Timko je jedna riť s Privarom. Myslím, že mu stúpla "sláva" do hlavy. Chlapec prehľad má, ale to je všetko. V tom svojom článku môžeme vidieť zase typické slovenské: nedá sa, nezoženieme a nakoniec na vine diváci lebo neprídu. No neprídu, keď o tom nikto nevie... Ale keby náhodou išiel Sagan, tak Timko by sa dal osobne aj potetovať a nahý by pobehoval po meste ako živá reklama...
15.06.2017 - 07:44:49
00
Keď už tu nebolo spomenuté Tyborove siedme miesto. Takže Patryk Tybor skončil siedmy celkove. Ja som s Okolo Slovenska spokojný.Bol som v Nitre. Posledných štyri rokov sa snažím ísť pozrieť jeden dojazd. A bol som aj asi desať rokov dozadu v BnB. Posun je evidentný a hlavne udržateľný, nie ako napr. to kritérium s Armstrongom a ďalšími v Prahe pár rokov dozadu. Ostali potom iba dlhy. Na budúci rok tu už nebudem pripomínať, že budú OS, načo? Keď sa tu trošku pripomenú, skončí to vždy maľovaním cieľovej čiary. Keď niekto dá, čo ja viem, 10-15000 a nejakých regulovčíkov, organizátor vám ju namaľuje aj pred dom.
15.06.2017 - 12:47:50
00
dzajro Ominuskoval si vsetky kriticke nazory smerovane na adresu pana Timka, zrejme je mas sympatie k jeho, clankom, to je v poriadku. Kazdy mame svoj nazor, tebe sa jeho postrehy pozdavaju, dalsim nie, respektujem. S cim nemozem suhlasit je - ze je "posun evidentny a trvalo udrzatelny"

Ja v pripade Okolo Slovenska vidim istu analogiu s Pretekmi Mieru. Vyborny cesky novinar, pan Ladislav Sosenka dlhodobo kritizoval financovanie ceskeho zavodu hlavne nemeckymi sponzormi. Argumentoval tym, ze pokial ceski organizatori nebudu tancovat tak, ako nemecki sponzori piskaju, zavod skonci. Za tento nazor bol dlhodobo pranierovany, zosmiesnovany a kritizovany. Preco by mali tak slavne preteky skoncit? Ved posledny rocnik mal najkvalitnejsie zavodne pole v hostorii /rok co rok opakovana ta ista fraza/. Ved posledny rocnik bol v rekordne vysoko zaradeny v kategorii etapakov UCI... Co sa nakoniec nestalo? Nemeckych sponzorov to prestalo bavit, peniaze sa radsej naliali do narodnej Deutschland Tour a Course de la Paix skoncil.

Tuna v pripade Okolo Slovenska sa nezmyselne zenieme za ucastou Petra Sagana - zrejme to ma pre iste osoby znacny komercny vyznam. Tzv. "druhy sled pretekarov" sa opomina, 2014 - 4 slovenske teamy na starte, 2017 - horko tazko dva. Dovolim si urobit prognozu - Sagana na "Slovac" organizatori nedostanu, dalsim nezmyselnym zvysovanim narocnosti pretekov odrezu aj reprezentaciu a Dukla v sucasnom stave bude mat co robit, aby preteky ako tak zvladla. Sagan zavrsi svoju karieru bez toho, ze by "Slovac" niekedy siel, lebo sa mu vzdy bude kryt s ci uz komercne, alebo sportovo atraktivnejsim zavodnym programom. Nasledovnikov mat nebude, lebo podnikame systematicke kroky k tomu, aby sa tak nestalo.

Polozme si otazku - ako dlho bude bavit slovenskych sponzorov platit rastujce sponzorske sumy penazi pre vyhry a UCI body cudzich pretekarov, ked sa Slovaci horko.tazko zhostia ulohy statistov?

Co sa mne nepaci a voci comu mam vyhrady - ak chcu organizatori Okolo Slovenska sledovat svoje komercne zaujmy, fajn. Je to ich sukromny podnik, mozu si napozyvat koho chcu, mozu mat etapy ake chcu. Za svoje peniaze si platia svojich muzikantov. Ak sa vsak ma na organizacii Okolo Slovenska financne podielat Slovensky zvaz cyklistiky, bolo by nanajvys vhodne, aby narodna tour sluzila zaujmom rozvoja slovenskej cyklistiky.

Netreba sa pozerat daleko. Preteky Okolo Rakuska su vzdy predstavenim rakuskej cyklistiky, napozyvane su takmer vsetky rakuske celky, na ten etapak vzdy "steluje"nohy niektory z Rakusanov, ostatne domace celky sa spoja, pomozu mu k celkovemu vitazstvu a vitaz ma zaruceny angazman vo World Tour. Podla tejto jednoduchej schemy sli nahor Totschnig, Rohregger, Glomser, Zoidl... My vsak doma zasa klasicky robime vsetko naopak.

Som len obycajny cyklista, podnikatel vo velobiznise a manazer cyklistickeho oddielu. Moje sportove uspechy su mizive. Aby som moj nazor na vec podporil aj nejakym sportovcom, davam odkaz na stary, ale stale aktualny clanok od rekordmana v hodinovke, Ondra Sosenku - http://sosenka.cz/podekujme-si-navzajem/.
23.06.2017 - 21:07:54
04
Okolo Slovenska 2018 v septembrovom termine aj s Quick-Stepom a Borou, mozno aj so Saganom. Plus aj predbezne info o trati.

http://www.okoloslovenska.com/sk/novinky/preteky-okolo-slovenska-po-prvykrat-aj-s-ucastou-world-tour-timov
30.11.2017 - 18:18:04
04
ze ma prist Quick-step v plnej sile? Alaphilippe, Terpstra, a mal ist aj Gilbert? pojdu moje oblubene kopce v okoli, aj usek 1,4 km s priemerom 14% a maximom 20%. to bude podivana :-)
27.07.2018 - 09:12:22
00
Tu chuťovečku z Červeneho Kameňa do Vršatského Podhradia by som rád videl...
27.07.2018 - 09:17:31
00
Tak to asi idem nakúpiť deťom nové rapkáče, potom už len vybrať miesto pod vrcholom Donoval, alebo Sturca :)
27.07.2018 - 09:34:23
07
Gilbert nepríde, keďže je zranený...tu je toho viac na info https://www.cycling-info.sk/spravodajstvo/cyklistika-slovensko/6872-quick-step-pride-na-slovensko-s-hviezdnou-zostavou-ktora-vyraza-dych-bora-s-ossom
27.07.2018 - 10:37:54
00
rezervujem rovno dovolenku 14.9. piatok - etapu z RK do Dubnice cez oblubene brdky - Donovaly-Sturec, Fačkovske s. Mnohi zaplacu nad stratenymi KOM-ami ak tam bude Alaphilippe nastupovat 😀
27.07.2018 - 11:29:37
01
Patrilo by si, keby bol nejaký kvalitný prenos v TV...
27.07.2018 - 12:43:28
02
Vie niekto z miestnych povedať, napr podľa šípok na ceste, či pelotón pôjde z Krásna do Klátovej Novej Vsi cez Turčianky, alebo cez Nedanovce a Bošany?
12.09.2018 - 08:46:49
00
Pôjdu cez Turčiansky kopec. Ja sa tam tiež chystám ísť
12.09.2018 - 09:09:23
00
https://www.okoloslovenska.com/sk/rocniky/62-rocnik/etapy/3-etapa

tu máš gpx súbor, ale uľahčím ti to...budú to Turčianky...
12.09.2018 - 09:11:46
00
Ďakujem, aj ja sa chystám, tak už len stačí chytiť vhodné miesto :)
12.09.2018 - 09:12:55
00
Ja pojdem na Fackovske sedlo abo nad Zliechov na kopec pod Strazovom. Este musim pozriet niekde od kolkej bude uzavreta cesta, na bajk nechcem brat zrkadlovku.
12.09.2018 - 09:22:58
00
keyboard_arrow_up