Tak ako si to nakreslil, tá žltá mohol byť výjazd konvoja a jazdci zle odbočili.

Edit: teraz si spomínam. Na tej etape som asi bol, ale podľa mapky sa neviem orientovať. Ak je to ono, vtedy ten navádzač mával zákrutu ale prvý jazdec si to nevšimol. Prvý správne odbočil až starý lišiak Kováč, ktorý to mal naštudované a vtedy aj vyhral etapu. A zrazu mne od chrbta ako diváka sa objavili Sagan s Tyborom a asi aj Turek tam bol. Takže žiadny povel primátora, Ale organizátori by sa už mohli poučiť a nabudúci rok robiť rovnejšie dojazdy bez tak rezaných zákrut.
12.06.2017 - 09:23:27
00
Jednoznačne dojazd na kopec musí byť. Vtedy do pridá aj na atraktivite a určite by prišlo dosť ľudí... Určite sa na na Slovensku nájde dosť alternatív na dojazdy do kopca, treba len chcieť a netvrdiť, že profil je nastavený na slovenských jazdcov - tak robíme medzinárodný pretek alebo čo?
12.06.2017 - 10:50:43
00
ja mám taký dojem, zo všetkých tých ich vyjadrení, že aj celé to zvýšenie kategórie a pod. je len o tom že nieto má sen aby tu u nás doma jazdil sagan etapák, aj toho roku ho tu chceli mať, možno aj preto tá skladba etáp bez dojazdu na kopec
12.06.2017 - 10:58:12
00
ved toto :) nastavia profil aby sme ledva skoncili v prve 10, tomu vravim nastavenie :D, ja osobne by som dal tak max rovinaty prolog, potom max 1 sprintersku, zvysok dojazdy na kopcoch a zaverecnu horsku casovku ;)
12.06.2017 - 10:59:21
00
vsak nemusi byt nejaky extra dlhy dojazd do kopca...v madarsku co dukla bola, mal kopec asi 1,5km a aj ten to dokazal trochu potrhat
12.06.2017 - 11:58:05
00
Ono ked uz su tu na Myjavskych kopaniciach a vynechaju Velku Javorinu s dokonalym asfaltom je take...no ehm. Ako keby cesi vynechali Praded ci Jested ak su niekde v danom regione. Mozme byt radi, ze su tu taketo moznosti a aj ich vyuzit
12.06.2017 - 12:55:23
04
Hosť napísal:
ja mám taký dojem, zo všetkých tých ich vyjadrení, že aj celé to zvýšenie kategórie a pod. je len o tom že nieto má sen aby tu u nás doma jazdil sagan etapák, aj toho roku ho tu chceli mať, možno aj preto tá skladba etáp bez dojazdu na kopec


radsej nech skladaju trasu az ked Sagan potvrdi ucast :D
12.06.2017 - 13:56:22
00
ešte bude sranda keď vyčíslia čo to všetko stálo a koľko to zožralo z rozpočtu na cyklistiku, či to nebolo lepšie dať na mládež alebo na zväčšenie úrovne slovenského pohára, čipy, viac kôl, lepšie zabezpečenie atď...
12.06.2017 - 14:00:50
03
Ono asi uplna blbost ale tak ma pobavilo ako v Cachticiach na rychlostnej premii prislo auto SZC, vystupili bafunari a 2 hned vytiahli fastfood a cigaro k tomu - take pekne propagovanie zdraveho sportoveho stylu :] (viem, som naivny a nic ma do toho co robia ale moc to neriesim - len pobavilo)
12.06.2017 - 14:12:52
00
tak úroveň rozhodcov máme tragickú, už ich chovanie, štekať na každého a tykačka je úplný štandard a to tam len prídeš slušne pozdravíš a niečo sa spýtaš. okrem iného neraz vyzerajú že aj čo to popili.. to ma celom prekvapilo, že som tam v kolone zazrel aj tých čo pískajú meridu... to by som si myslel že nemôžu mať papiere na to aby "pískali" aj UCI preteky
12.06.2017 - 14:24:24
00
Neviem, koľko peňazí ide z rozpočtu SZC. Banská Bystrica minulý rok, a to boli OS v druhej kat., dali sumu 15000 za prológ a prvú etapu. Takže je logické, že aj cieľové mestá rozhodujú o tom, kde bude cieľ. Inak by asi zastupiteľstvá ťažko schválili také sumy..
12.06.2017 - 16:22:51
00
K tym trnavskym etapam len doplnim:
Video zo sobotnajsiehi finisu

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1905231743023053&id=1500368493509382

V nedelu som isiel este pred startom etapy okolo, a finis bol postaveny bez tej zakruty, cize sprint dole kopcekom, uplne rovno
12.06.2017 - 17:04:31
00
Mozem potvrdit ten finish rovno, lebo som siel na tzv, pretekoch, pre verejnost! Siel som tusim 53km v hod. a to brzdenie v zavere bolo o hubu! Skoncil som tusim asi 16-17, ale v mojom veku 48r, fajn. Tak že Finish bol rovno! Akurát pre verejnost boli preteky trosku sklamanie, malo km a mohlo sa pretekat, len 1km pred cielom! Co bolo malo! l Lebo tam bolo nahustených vela cyklistov!
12.06.2017 - 20:32:59
00
orvaq napísal:
Ono k tym trasam - snazim sa zdrzat kritiky ale mozno som to uz pisal - nie som si isty - ale "krasny priklad z minuleho ci tusim predminuleho roku kedy u nas v NMnV koncili Karpatski kurieri a aj Okolo Slovenska. Oboje na namesti. Kurierov naviedli na namestie peknou priamou linkou bez nejakych extra zhovadilosti (jeden sikmy najazd asi 10 cm vysoky na vyvyseninu ale kedze to tam je do kopca tak to neva) a na namestie bol fajn spurt do stupania uplne priama linka asi 150m a na dobrzdenie miesta uplne safe.
O par tyzdnov nato Okolo Slovenska a ako tam stojime a cumime ako este iba 10 minut pred prvym jazdcom prichadza dodavka a zacina rozmiestnovat zabrany a aspon provizorne (rozumej nedostatocne) ochrany na betonove stlpiky tak nechapeme. O tom, ze zvolili prijazd kde oproti Kurierom pribudli 3 kruhove objazdy a 1 ostra pravotociva a 1 ostra lavotociva zakruta z ktorej sa malo spurtovat do ciela asi 30m...to aj slepemu napadne aka je to *****. Skoncilo to nastastie bez padov / zraneni ale o to uzasnejsie - v pravotocivej (vraj kvoli prejazdu primatora - a na jeho povel) dali prec zabranu a nestihli / zabudli ju dat spat a velka cast pelotonu neodbocila a dosla to ciela tym padom z opacnej strany. Smutna / trapna groteska. Hlavne uplne zbytocne a nepochopitelne kvoli navrhu trasy.


Orvaq tento tvoj post je pre mna velmi prijemne zistenie, ze ludia este stale maju aj kriticke myslenie a rozlisuju. Fakt palec hore, ze si si dal tu namahu zakreslit to prehladne do mapy. Vzhladom na to, ze sme trosku vypomahali s dojazdom Kurierov, tak sme sa nasledne chytali za hlavu, aku trasu volili o par tyzdnov neskor pani organizatori na Okolo Slovenska. V pripade Kurierov stal za vyberom trasy etapy aj prevedenia ciela Martin Riska, ktory je PAN CYKLISTA a vie, ako ma taky finis vyzerat. V druhom pripade - neviem, kto presne je za trasu preteku zodpovedny, ale nejedna sa tu o vynimocne zlyhanie vo vynimocnych pripadoch - ale bohuzial, niekto odvadza MIZERNU robotu, dlhe roky za sebou:

2013 - myslim, ze v tomto roku hromadne lahli cyklisti na nejakom moste na Liptove, neprehladna tocka, zuzena cesta, najazd na most - zniceny material za tisice eur
2014 - vtedy som bol pritomny osobne - rakusky pretekar /tusim niekto z celku Felbermayr-Simplon, nech sa vtedy volali akokolvek/ sa rozsekal na betonovom hradeni pri Eurovea, ak ma pamat nemyli - dve 90 stupnove tocky na poslednych cca 200 metroch, posledna etapa pretekov, totalna placka, dojazd pokope...
2015 - Marosovi Kovacovi tu vyhru prajem, ale samozrejme je jasne, ze ani jeho take vitazstvo, ako sa odohralo v Novom Meste nad Vahom, netesi. Ked spurtuju cyklisti do ciela PROTI SEBE zo styroch roznych smerov, tak to asi nebude celkom v poriadku. Otazka je, preco sa zodpovedni neprisli pozriet na dojazd kurierov, preco nespravili jednoduche ctrl+c - ctrl+v, naco menili to overene, co fungovalo??? Na cycling-info vtedy tresli tu blbost, ze povinnostou cyklistu je poznat trasu pretekov, takze to bola chyba Jura Sagana a Misa Kolara, ze zle odbocili... Kravina jak mraky. Ved nie je predsa realne, aby si zahranicni pretekari najazdili finis etap tak, ako to robia Duklaci. Uvazovanie absolutne proti zdravemu rozumu
2017 - Finis Trnava - stale este niekoho dokaze prekvapit to, ze to znova lahlo?

Organizator toho najposlednejsieho hnojaku vie, ze zakruty do ciela etapy, pri ktorej je predpoklad, ze bude zakoncena hromadnym finisom, sa davaju len vynimocne a posledny kilak ma byt pokial mozno priamy bez nejakych extremnych tociek.

Ako sa hovorilo v Slunce seno - vsude ve svete se to tak dela, ale ne tady v Hosticich! My musime byt nieco extra :)
12.06.2017 - 21:50:44
05
zostavovatel trate - Stanislav Holec
http://www.okoloslovenska.com/sk/kontakty
12.06.2017 - 22:04:00
00
keyboard_arrow_up