chcem sa vas opitat ako mam vyriesit to ze mi tie kotucovky tak pistia je to strasne teda az take strasne to nie je ale ide to na nervy je to ako na veckach keby si si ich nastvail narocky aby piskali ,to by som si oúpravit vedel ale co s tymi kotucami to neviem poradte mi ! robia aj vam kotucove brzdy take zvuky? to su uz skoro take zvuky ako na starej karose ked je behne kamencek medzi kotuc a platnicku .
poradte co s tym lebo ja som presiel z vecok na kotuce a je to jedina vec ktora mi prekaza ale prekaza mi poriadne , ked idete na biku za 20 000 a nara zapisti jak hrdzava ruska koza - nic prijemne
11.03.2006 - 10:04:35
00
mozno to chce len zabehnut par kilometrov a poriadnych prebrzdeni...

napis aky mas typ kotucoviek mozno poradime s nastavenim
11.03.2006 - 11:15:56
00
je to jedina vec ktora mi prekaza ale prekaza mi poriadne , ked idete na biku za 20 000 a nara zapisti jak hrdzava ruska koza - nic prijemne


IMHO na biku za 20 000 polovičku z tej ceny sú asi tie kotúčovky :)

Asi všetky kotúče (neviem) pískajú keď sú mokré, takže keď jazdíš v tomto počasí tak sa nečuduj. Rovnako nepríjemné zvuky to začne robiť keď sa prehrejú (moje).

Užívaj si rešpekt okolia, ktorý taký piskot vzbudzuje :lol:
11.03.2006 - 11:42:53
00
mam hayes mx 2 ale robia to aj ked su suchce a niesu prehriate tak co s tym :oops: :cry:
11.03.2006 - 12:02:26
00
Tak potom máš asi spálené doštičky alebo zaolejované kotúče/doštičky, môžeš ich skúsiť ošmirglovať. Ťažko povedať kde je chyba.
11.03.2006 - 12:41:33
00
Cau... ja mam Hayes HMX-1 (to je ta vyssia trieda), a mne pistia tiez,ale to je tusim to take pistenie ktore maju kazde kotucovky...
to take ake maju aj auta, s takym vysokym zvukom :) To sa mi strasne lubi, ked idem po meste, a tak pekne to zapisti :lol:

BTW: pisal som tu ohladom vidlice Manitou Splice Elite, a este sa chcem spytat, ze ci by ste radsej brali niektoru z Rock Shox rady J, alebo radsej tu Splice Elite... Podotykam ze to je Elite.... :)
11.03.2006 - 13:27:43
00
BTW: pisal som tu ohladom vidlice Manitou Splice Elite, a este sa chcem spytat, ze ci by ste radsej brali niektoru z Rock Shox rady J, alebo radsej tu Splice Elite... Podotykam ze to je Elite.... :)


radsej nieco z bazara :wink:
11.03.2006 - 14:11:50
00
u hayesoch robia problemy vacsinou dosticky - su proste blbe, na tvojom mieste by som kupil dostcky BBB a potom mozes porovnat ucinok a ,, zvuk ,, brzdy - potom mozes napisat ako bavia - myslim ze s nimi budes spokojny...
11.03.2006 - 16:01:39
00
podla vas to bude teda v brzdnych dostickach? ja som kupil bike tesne pred zimou takze ak ma nabehane viac ako 200Km tak to je vela a ma si teraz kupit nove dosticky ? poradte lebo tieto mi vydrzia este dobrych 1500Km ale ak by to bolo na 100% v gumickach urcite by som si kupil tie BBB tak poradte aj vy si myslite ze je to v tych original dostickach od hayesu?
:? :idea:
11.03.2006 - 17:30:24
00
ja by som povedal ze to bude tym ze este niesu zabehnute (ani platnicky a hlavne kotuce). byt tebou tak tomu rozhodne dam este sancu. vydedukoval som ze ti piskaju aj ked prave nebrzdis. oddial platnicky od kotuca. pomocou imbusovej skrutky na strane od kolesa a povolenim lanka na druhej strane. budes mat dlhsi krok ale nebudu suchat. ak mas starsie hayes kotuce alebo vacsi priemer (203mm) tak tie sa radi vlnia. rozumej ze ich hadze ako ked mas rozcentrovane koleso. nieje sa coho bat a staci kotuc srobovakom poprehybat na spravnych miestach (strcis srobovak krizom medzi luce kotuca a prorodzenym pohybom sa ho snazis narovnat ). starsie kotuce su dost makke a idu aj rukou ale riskujes zamastenie. inak nove kotuce v kombinacii s kovovymi platnickami potrebuju niekedy dost dlhy zabeh. ked je mokro tak sa tato doba este predlzuje.
11.03.2006 - 19:41:17
00
ok skusim im dat este sancu a k tej tvojej odpovedi kotuc je mierne krivy ale len mierne niekedy suchne ked mam blizko platnicky ale to je suchavy zvuk ale ked brzdim to je uplne iny zvuk taky skôr pisklavy alebo ako ked zavries macku do dvery :twisted: no neviem k comu ten zvuk prirovnatdam im teda zabrat kolko myslis km je uz tak aby boli zabehnute?
12.03.2006 - 15:54:05
00
to je tazko povedat. m525 s organickymi platnickami potrebovali asi tak 300km. ale moje aktualne hfx9 s kovovymi sa mi spravali strasne prvych 1000 (!!)km a to som im daval do tela solidne si myslim a za sucha. ale to urcite nieje standard. tam bola mozno niekde chyba. povedal by som ze tak 500 im nechaj za sucha, potom hladaj chyby inde.[/i]
12.03.2006 - 18:31:49
00
nechcem zakladať novú tému a mal by som podobnú otázku. Takže môže za to že mi zadný kotúč pri silnejšom brzdení ,trúbi,(áno, velmi podobný zvuk, nesmejte sa prosím) to že sú slabo dotiahnuté skrutky čo ho držia alebo za to múže nejaká nevybrzdená špinaa na platničkách. A keď už o nich ako viem že ich treba vymeniť ? dik za rady :handshake:
11.03.2010 - 20:00:18
00
vyberies koleso a vidis ci su zodrete alebo nie pripadne sa obcas len tak pozriet okoo kotuca a vidno ich tiez
11.03.2010 - 20:10:55
00
no hej len neviem kedy su už zodrazé a kedy ešte nie. je tam naznačený nejaký ,doraz, pre ne ?
11.03.2010 - 20:16:25
00
keyboard_arrow_up