martin81 napísal:
No to blokovani peňazí a zodpovednosti ŠK Pegas za rok 2016. Stále nechápem načo je dobre blokovať účet, z ktorého je potrebné uhrádzať faktúry.


K meškaniu platieb som sa už jasne vyjadril a považujem to za dostatočné. Skôr ma zaráža, že aj ty sa na fóre pýtaš veci, ktoré sem nepatria a na ktoré si si spravil názor len na základe vyjadrenia Petra Kuiša. Už viacerí sa pohoršovali, prečo sa rozoberajú interné veci na fóre - nehnevaj sa, ale Tvoja otázka patrí do tejto kategórie a my to domietame komentovať a rozoberať mimo našej kuchyne. Rovnako sa zaujímaš aj o finančné otázky iných maratónov?

Prečo Ťa zaujímajú tieto otázky a vzťah medzi ŠK Pegas a Petrom Kuišom a nepýtaš sa na ročník 2017? Ocenil by som napríklad, keby si sa vyjadril k tomu, že máme všetky povolenia pre rok 2017, maratón budeme organizovať - zúčastníš sa?

Pegas
17.06.2017 - 09:18:39
00
Pegas, lenže toto čo sa deje okolo KM nieje bežná situácia. Moja odpoveď na otázku, či sa zúčastním je jasná - NIE. Pre mňa je pravý KM, kralovskymaraton.com
17.06.2017 - 09:40:18
00
martin81 napísal:
Pegas, lenže toto čo sa deje okolo KM nieje bežná situácia. Moja odpoveď na otázku, či sa zúčastním je jasná - NIE. Pre mňa je pravý KM, kralovskymaraton.com


Je to ako píšeš a smozrejme Tvoj postoj a Tvoju neúčasť na našom maratóne plne akceptujem. Rovnako akceptujem Tvoju jenodznačnú podporu .com, máš na to plné právo. Zároveň však hovorím, že v takom prípade nevidím zmysel toho, že sa zaujímaš o naše stanovisko a o náš názor - čiže nevidím zmysel odpovedať na Tvoje prípadné ďalšie otázky.

Doplnený postreh: Až teraz som si všimol, že si jeden z ľudí na zozname Petra Kuiša. Čiže táto debata bola úplne zbytočná, zbytočná snaha z mojej strany čokoľvek vysvetliť. Už chápem, o čo Ti išlo.

Pegas
17.06.2017 - 09:59:53
01
veľmi "zaujímavá" reakcia .... ALE veľmi ma teda nepresvedčila ....
otázka bola úplne normálna a legitímna ... a je jedno kto ju dal ... odpoveď teda veľmi NIE
17.06.2017 - 10:35:47
00
fernetik - kto je pravoplatnym vlastnikom znacky "Kralovsky mararon" ? Kto ma podpisane zmluvy s obcami, uradmi a sponzormi ?
17.06.2017 - 11:02:02
02
xxx


Naposledy upravil vlastoch dňa 18.06.2017 - 08:25:56, celkovo upravené 1 krát.

17.06.2017 - 11:31:49
00
Posledné príspevky (špeciálne vlastoch) ma motivujú k tomu, aby som stručne zhodnotil túto diskusiu.

vlastoch - na konci príspevku píšeš, že z diskusie máš nejaký pocit, ale môžeš sa mýliť. Pár riadkov pred tým nás však hrubo obviníš, že čo sme to za ľudí, tvárime sa arogantne a že sme niekoho primitívne oklamali - ako by si bol v centre diania a mal všetky informácie. O tom, čo sa v skutočnosti stalo, vieš veľmi málo. Málo na to, aby si mal právo nás takto obviňovať. Fórum však znesie všetko, takže do toho, pokračuj. Názor máš jasný, moju odpoveď už nepotrebuješ.

Časť z vás chcela našu reakciu. Snažil som sa slušne napísať náš pohľad na vec a s cieľom normálnej diskusie. Odpovedal som na príspevky. Téma má pomerne veľkú čítanosť, napriek tomu je mnoho príspevkov, ktoré kladú arogantné otázky a nesnažia sa o nič iné, iba o nahádzanie hnoja na ŠK Pegas a poukázať na to, že my sme niekoho oklamali, my sme zlí, sme podvodníci a náš príspevok k existencii maratónu je aboslútne nepodstatný. Na fóre sa ozvali viacerí kamaráti Petra Kuiša - asi ťažko sa dá od nich očakávať niečo objektívne.

Nikto sa nepozastavil nad tým, že v rámci svojej propagandy a s vidinou svojho cieľa Peter Kuiš nemá žiaden problém zverejniť citlivú súkromnú komunikáciu, kde jej autor žiada presný opak. Autor, ktorý mu práve umožnil stať sa súčasťou Kráľovského MTB maratónu. V ŠK Pegas máme nejaké morálne hodnoty a toto nebudeme tolerovať. Myslím, že jedine hellwings sa okrem mňa spýtal na povolenia a na obce priamo Petra Kuiša. Nikto z vás nepovedal názor na FB konto, ku ktorému sa dostal poverením od Mariána a dnes tam pod značkou Kráľovský MTB maratón zverejňuje svoje nechutné príspevky. Asi je to pre mnohých v pohode, možno to považujú za detail. Pre nás nie - takéto činy hovoria to o charaktere človeka - bez ohľadu na to, koľko pre maratón spravil.

Myslím, že stačilo. Poskytol som náš pohľad na problém. Ak niekto má záujem, vyhodnotí si to a spraví si názor. Ak o to niekto záujem nemá, postaví sa a priori na nejakú stranu alebo sa nepostaví nikam. Uviedol som dôvody, prečo nás v rámci tejto témy absolútne prešla chuť vyjadrovať sa a reagovať na príspevky. Ak vám budeme chcieť povedať niečo dôležité, postneme to do príslušnej témy.

Táto téma zostane otvorená a nič vám preto nebráni ďalej diskutovať aj bez nás.

Som presvedčený o tom, že mnohých zaujíma náš maratón a nie táto diskusia. Preto je na tému Kráľovský MTB maratón, ktorý organizuje ŠK Pegas, vytvorená diskusia s názvom "Kráľovský MTB maratón, 19.08.2017, Granč - Petrovce". V krátkom čase tam bude linka na prihlasovanie.

Ďakujem za pochopenie.

Pegas
17.06.2017 - 14:11:59
00
2x tam mas, ze si napisal vas pohlad na vec/problem a potom chces aby si kazdy spravil nazor. ale ked si niekto spravi nazor, ktory vam nevyhovuje, tak napises, ze nema vsetky informacie, nema pravo vas obvinovat atd. fuck logic.
zamerne ste nereagovali a nedementovali podstatne vyhrady aj Petra Kuisa a spol. a aj ostatnych foristov. cherrypickli ste si veci co vam sedeli, alebo boli jednoducho vyvratitelne bullshity, pripadne ste sa snazili strhnut pozornost na povolenia, pravo znacku a pod. na spor treba stale dvoch a je zjavne, ze oba strany urobili chyby, ale zo slovnej prestrelky v tomto vlakne ste ako vitazi nevysli...

jedna vec, co ma zaujima, je podla mna dost podstatna a aboslutne ste ju nespomenuli je, ze preco ste sa zrazu rozhodli organizovat 10. rocnik, ked rok predtym ste sa toho dobrovolne vzdali a nechali ste to na fernetovu partiu? Co sa za ten rok zmenilo? Ake boli vase motivy? A preco ste sa snazili pri svojom comebacku urobit vsetko preto, aby ste od toho odstavili Petra Kuisa? Ved kludne ste si to mohli spravit v iny termin, alebo na inom mieste, alebo pod inou znackou, ake ste tohto roku zrazu zacitili taku silnu potrebu realizovat sa organizovanim maratonu, nie?

Ak si myslite, ze pripravite lepsi KM, natahate lepsie trate, zozeniete lepsich sponzorov, urobite KM este vynimocnejsim jazdeckym zazitkom spomedzi SK maratonov, ze toto vy traja zvladnete lepsie ako Peto s partiou, tak ste na omyle.

Za mna KM pod hlavickou pegasu hovorim NIE. A fakt si neviem predstavit nikoho, kto bol aspon na jednom z poslednych rocnikoch, zazil KM, pacilo sa mu a pojde aj tohto roku.
17.06.2017 - 15:22:05
00
Jullo je z teba citit istu zaujatost :) ale aj mna zaujima, ze ci je pravdou, ze sa vzdali organizacie a preco chcu opat organizovat KM. Mozno novy impulz? Novi ludia? Mozeme len hadat.

Jullo inac som pocul od viacerych ludi, ze posledne roky siel KM vyberom trate dost dolu. Prve rocniky vraj boli lepsie. Mne tazko hodnotit, kedze som tam este nebol. Tento rok mal byt moj prvy aj vzhladom na Vychod MTB Ligu. Snad to do vtedy vyriesia...
17.06.2017 - 16:09:05
00
Janiiik noo, posledny rok vypadla z trate Slubica, takze to urcite hlavne tym z dlhej 90km trate chybalo. predtym mali jeden velky okruh (Slubica + Smrekovica) a po novom uz len 2x45km okruh (s malymi modifikaciami v druhom kole). ale nedaval by som to za vinu organizatorom, lesnici tazia na Slubici jak divi a zrejme by ta stara trat uz nebola zjazdna.
stredna 50km trat bola super predtym aj naposledy. nadavali len ti, ktori ocakavali nenarocne vozenie po zvazniciach :)

inak tuto temu by bolo fakt lepsie zmazat, h*vno ste vyriesili, akurat sa tu pospinilo dobre meno KM a znechutili ste mnohych potencialnych pretekarov
17.06.2017 - 16:31:39
02
Dobré meno KM si tu pošpinili ľudia ktorý sú alebo boli súčasťou organizačného tímu miesto toho aby si sadli k jednému stolu a diskutovali o tom ako tento problém vyriešiť tak sa dohaduju o tom kto má väčšieho
17.06.2017 - 16:50:28
07
xxx


Naposledy upravil vlastoch dňa 18.06.2017 - 08:25:30, celkovo upravené 1 krát.

17.06.2017 - 18:55:16
00
Ja mám tiež otázku na pegas a myslím si, že konštruktívnu. Keďže posledné 4 roky som sa zúčastňoval pretekov na KM v kategórii Enduro (ktoré ak sa nemýlim vždy pripravovala nazvime to ,,fernetiková" skupina), tento rok som mal 20. august zaškrtnutý tiež. Váš nový WEB avizuje aj Enduro.
Moja otázka: budete vedieť zorganizovať spomínanú kategóriu na rovnakej úrovni ako Fernetik a spol.? Kade budú trasované RS-ky? Mám za to, že všetkými najatraktívnejšími lokalitami, ktoré ponúka okolie Braniska už vedú ,,fernetikové trasy", ktoré postavili laťku kvality a náročnosti v rámci Slovenska na tú najvyššiu úroveň - pustíte to ,,jeho" RS-kami?
Poprosím úvodzovky pochopiť správne, vyhneme sa tak zbytočnému chytaniu za slovíčka. Ďakujem.
17.06.2017 - 20:23:06
01
pegas napísal:
ŠK Pegas nikdy zámerne neblokoval peniaze. Situácia nebola ideálna už počas maratónu a následná komunikácia bola komplikovaná a navyše máme aj iné povinnosti ako sú maratón (nie je to výhovorka, ale fakt). Niektoré platby išli neskôr, čo je čiastočne moja chyba - mal som toho veľa a niektoré veci mi ušli. Aj na stretnutí s Petrom Kuišom a ďalšími ľuďmi minulý rok som to otvorene a bez okolkov povedal a priznal si chybu. Ak niekto tvrdí, že v tom bol zámer, klame.

To neplatenie nacas je take slovenske... Uhradit peniaze za doslu fakturu trva cez IB/mobil radovo desiatky sekund. Ak by vam ako organizatorovi slo o udrzanie dobrych vztahov s partnermi aj do buducich rocnikov, tak si predsa hradite svoje zavazky poctivo a na cas. Lenze z toho co tu bolo uvedene, vy ste v tej dobe ten maraton ani nechceli a zodpovednost ste presunuli na inu osobu. Potom to neplatenie nacas vyzera akoby ste robili len zlobu.

Inac, pojde trat maratonu aj po nejakych singloch ako posledne roky alebo to bude teren zjazdny aj na aute? Dajte na web trasu v turistickej mape alebo gpxko.
17.06.2017 - 23:16:30
00
hellwings napísal:
fernetik - kto je pravoplatnym vlastnikom znacky "Kralovsky mararon" ? Kto ma podpisane zmluvy s obcami, uradmi a sponzormi ?

o vlastníctvo značiek prebieha momentálne 2. kolo pripomienkového a námietkového konania na Úrade priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky, ktoré boli podané 8.6.2017 . Prihlášky boli podľa dohody podané až po ukončení ročníka 2016, 22.9.2016, v tom čase neexistovala žiadna vedomosť o vôli šk pegas organizovať 10. ročník skupiny podujatí Kráľovský Maratón. podané sú 3 prihlášky: Kráľovský Maratón, Kráľovský MTB Maratón a Kráľovské Enduro.
18.06.2017 - 06:06:40
00
keyboard_arrow_up