Ahojte, len nedavno som zacal jazdit MTB a ked ze som uplny novacik tak som si kupil podla financnych moznosti lacnejsi bike. Ram sa mi velmi paci a na moju vysku 170cm je super. Je to Alu ram tak ten by som nechcel menit.

Vietemi mi napisat nejake poradie co by som mal menit ako prve? napriklad:
1 vydlica
2 kluky
3 kolesa atd...

Co sa tyka mojej vybavy na biku take je to uplny zaklad a vaha biku je 15kg. Je tam prehadzovac shimano SIS a ostatne diely nemaju znacku tak ze asi tak.

Dakujem
19.06.2017 - 13:13:15
00
Kúpiť 15 kg bike a ten odľahčiť? To by si odľahčil len peňaženku. Radšej sa ho zbav a zožeň ľahší v slušnej výbave.
Ak sa však do toho pustíš, choď v poradí kolesá, vidlica, kľuky.
19.06.2017 - 13:20:16
03
na tvojom mieste by som to nerobil, postupne totiž prídeš k tomu, že treba vymeniť celý bicykel a preto je lepšie asi začať šetriť na nový a na tom, čo máš jazdiť, pokiaľ sa dá
19.06.2017 - 13:22:37
04
pridam sa ku chlapom vyssie. zober si len taky priklad nedavno.. ja sa uz dlhsiu dobu obzeram po cannondale biku a nedavno tu bol v bazari starsi asi flash to bol v carbone na 26" koleach s vahou 8,9kg za 800 alebo 900 stoviek co bol neskutony dobry deal. ber to len ako priklad. ze nieco take sa obcas v bazari objavi.
19.06.2017 - 13:28:56
00
dotm napísal:
na tvojom mieste by som to nerobil, postupne totiž prídeš k tomu, že treba vymeniť celý bicykel a preto je lepšie asi začať šetriť na nový a na tom, čo máš jazdiť, pokiaľ sa dá


skusim to doma nejako poriesit s manzelkou :D
19.06.2017 - 14:38:33
00
Takéto veci sa s manželkou neriešia, lebo verdikt sa dá predpokladať :)
19.06.2017 - 15:21:30
011
Na tom bajku asi jedine co ma zmysel, je pozriet ake tazke plaste a duse to ma a tie zamenit za nieco lahsie. Tipujem, ze tam budu najmenej 200g duse, tak za 12e sa da ziskat tak 140g, plaste ak maju 900g, tak za 30e nejakych 600g dole. Ale to je len dohad. Inak ak by si toto chcel odlahcovat, tak asi kazdy komponent bude stat polovicu ceny bajku, ak dobre vidim, ze cely stal cca 170e.
19.06.2017 - 16:14:56
01
Z pohľadu pocitu pri jazde je obvykle potrebné zbaviť sa najprv málo funkčnej pružinovej vidly. Kúpil som si Epixon prerobený na olejové mazanie, váha klesla takmer o kilo a jazdné vlastnosti sú neporovnateľné! Zhodil som potom veľkú pílu a prerobil to na dvojprevodník, drobná zmena bola aj výmena za omnoho kratší predstavec. Nasledovať budú teraz kolesá, tam pôjde dolu váha najmenej o kilo. Veľká výhoda tohto postupu je, že bajk intenzívne využívam a neustále s ním priebežne tvorím a robím si radosť postupnými zmenami. No a dal som si hru sám so sebou, že ak schudnem 30kg, doprajem si nejaký skutočne vysnívaný full. Zatiaľ som zhodil vyše 17kg (od novembra), mám teraz fantasticky odľahčený bicykel, nejako to zrazu lepšie ide do kopca :D
19.06.2017 - 16:27:49
04
mne je jasne ze ked zacnem kupovat lepsie veci tak preplatim bike aj o 500percent ale v mojej domacnosti ma to bude boliet menej ked to bude postupne ako naraz. nemam take moznosti tak ze. A chcem si s toho urobit aj taky challenge ze o kolko sa mi to podari znizit.
19.06.2017 - 16:41:18
00
Čo od toho očakávaš? Si taký zažratý cyklista, keď len teraz začínaš? Ja som si síce nekupoval úplný lowend bike, ale na začiatku som jazdil a až potom riešil komponenty. Rám nemám najľahší, ale začal som kolesami, potom vidlicou, následne ostatnými komponentami. U mňa hmotnosť nebola primárny cieľ, ale mať bike podľa seba na ráme, ktorého sa nechcem vzdať :) Moja rada je taká, že najskôr jazdi, potom rieš komponenty, na úrovní toho ako ťa bude baviť jazdenie. Ale ak na rám nedáš Hollowtech kľuky a kotúče (neviem aká je tam kompatibilita), tak nemá naozaj zmysel riešiť upgrade. Ak ťa bude cyklistika naozaj baviť tak investovať do nového.
Podobne aj na cesťáku, teraz chcem aspoň rok pojazdiť a neinvestovať veľa a po roku sa uvidí...
19.06.2017 - 17:06:45
01
...zober na splatky nieco, teoreticky Ta to tak nezatazi naraz...
19.06.2017 - 17:28:40
01
milos21 napísal:
Čo od toho očakávaš? Si taký zažratý cyklista, keď len teraz začínaš? Ja som si síce nekupoval úplný lowend bike, ale na začiatku som jazdil a až potom riešil komponenty. Rám nemám najľahší, ale začal som kolesami, potom vidlicou, následne ostatnými komponentami. U mňa hmotnosť nebola primárny cieľ, ale mať bike podľa seba na ráme, ktorého sa nechcem vzdať :) Moja rada je taká, že najskôr jazdi, potom rieš komponenty, na úrovní toho ako ťa bude baviť jazdenie. Ale ak na rám nedáš Hollowtech kľuky a kotúče (neviem aká je tam kompatibilita), tak nemá naozaj zmysel riešiť upgrade. Ak ťa bude cyklistika naozaj baviť tak investovať do nového.
Podobne aj na cesťáku, teraz chcem aspoň rok pojazdiť a neinvestovať veľa a po roku sa uvidí...


Ja som niekedy pretekal za najlepsi Kosicky cyklo klub (v tej dobe) ktory uz teraz neexistuje. Jazdili sme cestu. Cestny bike som mal skladacku a bol lahucky a na moju vrcharsku poziciu bol aj zostaveny tak aby mi vyhovoval prave v kopcoch. Po 15 rokoch som sa rozhodol ze opat sadnem na bike ale chcel som skusit MTB. Peniaze pcham do rodiny tak som si kupil klasicky MTB do obchodu a spat :) len ze srdce stale bije po vyzvach a ked sadnem na neho tak prve co chcem je aby som jazdil kopce. Bolo by fajn keby vazil menej. Aj mne sa paci ram a velmi, tak preto ho nechcem menit. Mne je jasne ze vy co mate lepsie biky a jazdite vela tak je pre vas nepochopitelne ze niekto si kupi taky shit bike. Len chem zhodit vahu nic viac:)
19.06.2017 - 17:43:13
00
Aj tak by bol pri nejakom upgrade najslabším článkom rám :) , takže, ako spomínali, možno plášte, drahšie komponenty by som tam nedával a pri nižšom rozpočte by som radšej pozrel bazárový bike, okolo 12-13 kg jazdený ht by ťa finančne nezruinoval, no ťahalo by sa na ňom podstatne lepšie ako na 15 kg bajku a v konečnom dôsledku by si určite aj ušetril, ako by si začal upgradovať ten terajší bike :)
19.06.2017 - 17:51:21
00
DudySVK Je tu ešte ďalšia možnosť. Pozháňaj si komponenty postupne z bazáru. Nájdu sa tam aj takmer nové veci.
Ja som mal rám z e-shopu (zlacnený) a prostredníctvom bazáru tu na MTBikeri som si v priebehu pár mesiacov poskladal celý bike.
19.06.2017 - 18:32:11
02
GaliPet napísal:
DudySVK Je tu ešte ďalšia možnosť. Pozháňaj si komponenty postupne z bazáru. Nájdu sa tam aj takmer nové veci.
Ja som mal rám z e-shopu (zlacnený) a prostredníctvom bazáru tu na MTBikeri som si v priebehu pár mesiacov poskladal celý bike.


dobry napad, nejako do dokopem :D
19.06.2017 - 18:33:29
00
keyboard_arrow_up