevedel zotriet z vnutornych stran clankov a o-kruzkov zalepit prevody, takze teraz este raz retaz aj prevody ocistim handrou s benzinom a uvidim kolko km to este zvladne bez mazania.
23.05.2017 - 14:26:27
00
Ja sa snažím prestať používať ptfe Shimano, skrz ciernenie. Príde mi ale, že nič mi nemazalo lepsie. Čo sa týka ciernenia, nie je zas problém po jazde poutierat. Dám šancu ale krytechu wax,aj skrz to,že po presťahovaní mám bajk v byte.
23.05.2017 - 14:41:22
01
Ono by mala byt retaz klzka a nie sucha aj vsade mimo clankov. Inak bude vyraznejsie odierat seba aj kazetu aj prevodnik. Co v podstate robi, ked je spinava od blata a hlavne piesku. Vlastne najvacsi problem byva prave spinava retaz a idealne by bolo, ak by nonstop prechadzala nejakou utierkou a cistila sa.
23.05.2017 - 14:43:49
00
hej pri novej som to tak spravil - handra namocena do tech. benzinu a vyutierat aby sa nic nelepilo. potom uz len zubna kefka po vyjazoch koli prachu. vydrzala bez mazania okolo 700km (suchy teren a moc sa neprasilo z jary) . mozno som to prehnal ale nepiskala tak som nemazal :-) 11sp. XT retaz.
23.05.2017 - 14:50:52
00
lto :bow: Velka mudrost :)
23.05.2017 - 14:51:15
00
lto cize kvapkadlo je blbost, treba sa vratit k spreju? nerypem, len sa pytam. ja tie handry ktorymi utueram retaz mam aj tak stale zamastene, cize retaz nieje uplne sucha nikdy. ale aj tak sa mi zda ze pri pouziti speja bol ten chod retaze tichsi.
23.05.2017 - 15:08:40
00
astro napísal:
Tiez pouzivam ten ptfe a tiez cierni. Skusal som aj Finish line cerveny, zeleny (na zimu a vodu) a aj Krytech ale ten malo vydri. Tak co teraz aby vydrzal a nesvinil, brunox? Ten som este nemal.

Od zeleného Finishline som postupne prešiel na toto: https://eshop.dema.bike/product/48361-molybdenovy-vosk-na-retaze-yarrow-pro-lubrichain-racing-wax-75ml nešpiní tak, vydrží primerane, podľa mňa dobrý kompromis...
23.05.2017 - 15:40:10
02
lto napísal:
Ono by mala byt retaz klzka a nie sucha aj vsade mimo clankov. Inak bude vyraznejsie odierat seba aj kazetu aj prevodnik. Co v podstate robi, ked je spinava od blata a hlavne piesku. Vlastne najvacsi problem byva prave spinava retaz a idealne by bolo, ak by nonstop prechadzala nejakou utierkou a cistila sa.

Nesuhlasim. Retaz ma byt na povrchu sucha, aby sa na nu nic nelepilo. Jej samostne technologicke spracovanie je take, ze jej povrch je klzky, nakolko je hladky. Netreba nan pridavat nic, co lepi bordel a teda nasledne aj zväcsuje trenie a opotrebenie.
23.05.2017 - 15:44:58
04
milos21 napísal:
Od zeleného Finishline som postupne prešiel na toto: https://eshop.dema.bike/product/48361-molybdenovy-vosk-na-retaze-yarrow-pro-lubrichain-racing-wax-75ml nešpiní tak, vydrží primerane, podľa mňa dobrý kompromis...


ja som niekolko rokov pouzival len toto. No na moj vkus to praveze az moc cierni a lepi prach. A ak je trocha zimsie tak sa to taha ako sopel.
23.05.2017 - 16:27:40
00
Jezus napísal:
Nesuhlasim. Retaz ma byt na povrchu sucha, aby sa na nu nic nelepilo. Jej samostne technologicke spracovanie je take, ze jej povrch je klzky, nakolko je hladky.

Myslis, ze retaz ocistena benzinom na kazete pojde hladko ? No ja veru neviem .. moc tomu neverim /mam skusenost, ze vydrhnuta kazeta a retaz chodi horsie, ako ked to cele ma nejake mazivo/. Staci ked viem, ako skripe vo vnutri :lol: .. a to by tam mala byt na tom lepsie ako na povrchu. Ale je to inak dobra pripomienka. Chcelo by to otestovat cize nic :( .. ale napada ma dalsia vec .. ako vplyva benzin na povrchovu technologiu siltec :lol: .. vsimol som si totiz, ze tieto retaze nie su mazane tou patlavou lepivou vazelinou, ako bezne retaz od shimana, ale ako keby tam bol olej. Co mozno je ta technologia siltec. Ze ju nezakonvervuju, ale naolejuju olejom a teda nevydrzi uz ani tych 100km :D .. zabiju tym 2 muchy .. zakaznik dojde skor kupit dalsiu retaz a mozu navysit cenu. (s cim asi nebude suhlasit vyznavacka shimano xtr retazi :lol:).
23.05.2017 - 16:48:32
00
Tak ja som dlhodobo jazdil retaz ktora bola na povrchu sucha (mazal som ju cely cas len Finish Line Ceramic Wax - len jednotlive spoje clankov) a nemal som pocit, ze by s tym bol problem. Ja som nepisal, ze uplne sucha retaz aj vnutri, ale len povrchovo. Vnutro clankov samozrejme musi byt namazane.
23.05.2017 - 17:04:05
00
Mik98 napísal:
ja som niekolko rokov pouzival len toto. No na moj vkus to praveze az moc cierni a lepi prach. A ak je trocha zimsie tak sa to taha ako sopel.

Ja som s tým nikdy nemal takú čistú kazetu ako teraz. Kto chce nejakú výdrž, tichý chod tak sa hustejším olejom nevyhne. V zime som to ešte poriadne neskúšal, to plánujem len túto zimu, zatiaľ som to vyše roka používal v teplých mesiacoch.
23.05.2017 - 17:10:47
00
má niekto skúsenosť s http://www.bikeworkx.eu/en/products/lubricants/chain-star-wax/ ? bordel síce nelepí ale mám pocit že to ani nemaže, reťaz aj po aplikácii šuchoce ako suchá
fakt to nefunguje alebo to len neviem správne aplikovať ?
23.05.2017 - 19:19:23
00
Mne najviac sadol Brunox Turbo. Retaz ostava cista, maze paradne. Aplikujem pred kazdou jazdou.
23.05.2017 - 23:43:56
01
keyboard_arrow_up