Nazdar chalani, mam pocit ze som tam nieco pohnojil na tej skrutke...a tocim tocim...a obcas sa pohne a potom zase nic...Môže to byť tým že doťahovaním lanka na presmykaci, dlhym nastavovanim presmyku som nejak pozmenil tu polohu kedy to zabera alebo som zodrel závit.

Viete kde sa to dá zohnať lebo našiel som len páčky komplet..Mám základnú shimano prehadzovacku na CTM zephyr 2017. ( Shimano Acera SLM 8sp.)
Ďakujem za rady.
13.05.2017 - 23:19:33
00
Takže najprv: na prešmýkači(predný menič prevodov) alebo na prehadzovačke(zadný menič prevodov)? A tou skrutkou si točil na páčke alebo ( v prípade zadnej prehadzovačky) na tele prehadzovačky?
Prvá pomoc je: celkom uvoľniť lanko na prehadzovačke alebo prešmýkači. A následne skúsiť pohýbať tou skrutkou. Niekedy sa stane, že sa pri nastavovaní príliš pritiahne alebo uvoľní( vtedy vyskočí zo závitu). Ak je celkom vykrútená, treba ju dať do správnej polohy, nakrútiť ju približne do polovice a zase pripevniť lanko na prehadzovačku(alebo prešmýkač).
14.05.2017 - 02:24:27
00
Mal som na mysli predny menič prevodov. No može byť, ked som tu umelinu potiahol k trošku bolo vidieť, že je vypadnutá zo závitu. Lebo toľko som to nastavoval a skúšal kadejako, že som to isto rozladil.Teraz sa mi zdá, že to funguje len s tým nechcem uz radšej hýbať, konečne som ho nastavil presne :D (predný menič)
14.05.2017 - 09:47:20
00
Pisem tu nech nezakladam novu temu... mam movy bike prehadzovacka sram gx 1x11 a pocas jazdy-slapania sa snazi prehadzovacka sama pdrehodit sem tam len take tuky v zadu sem tam aj prehodi.. inak pri prehadzovnim prstom cez packu ide vsetko ako ma. Ako odstranim moj problem? Diky
14.06.2017 - 21:14:52
00
Ak mas full a za predpokladu, ze mas radenie / prehadzovac spravne nastavene, tak vymenou bovdenu a radiaceho lanka (mozno bude stacit bovden). Ak mas HT, tak takmer isto nemas spravne nastavene radenie / prehadzovac, ale ak ano, tak plati to iste co pre full.

http://www.ivelo.cz/domaci-servis-kol/
15.06.2017 - 09:18:30
00
Mam full a je to funglovka ma asi 15km za sebou zacalo to len teraz ako keby sa usadilo lanko pri tych par prehodoch hore-dole.. skusim napisat predajcovi nerad by som ho posielal cez cele SR mozno staci iba nieco dostelovat
15.06.2017 - 13:00:42
00
Ok, tak v tom prípade treba doladiť lanko. Pozri si odkaz, čo ti ukázal Jezus a budeš múdrejší
15.06.2017 - 13:06:20
00
Keď je to nové, len si skontroluj bovden. Hlavne či nie je pridlhý a nevytvára ostré oblúky. Ďalej skontroluj ako bol kvalitne odstrihnutý, či nedrhne. Ak bol zle ufajknutý, ostrým predmetom naprav jeho koniec. Napr. klincom.
Ten prejav prehadzovača, ktorý poopisuješ silne naznačuje, že sa lanko drhne v bovdene. Robí ti to zrejme vtedy ak lanko preraďovačom uvoľňuješ. Pre jeho priťahovaní je to OK. Však?
Napraviť koncovky bovdenu je hračka. Ak sa na to necítiš, urobí to trocha technicky zdatný biker. Škoda s tým do servisu trieskať. (lanko odpojiť, povytiahnuť, opraviť jeho koniec klincom, nahodiť na prehadzovač a tento znova zoštelovať.)
15.06.2017 - 13:22:19
00
ono prave ze ked preradzujem prstom tak vsetko ide OK aj hore aj dole, ale toto co popisujem take sklbanie prehadzovacky ako keby chcelo prehodit (neviem ci nizsie alebo vysie) dokonca aj raz prehodilo, je len zajazdy ked slapem do pedalov a neprehadzujem-prstom nic nerobim ani na prehadzovacke nemam prst (inak dorazy su OK aj samotne prehadzovanie je presne a rychle), no a slapem do kopca a sklbe s prehadzovackou (obcas) a raz ak opisem aj prehodilo len neviem ci na lahsi alebo tazsi.. Este ma napada ze ked stojim s bajokm a tocom pedalami rukou dozadu naprazdno tak to sem tam zadrhuje a tiez ma tendenciu prehadzovat retaz aj pri "spetnom" chode :^)
15.06.2017 - 13:51:51
00
keyboard_arrow_up