Aby som pravdu povedal, tak som sa zúčastnil posledných 5 ročníkov. tentokrát jedna obrovská organizátorská blamáž. Teda na slovenskom úseku. Úplná absencia akéhokoľvek zabezpečenia. Cca 800 cyklistov sa miesilo dohromady s nervóznymi šoférmi. Proste des. Akoby zázrakom v Rakúsku a v Maďarsku pri každej križovatke stáli policajti a usporiadatelia. Tých 15€ štartovného bolo načo? Po minulé roky sme na začiatku dostali aspoň nejaký symbolický balíček. Teraz nič. V Lipóte najlacnejší párok aký sa dá zohnať. Predpokladám, že ten nie malý obnos štartovného mal byť mimo iné aj na zabezpečenie trasy políciou a usporiadateľmi. Nejako som si to nevšimol. Opravte ma ak sa mýlim. Neviem, už viac nepôjdem.
29.05.2016 - 18:46:26
00
Presne tak. So vsetkym suhlasim - tento rok bola organizacia nejako odflaknuta.
V Kittsee isiel vlak a polovica pelotonu zostala za zavorami, cim vznikla niekolkominutova medzera. Prve auto si to vobec nevsimlo a islo dalej. Asi vobec nekomunikuju medzi sebou s poslednym. Po zdvihnuti zavor niektori ludia nevedeli, ze maju odbocit na Pamu a isli rovno. Ked som dobehol organizatorov vpredu a povedal im, ze peloton je rozdeleny, tak vobec na to nereagovali.
30.05.2016 - 09:53:43
00
No tohto roku to bolo slabé, hlavne, čo sa týka občerstvenia. Minulý rok bol aj energeťák. Preseknutie pelotónu mi až tak nevadilo, keďže som bol na chvoste a tí predo mnou už asi zle neodbočili, ale záverom sa dá povedať, že bolo z organizačného hľadiska to na hanbu.

Ale inak fajn, keďže som šiel až zo Záh. Bystrice, tak cesta do Eurovey, túra a cesta späť domov mala pre mňa dĺžku cca 160,5 km. A tie km som si veľmi poctivo odšliapal, nakoľko nemám voľnobežku :-)
30.05.2016 - 10:48:34
01
Startovne je vraj najma za policajny doprovod, ktory je drahy. Najlepsie to bolo, ked som bol prvy krat asi v 2003-tom, vtedy bol zraz pri guli pred prezidentskym palacom. Tam sme dostali oblozenu bagetu, pollitrovku mineralky, bavlnene tricko s kratkym rukavom s kresbou cyklocesty a mapku. To bolo iba raz, ale roky v cieli capovali pivo a kofolu a bol gulas. Posledne roky prestali capovat, rok, dva davali nechladene pixlove nealko pivo, co sa nedalo pit. A miesto gulasu su uz par rokov tie nekvalitne klobasky. Aspon ze Rakusaci tomu rozumeju, vedia, ze cyklisti potrebuju chlastat a nalievaju vino. V tombole vzdy byvali smejdove ceny, kamos raz vyhral prilbu, nepacila sa mu, dal ju sestre. Dalsi kamos vyhral bicykel, hovoril, ze to bol taky smejd, ze ho nikto z rodiny nechcel.
Tento rok nam vyslo pocasie, ciel bol v Lipote, to je fajn, dalo sa vyvalit na trave a namocit do bazenu. Keby bol ciel na Drazdiaku, nesiel by som. Zle bolo, ze tento rok sa islo strasne pomaly, az to bolo utrpenie. Minule roky sa chodilo tiez pomaly, ale asi predsa len trochu rychlejsie, obcas sa zastavilo, cakalo na opozdilcov, clovek sa natiahol, napil. Teraz sme isli bez pauzy skoro 2 hodiny do Nickelsdorfu, teplo bolo, smadny som bol ako hovado, do Nikcelsdorfu som prisiel uplne dehydrovany. V Lipote mieste pivo za 1.9 eur, Staropramen za 2.2. Cestou spat sme z Rajky presli na hradzu na Obratku. Celkovo 128 km, Euroveu mam nedaleko domu, blizsie ako firsnal, alias Gottwaldak, alias namestie slobody.
30.05.2016 - 11:35:12
00
odkedy zvysili startovne tak to dako ide dole vodou. kedysi to aj striedali, kazdy rok ina trat, iny ciel. teraz stale to iste. vlani som sa uz len motal pomedzi peloton krizom krazom lebo sa mi nechcelo ist zas rovnako :)
https://www.endomondo.com/users/4252632/workouts/532587497
30.05.2016 - 21:34:24
00
Prosím, prosím, ešte sem niekto niečo napíšte. Strašne sa zabávam. :lol:
13.06.2016 - 16:03:02
00
Prečo, keď to bolo tento rok očividne na ***** aspoň sa ostatni dozvedia, ja som aspoň rád, že som šiel do kalnice v ten dátum keďže druhá varianta bola toto.
13.06.2016 - 16:10:07
00
Nie, mne to nevadí. Ja viem, že je to absolútne nemožná akcia. Za mňa, dobre si urobil, že si išiel na inú akciu.
13.06.2016 - 17:33:49
00
to pises jak keby si mal na vyber z 10 podobnych akcii
14.06.2016 - 06:27:59
00
Myslíš 10 podobne kvalitne zabezpečené a zaujímavé. Tak to by som si naozaj nevybral.
14.06.2016 - 17:05:42
00
10 hocijakych
14.06.2016 - 23:05:41
00
jak to dopadlo tento rok?
povodne som mal v plane si rano odbehnut s nimi aspon z petrzky po moson a potom nazad, ale jaksi doma pochoreli tak som nesiel nikam
29.05.2017 - 12:02:02
00
Tak ako minulý rok.
Akurát bola o trošičku lepšia organizácia.
29.05.2017 - 13:58:21
00
no to som sa dozvedel :)

osobne sa mi ale pacilo ked sa trasa kazdy rok menila, ze raz sa koncilo v ba raz v lipote a inokedy v nickelsdorfe, aspon to nebolo stale na jedno kopyto
31.05.2017 - 12:12:28
00
Veď nič prevratné tam nebolo, trasa rovnaká, pivo v Lipote predražené. Akurát novinkou boli nájazdy húfov komárov.
01.06.2017 - 07:49:31
00
keyboard_arrow_up