Och,akurat idem zajtra na Kramare, dcerka 5 ma podivny flak, ci tam mala klieasta netusim...vedela by som poslat pripadnu foto? Vdaka
26.06.2017 - 22:25:34
00
Všetci dobrí lekári su preč a tu ostali len šuflikanti. Česť pár ludom.
26.06.2017 - 22:51:26
01
Kukucka nahraj sem tu foto a poviem Ti,ci je to erytem z kliesta a rovno Ti aj poslem guidelines ako sa to ma spravne liecit u takto malých deti ;)

nech sa vyjadria aj lekarikovia, ktory je uz aj mod ako vidim,mozu svojich kolegov potlapkat po pleci,ked maju na Kramaroch taketo vyjadrenia o borelioze,ze sa nelieci, neviem kde chodili ti infektologovia do skoly dpc

ReHMn Ramon1
28.06.2017 - 07:05:32
00
Dofrasa, vôbec nevieme čo ten doktor vlastne povedal, čo mamička pochopila, čo povedala ďalej, atď. Mimochodom, samotný erytem nemá zmysel riešiť, ale až ochorenia, ktoré prípadne sprevádza. Žiadny lekár nevyhlási, že sa "borelióza nelieči", takáto interpretácia toho, čo sa v tej ambulancii odohralo, je možná iba v nejakej veľmi mdlej alebo predpojatej mysli.
28.06.2017 - 07:43:24
03
no... erythema migrans je dost charakteristicky prejav, ktory napriklad v USA povazuju za indikaciu na nasadenie antbiotickej liecby, serologia nemusi byt priekazna pretoze pozitivny nalez moze znamenat aj aktivnu infekciu ale zaroven aj to, ze clovek bol napriklad v minulosti vystaveny infekcii (t.j. ze prekonal infekciu), alebo aj inu infekciu. to znamena ze smerodajna je az zmena titra (to znamena mnozstvo protilatok) v urcitom casovom odstupe... americania hovoria ze z hladiska cost/risk/benefit je najjednoduchsie nasadit pri erythema migrans bez neurologickych/kardiologickych priznakov boreliozy (meningitida, AV blok) empiricku liecbu antibiotikami, u deti 50 mg/kg telesnej hmotnosti (amoxicilin) na cca 21 dni...

________
Early Lyme Disease
Erythema migrans. Doxycycline (100 mg twice per day),
amoxicillin (500 mg 3 times per day), or cefuroxime axetil (500
mg twice per day) for 14 days (range, 10–21 days for doxycycline
and 14–21 days for amoxicillin or cefuroxime axetil) is
recommended for the treatment of adult patients with early
localized or early disseminated Lyme disease associated with
erythema migrans, in the absence of specific neurologic manifestations
(see Lyme meningitis, below) or advanced atrioventricular
heart block (A-I).
Each of these antimicrobial agents
has been shown to be highly effective for the treatment of
erythema migrans and associated symptoms in prospective
studies. Doxycycline has the advantage of being effective for
treatment of HGA (but not for babesiosis), which may occur
simultaneously with early Lyme disease. Doxycycline is relatively
contraindicated during pregnancy or lactation and in
children !8 years of age. Antibiotics recommended for children
are amoxicillin (50 mg/kg per day in 3 divided doses [maximum
of 500 mg per dose]), cefuroxime axetil (30 mg/kg per day in
2 divided doses [maximum of 500 mg per dose]), or, if the
patient is 8 years of age, doxycycline (4 mg/kg per day in 2
divided doses [maximum of 100 mg per dose]) (A-II).

zdroj: https://www.idsociety.org/uploadedfiles/idsa/guidelines-patient_care/pdf_library/lyme disease.pdf
28.06.2017 - 13:22:11
00
Nasa 6-ročná mala po kliešťovi (teda kliešťa sme nenašli len predpokladame), klasicky erytém so stredovým vyblednutím, ktorý sa postupne zväčšoval... nešiel som v piatok poobede riskovať nejakého unaveného lekára na pohotovosti (a vlastne aj načo) takže amoxicilin 50 mg/kg, teraz je už po 21 dňoch užívania, bez vedľajších účinkov..., erytém začal miznúť na 2-3 deň.
28.06.2017 - 13:25:58
00
Pali65 napísal:
Dofrasa, vôbec nevieme čo ten doktor vlastne povedal, čo mamička pochopila, čo povedala ďalej, atď. Mimochodom, samotný erytem nemá zmysel riešiť, ale až ochorenia, ktoré prípadne sprevádza. Žiadny lekár nevyhlási, že sa "borelióza nelieči", takáto interpretácia toho, čo sa v tej ambulancii odohralo, je možná iba v nejakej veľmi mdlej alebo predpojatej mysli.
si asi nezazil ziadneho infektologa, s praktickou castou spojenou s touto chorobou: nahlas sa v NR u Pieseckej alebo u Dr. Nitraya a dozvies sa,ze ked nie su protilatky,tak nemas nic a neotravuj...... ja som si svoje zazil, kedze som nemal vytvorene ziadne protilatky v drbnutej ELISE a infekcia ma za tych 8 mesiacov dostala na lopatu hrobarovi.... ak nemas ELISU tak Ti priondiaty WB nespravia,lebo jaj chudacik lekar si minie BUDGET: ak sa Ti zacinaju spustat klasicke symptomy ako bolesti/zapaly svalov,kosti,sliach,strata pamate,koordinacie,tachykardie,rozlozeny spanok,smrtelna unava atd atd a mas potvrdeny test antigenov OspA tak nic ine ako borela to byt nemoze: Ale co je na tom zvlastne, ze tito nasi lekari nemaju ani len take znalosti ze tieto vedomosti resp. informacie maju vediet. A prekvapim Ta, NEMAJU
lebo su taki vytreti,ze az to boli
skus zajst len tak zo srandy na Teslovu 33 a pytaj sa cely den ludi, co tam chodia ako sa im to cele spustilo a ako im nase zdravotnictvo pomohlo

a este nieco: nedajboze sa k tej easy peasy boreliozke pridruzi taka chutovecka ako bartonella alebo babesia alebo coxsackie.,tak nasi lekari nevedia ani zopakovat tie vyrazy nieto ich este liecit resp. vysvetlit pacientovi ze co to je a co to napada a ako to vôbec liecit.....

petho existuje cez 40% ludi ktorym sa protilatky nevytvoria a to je kamen urazu, ale ta konzervativnost je na mieste a empiricky to nasadit......
28.06.2017 - 17:11:59
00
Toto je výborná téma. Chcem sa informovať čo si myslíte o nasledovnom. Niekedy pred 8 rokmi mi zistili boleriózu. Pravdepodobne som ju mal v sebe roky. Preliečili ma, zdá sa mi že som bral týžden či dva ATB. Dnes spätne viem,že pravdepodobne táto kúra je asi krátka. Vo výsledku krvy sa po preliečení bolerioza nenašla. Každý rok si chodím dať spraviť rozbor krvi,či som OK.

Doteraz bol pokoj,ale v teraz,v priebehu pár dní sa objavilo nasledovné : suchý lakeť a malý červený fľak na hrudi o veľkosti cca 2x2cm.

Mám známu infektologičku,vyšetrila ma, a po oboznámení s tým,že boleriozu som už mal, mi preventívne - bez odberu krvi nasadila Azitrox 500, 3dni po sebe 1 tabletka, následne 4 dni voľno a toto celé po dobu 3 týždňov

Po ukončení liečby samozrejme idem na odber krvi ( tu by som sa chcel poradiť,kedy presne je vhodné na odber ísť a čo všetko si dať skontrolovať -predpokladám,že povedať len ´´skontrolovať boleriozu´´ nestačí...)
28.06.2017 - 18:37:48
00
zaujimave je vzdy slovo PRELIECIT a nie VYLIECIT ... :P
stanlee testy dat spravit ELISA+EBloty vsetko hradene poistovnou,ak si chces byt naozaj isty,tak dat poslat krv do Nemecka antigeny LTT+imuno CD57=cca 250€,uz si nepamatam sumu nakolko sa menila
29.06.2017 - 09:16:19
00
svoj zivotny pribeh sem nebudem davat, lebo je to z casti na psychiatra. Polka zivota je vsak dieta a polka pohyb a hory....
Kazdopadne u dr. durovskej ( cez elispot, elisa ) som si dal zistit mykoplazmy, obe chlamydie, borelie. stalo ma to vela eur. aspon myslim ze to je dost. No potom co som investoval do XY ortopedov, reumatologa, chondroprotektiv, sa to javi ako "nic".
vysledky su pozitivne. co je dobre, lebo konecne k***a viem co mi od r. 2006 je. Negativne je to, ze kedze som toho absolvoval viac, a z elisy mi vysli pozitivne niektoré veci uz dávnejsie, nikto nic neriesil.
namiesto toho som si nechaval pichat injekcie do kolien ( kys. hyaluronova ) liecili ma razovou vlnou a podobne "záplaty"...
Takze pokial vam nieco je s kolenami ( ako u mna vecne opuchanie, absolutna nemoznost pouzit vibramy, chôdza dolu utrpenie, skrabanie, pichanie, beh tak max. 100 metrov a potom liecenie 2 týzdne) alebo s laktami - permanetny pocit akoby tenisoveho lakta a nic vam nezistia nikde ( MR, RTG, a pod ) treba vylucit vsetky moznosti a pozriet sa ci za to nemozu tieto male mrchy.
bohuzial ja uz cas nevratim.
zajtra ma caka navsteva lekara kde sa rozhodne o liecbe.
25.07.2017 - 15:31:51
00
https://www.cas.sk/clanok/572376/vedci-o-liecbe-vaznej-lymskej-boreliozy-antibiotika-toto-je-ucinnejsie/
27.07.2017 - 07:45:19
01
Myslim ze je to starsia vec...
https://rawlsmd.com/health-articles/can
27.07.2017 - 10:31:09
00
dolezite vysvelit je to,ze v tom clanku sa pise o tej jednoduchsej forme boreliozy=klbnej
ani Horowitz ani Sapi nemaju vo svojich studiach,ze to nici krypticku formu bez brania ATb: sam som bral steviu 3 mesiace a prd platne:nepomohlo to vôbec:pomohol jedine metronidazol na tie ***** fibroblastomy/cysty ...
boreliozu garinii/afzelii v tom clanku nespominaju vôbec a ta je si myslim,ze to najhorsie,co cloveka moze postihnut: chvalabohu, mna neuroborela "obisla",kedze som ju liecbou zachytil skor ako by napachala horsie stavy, ale za to som schytal este lepsi matros ako borela a to bartonellu,co je tazsie liecit ako "obycajnu" borelu ;) liek na TBC beriem kolko uz, 14 mesiacov cca
astro taketo clanky su skor na skodu, ako na osoh
tu su symptomy,ktore sposobuje lymska choroba: http://www.lymediseaseaction.org.uk/about-lyme/symptoms/ mna trapilo cca 90% z týchto veci :doh:

12.8 budu 2 roky co som na 3-4kombinacii ATB
27.07.2017 - 18:25:06
00
canopusAhoj Mám s tím obdobné zkušenosti. Po 3/4 roce podobných problémů jsem se začal v Praze léčit kombem ale pak jsem přešel k ďurovské. To začalo to správný točo na pulzech. za měsíc budu rok na atb. Únava, zvýrazněný neuro, psychika.. hrůza. Bartonelu tam mám asi taky.
Naštěstí jsem ty neuro problémy chytnul relativně brzy a omezily se mi na bolesti hlavy a pískání v uchu. Stejně to je ale na palici...
28.07.2017 - 15:25:18
00
Majk ten lekar v Prahe to nevie liecit,resp. podla mna to lieci zle,staci skocit na stranku borelioza.cz a je tam mrte pripadov,ked ludia museli prejst k Durovskej.Podla mna cela dolezitost tkvie ze na borelu treba cistit aj extraceulalarne priestory,nielen intra ako to lieci on
ono to chce cas na tych ATB: samotna borela ma strasne dlhy replikacny cas: cca 24-30dni,preto je aj potrebna dlha liecba.Pri beznych tralala bakteriach,kde replikacia je radovo v sekundach staci ATB na 5-10dni,ak neberieme lepru,TBC apod. kvalitky
30.07.2017 - 08:45:37
00
keyboard_arrow_up