Ono to je 5x108, stredova diera sedi, ET je nezaujimave, kedze dojazdovka na sirku ako CD, takze ti to o strmen skrkat nebude a vyska nesedi nikdy. :-)

Ale teraz mi poviem, preco to nemusi fungovat. Vsetky osobne fordy maju M12 sroub. Iba S-max a Galaxy maju M14. Takze diery budu sice na spravnom mieste, ale je velka sanca, ze sroub sa do nich nevojde. :-)
20.06.2017 - 09:59:10
00
todam napísal:
tmax dakedy ma musíš povoziť :-)

Píšem si ťa do poradovníka. :-D

matvej11 napísal:
Tomáš tiež "strieľa" do výfuku? :)

Strela ako vo Véčku to nie je. Skôr si odkašle, by som to nazval.

Jezus napísal:
Akoze moze to byt fajn auto, ale mne osobne sa nezda spravne / rozumne odstranit z auta airbag.

Sériový volant mi zatiaľ v žiadnom aute nesedel, som za neho rád.
20.06.2017 - 10:00:41
01
matko001 napísal:
Ono to je 5x108, stredova diera sedi, ET je nezaujimave, kedze dojazdovka na sirku ako CD, takze ti to o strmen skrkat nebude a vyska nesedi nikdy. :-)

Ale teraz mi poviem, preco to nemusi fungovat. Vsetky osobne fordy maju M12 sroub. Iba S-max a Galaxy maju M14. Takze diery budu sice na spravnom mieste, ale je velka sanca, ze sroub sa do nich nevojde. :-)

chlapi funguje to. ked som mal 1. defekt pri dome tam kym som daval robit moje koleso, auto stalo na dojazdovke z mondea. normalne tam vsetko voslo. proste tieto dve auta s-max (2011) a mondeo (2016) mozu pouzit tu istu dojazdovku.
a btw. fordy nepouzivaju skrutky (sroub) ale matice.
20.06.2017 - 10:27:35
00
Jezus napísal:
To bude maly zazrak ak Ti bude sediet dojazdova rezerva z ineho typu auta. Pocet a roztec otvorov, ET (offset) atd.

Tu je zase niekto velmi mudry. Mondeo a S-max maju rovnaky podvozok, su to v podstate identicke auta na roznych kasnach. Elektronika, podvozok, motor vybava je na 99% rovnaka. Preto aj ta rezeva sedi, lebo matky s plavajucou podlozkou mas defaultne na aute, cize nemusis pouzivat ine. Diery na matky su rovnake vcetne stredovej diery.
20.06.2017 - 14:29:19
00
A to som mal odkial vediet, ze to pasuje? Na fore uz po skusenostiach s tym co tu ludia predvadzaju vychadzam z isteho predpokladu. ;) Ale Ty tu teraz pokojne machruj po funuse, ked uz to davno vieme...
20.06.2017 - 14:32:13
00
No nebudete sa tu hádam kúsať kvôli auťákom... :)
20.06.2017 - 14:33:46
00
delarosa napísal:
Tu je zase niekto velmi mudry. Mondeo a S-max maju rovnaky podvozok, su to v podstate identicke auta na roznych kasnach. Elektronika, podvozok, motor vybava je na 99% rovnaka. Preto aj ta rezeva sedi, lebo matky s plavajucou podlozkou mas defaultne na aute, cize nemusis pouzivat ine. Diery na matky su rovnake vcetne stredovej diery.


No asi nemas uplne pravdu. Fordov som uz zopar mal a zopar servisoval a uz som aj neobul kolesa na S-maxa, lebo mali male diery (nie stredove)

A viem, ze minimalne mondeo ma originalne ine matky na plechace a ine na elektrony. Matkou z elektronu sa plehac chyta iba na konci, takze plavajuca podlozka je vo vzduchu. Matkou z plechacu by si elektrony vonec nemal montovat na auto.

Galaxy a S-max nemaju plavajuce podlozky - iba matku ktora sa tak akoze tvari, ale je pevna.

Samozrejme sa bavime o Mondeu MK4, Galaxy MK3 (2006+) a S-maxe. A ono to vyzera, ze su rovnake, ale akonahle to zacnes riesit do hlbky, tak zistis, ze tych rozdielnych dielov tam je celkom dost. Napriklad moje 316mm brzdy nema ziaden iny ford
20.06.2017 - 16:06:43
00
matko001 napísal:
No asi nemas uplne pravdu. Fordov som uz zopar mal a zopar servisoval a uz som aj neobul kolesa na S-maxa, lebo mali male diery (nie stredove)

A viem, ze minimalne mondeo ma originalne ine matky na plechace a ine na elektrony. Matkou z elektronu sa plehac chyta iba na konci, takze plavajuca podlozka je vo vzduchu. Matkou z plechacu by si elektrony vonec nemal montovat na auto.

Galaxy a S-max nemaju plavajuce podlozky - iba matku ktora sa tak akoze tvari, ale je pevna.

Samozrejme sa bavime o Mondeu MK4, Galaxy MK3 (2006+) a S-maxe. A ono to vyzera, ze su rovnake, ale akonahle to zacnes riesit do hlbky, tak zistis, ze tych rozdielnych dielov tam je celkom dost. Napriklad moje 316mm brzdy nema ziaden iny ford


to co pises je pravda, to su uz tie male rozdiely medzi jednotlivymi typmi. Aj medzi dvoma mondeami s 2 odlisnymi motormi mas rozdielne kotuce. Takisto Mondeo ma pre R18 iny rozmer pneu ako S-max. A tusim je tam aj ine ETcko, to uz presne neviem.. Az pofacelift mondeo malo rozmer R18 ako S-max (235/45).
21.06.2017 - 09:47:31
00
Jezus napísal:
A to som mal odkial vediet, ze to pasuje? Na fore uz po skusenostiach s tym co tu ludia predvadzaju vychadzam z isteho predpokladu. ;) Ale Ty tu teraz pokojne machruj po funuse, ked uz to davno vieme...

Tak ak to nemas odkial vediet, naco bol ten koment? Ci najprv okomentujem a potom sa pytam, ze odkial to mam vediet? Chyba mi tu logika.. Predstav si ze podobne priklady, kde to sedi su aj vramci koncernu VW, PSA. A dokonca s fordom maju rovnaku roztec aj niektore renaulty, napr starsia laguna, akurat nesedi stredova diera.
21.06.2017 - 09:50:32
01
Zjavne si ani nepochopil dovod / ucel mojho prispevku. Zeby to bolo upozornenie, ze sa clovek nema spoliehat na to, ze ked zoberie dojazdovku z ineho typu auta, tak mu nemusi pasovat? Ale nevadi, niektori to urcite pochopili. A ini nasledne az po vyjasneni situacie maju potrebu mudrovat...
21.06.2017 - 10:55:01
00
matko001 napísal:
Lenže s tou rezervou môžeš ísť maximálne 120 alebo koľko km. Čo je pri mojich cestách ktoré sa počítajú na stovky km nezaujímavé. A zdvihák máš? Lebo bežne autá ktoré nemajú rezervu nemajú ani zdvihák a ani kľúč na povolenie kolesa

preto je to dojazdovka.. do prveho servisu alebo ak nemas daleko tak domov.. ani na plnohodnotnej rezerve by som nejazdil stovky km..
22.06.2017 - 07:34:29
01
plnohodnotna rezerva je plechac s rovnakym rozmerom disku a rovnakym rozmerom pneu ako mas obute na aute, takze tam nieje dovod nedojst na tom napr. zo zahranicia domov aj stovky kilometrov, nema to ziadne obmedzenia na km ani rychlost
22.06.2017 - 07:49:51
00
môže to mat jedno "malé" obmedzenie na mojom bývalom aute mala rezerva 10 rokov a bola nepoužitá :-) ale možno "mierne dozretá" (a bola na elektróne)
22.06.2017 - 08:40:24
00
moja ma 21 rokov a nepouzita :-) akurat voci papierovym 15tkam mam na aute obute tovarenske 16tky ale rezerva 15. niekde pri papierovacke sa stala chyba a zapisali mensi rozmer, aj ked s autom s vynimkou zimnych asi nikdy 15tky nepredavali
22.06.2017 - 09:06:32
00
No ja mam rezervu presne taky isty elektron ako ostatne kolesa, ziadny plechac.
22.06.2017 - 09:14:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up