Ahojte, na mojom crossovom bicykli mám vidlicu SR Suntour NVX-HLO a mám s ňou problém že je strašne tvrdá. Keď sa pokúsim na ňu zatlačiť tak treba vyvinúť príliš veľkú silu a aj tak nejak hlboko neklesne. Pri sadnutí na bicykel sa taktiež ani trochu nestlačí.

Skúšal som dať zo zaujímavosti preload na maximum a vtedy sa vidlica takmer zablokuje. A keď ho dám na minimum tak sa správa tak ako som napísal vyššie. Lock-out mám maximálne otvorený. Viem nieje to nijaká super vidlica...

Rád by som aby na stlačenie bola potrebná menšia sila, nakoľko citím každú nerovnosť, keďže pružiť začne až pri naozaj značných nárazoch, kedy je samozrejme príliš tvrdá tvrdá, takže moc to nepomáha v absorbovaní vibrácií...

Dá sa s tým niečo urobiť prosím?

Ďakujem za odpovede.
06.06.2017 - 17:30:35
00
Máš 2 možnosti:
1. vymeniť pružinu za mäkšiu (neviem kde a či vôbec sa dá to tejto vidlice kúpiť iná pružina)
2. kúpiť novú vidlicu
06.06.2017 - 17:43:09
00
Ak sa neda zohnat mäksia pruzina, tak este sa da rozobrat vidlicu, vybrat tu pruzinu, pomerat ju a objednat vyrobenie nejakej rovnakych alebo velmi podobnych rozmerov s mensim poctom vinuti, aby bola mäksia. Otazkou je, ci to stoji za tu namahu. Aj tak pri zdvihu vidlice 63 / 75 mm nemozno cakat zazraky. Ale ak mas cas, tak to mozes skusit. Cez Google urcite po zadani "vyroba pruzin" nieco najdes. Napr. http://www.vyroba-pruzin.sk/.
06.06.2017 - 17:46:49
00
Vďaka tohoto som sa obával.
Jasné nečakám zázraky no na moju váhu - 75kg by som čakal mäkší chod, naviac keď otec má ešte horšiu vidlicu a stačí mu oveľa menšia sila na stlačenie = pohodlnejšia jazda.
Jasné že to nieje do terénu, ale rád by som aby to aj trocha pružilo keď to už so sebou trepem :D

Ďakujem za rady :)
06.06.2017 - 21:51:42
00
keyboard_arrow_up