Ďakujem :y:
16.05.2017 - 11:16:23
00
Fuha - trat sa oproti vlanajsku zmenila :o Aj poradie okruhov a smer sa zmenil :o Otazka znie - stale to je zvaznicova, technicky nenarocna trat ?
25.05.2017 - 15:22:03
00
Je to to isté, ale ide sa opačne...
25.05.2017 - 21:39:40
00
..uz som to pozrel - severny okruh je to trochu zmeneny. Ale idem s priatelkou 25ku, takze to je ok.
25.05.2017 - 22:11:14
00
Pockat. Teraz sa pojde 25ka na juznom okruhu, tzn. uplne ina trat? To sa kedy zmenilo?
25.05.2017 - 23:09:02
00
mitocross: 25ka sa pôjde teraz južný okruh ale z opačnej strany...

hellwings: hej ten sever je o niečo pomenený...
26.05.2017 - 07:40:51
00
Výsledky
27.05.2017 - 20:29:49
00
Nejake foto na pamiatku?
28.05.2017 - 21:36:45
00
V sobotu som mal na Skalke svoju premiéru. Uprednostnil som ju pred horskou cykločasovkou v Machulinciach, ktorú mám z domu síce na skok ale mal som referencie že nová trať je príliš kamenistá. Až na Skalke som však zistil prečo je skala v názve tohto miesta. Išiel som len 25-ku, teda južný okruh. Trať bola pekne široká, spočiatku dosť kamenistá a prašná. V zjazde, na asi približne 14.km bola dosť nepríjemná ľavotočivá zákruta zo štrkovým podkladom, kde musela prísť po jedného zraneného sanitka. Neviem ako pred touto zákrutou, ale na ostatných miestach boli umiestnené výstrahy zvýšeného nebezpečenstva, a tiež kilometrovníky každých 5km. Stúpanie začalo najprv po asfalte, neskôr pokračovalo cez les a celú trať nebolo problém vyšliapať v sedle aj "nám amatérom". Značenie trate vápnovými šípkami na šotoline bolo dosť slabé. Úplne absentovali pásky na konároch ktoré sú samozrejmosťou na iných maratónoch. V tomto smere je naozaj čo zlepšovať. Rozčarovanie a kameň úrazu viacerých pretekárov prišiel až v cieli, keď im organizátor oznámil, že sprcha nie je v cene štartovného(12/15/20€), a treba si ešte priplatiť 3,50 €. Po-pretekové stravovanie (cestovina s kur. mäsom) bolo situované trošku od ruky na hoteli minciar. Čo mi osobne chýbalo, bola taká samozrejmosť ako je výškový profil trate. Taktiež napríklad aspoň jeden stánok s predajom športovej výživy. Vo zvýšenej miere som tu pozoroval veľa neregistrovaných pretekárov. Je už na organizátorovi, koľko z týchto pretekárov v budúcnosti svojim servisom presvedčí na zaplatenie štartovného. Nádherná príroda a okolie Skalky tu majú ešte čo ponúknuť.
30.05.2017 - 11:04:07
01
No nechcel som to tu pred pretekom davat, ale v momente ked som sa dozvedel o zmene kratkej trate zo severneho na juzny okruh a este v opacnom smere som si zaklepal na celo a stravil s kamaratom sobotu na sukromnom vyjazde. Severny okruh je jedine ako-tak normalnejsie jazditelne miesto, kvoli ktoremu sa oplati na Skalku ist.
Zaver juzneho okruhu, ktory bol tento rok vlastne zaciatkom zavodu musel byt otrasny a nebezpecny- jedno velke sutrovisko. Dufam, ze organizatori to pre opatovne ozivenie buduci rok zmenia spat.
30.05.2017 - 11:29:34
00
@neverican, Skalka je môj obľúbený pretek. Mám za sebou už 5 ročníkov. Zrejme každý od MTB akcie očakáva niečo iné. Bike&Roll MTB má svoje špecifiká a tieto treba rešpektovať. Ideálne podmienky a všeobecnú spokojnosť nenájdeš.
(ja si vozím so sebou tlakový postrekovací prístroj a tento mi mnohokrát nahradí sprchu ako aj wapku)
30.05.2017 - 13:28:46
00
Sprchu na takuto akciu treba urcite,neviem aky bol tento rok problem....po minule roky bola registracia vnutri v hale,teraz vsetko vonku,no skodaa,
Nasiel som aj nejake fotky tak pridavam odkaz
http://www.ivancillik.eu/85393-bike-and-roll-2017-kremnica-skalka
30.05.2017 - 13:30:34
01
@neverican, Skalka je môj obľúbený pretek. Mám za sebou už 5 ročníkov. Zrejme každý od MTB akcie očakáva niečo iné. Bike&Roll MTB má svoje špecifiká a tieto treba rešpektovať. Ideálne podmienky a všeobecnú spokojnosť nenájdeš.
(ja si vozím so sebou tlakový postrekovací prístroj a tento mi mnohokrát nahradí sprchu ako aj wapku)


Mojim úmyslom nieje hejtovať túto akciu, práve naopak svojimi postrehmi nabádať organizátora na zlepšenie. Osobne klobúk dole pred každým jedným organizátorom, nakoľko ani sám si neviem predstaviť čo všetko treba na prípravu takejto akcie (sponzori, dobrovoľníci, trasa , povolenia.....)
30.05.2017 - 14:07:24
00
keyboard_arrow_up