zdravím všetkých,
plánujem so synom výlet na Oravu cca 240 km. Chcem sa spýtať na nejaké odporúčania ak máte skúsenosti s trasami (málo áut, vedľajšie cesty, prípadne nejaké lesné, poľné). V pláne máme prejsť cca 50 km za deň, čiže odhad je 4-5 dní, že by sme to dali. Neviem či je vhodné ísť cez Štefánikovú magistrálu až do Brezovej.
Plánujeme vyraziť z Perneka smer Kuchyňa, Brezová, Nové mesto nad Váhom, Trenčín, Nemšová, Púchov, Bytča, Žilina...
Sme rekreační cyklisti, netlačí nás čas, bicyklujeme pravidelne. Spanie plánujeme v penziónoch na trase...
Len sa chcem spýtať na nejaké odporúčania, rady.

ďakujem veľmi pekne
16.05.2017 - 14:25:51
00
Ja som dal nieco podobne tadeto (link dolu). Ale bol som sam na horskom, takze za den. Kedze som vtedy cca len zacal bicyklovat po dlhom nic nerobeni, tak som neriesil ziadne lesne cesty a kopce, ale najkratsiu trasu rovno po cestach, cez dediny a mesta. Auta mi ani nejako neprekazali. Viac ich vzdy bolo len v mestach (Trnava, Trencin, Nove Mesto..). kde samozrejme nie su ziadne extra cyklotrasy. Inak medzi dedinami nic hrozne. Ak clovek nejde prvykrat na bicykli na cestu mimo mesta, tak ho to ani neprekvapi.
Len vsetky dalsie odbocky, lesne cesty atd. tych 240km vedia dost navysit :)

https://www.strava.com/activities/159195306
23.05.2017 - 16:39:19
00
keyboard_arrow_up