ak mas na ne peniaze,tak chybu určite neurobíš, jedny z natrvacnejších najbojov na trhu...
13.07.2017 - 18:32:45
01
Zdravim
Viem niekto poradit z rozmermi naboja ked vyrbca Novatec uvadza 9x100x108 tak 1. romer 9mm je oska 2. rozmer 100mm sirka naboja?
3. rozmer 108mm je co?

Dakujem
13.07.2017 - 20:12:54
00
zihadlo 5 napísal:
ak mas na ne peniaze,tak chybu určite neurobíš, jedny z natrvacnejších najbojov na trhu...

Tak, pozerám na to tak, že keď už do ničoho investujem, radšej nejakú stovku prihodím, ak to teda má stať za to a keď si budem skladať, tak kúpim presne to čo chcem a podľa mňa to naj, samozrejme v primeranej cene a myslím, že to bude asi lepšia voľba ako kúpiť set kolies, aj keď najlacnejšie to nebude, počítam niečo cez 500 možno 550 €. Ale zas nie je to investícia na 1 sezónu, teda dúfam :). Mimochodom, ty si ako spokojný s tými AC? Na tie som sa tiež kedysi pozeral a zdal sa mi to ako celkom dobrý set, no verím, že keby skladám tak zložím asi niečo pevnejšie, aj keď asi nie ľahšie, hlavne nech to vydrží a dá sa na to spoľahnúť :) Planovanié použitie am, jazdím dosť rozbité traily, tak nech to netreba stále centrovať :)
13.07.2017 - 21:28:51
00
JaroNM napísal:
Zdravim
Viem niekto poradit z rozmermi naboja ked vyrbca Novatec uvadza 9x100x108 tak 1. romer 9mm je oska
2. rozmer 100mm sirka naboja?
3. rozmer 108mm je co?

Dakujem


100 mm je rozmer náboja po matice, 100mm je tiež vnútorná šírka vidlice a 108 mm je celková dĺžka osky náboja, čiže oska vo vidlici pretŕča 4 mm na každú stranu, čo je pri rýchloupináku normálne.
13.07.2017 - 22:06:38
00
Ok rozumiem a dakujem za vysvetlenie :-)
14.07.2017 - 12:31:52
00
imro1 napísal:
Aký máte názor na tieto náboje? Respektíve jazdite ich niekto? http://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/naboje/mtb-kotucove/hope-pro-4-straightpull-zadny-naboj-142x12-cierny-32-dier.html http://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/naboje/mtb-kotucove/hope-pro-4-straightpull-predny-naboj-15-mm-cierny-32-dier.html zaujímala by ma nejaká menšia recenzia, ak máte niekto skúsenosti. Cez zimu budem asi skladať nové kolesá so širšími ráfmi a tieto náboje sa mi dosť zapáčili. Najskôr som zvažoval DT 350 sú lacnejšie, no tieto Hope mi prídu masívnejšie,možno trochu odolnejšie. Prípadne nejaká iná alternatíva? Novatec ani Shimano nechcem :)


co chces vediet? tieto naboje sa odovzdavaju z generacie na generaciu. SP mi osobne vadi, aj ked uznavam ze je to krajsie.
14.07.2017 - 12:57:16
00
[quote="@1263984"][/quote]
no kolešká fajn, tatial maju malo najazdene na recenziu
tie rafky su sice široke ale nejake drsne zachadzanie im asi bude vadiť.. rafik je velmi lahký takže nie až tak tvrdý..
na drsne jazdenie treba niečo odolnejšie nie gramarske
14.07.2017 - 16:00:05
01
zihadlo 5 presne to isté si myslím aj ja, takže ak na to príde radšej budem skladať :)
marina_militare napísal:
co chces vediet? tieto naboje sa odovzdavaju z generacie na generaciu. SP mi osobne vadi, aj ked uznavam ze je to krajsie.

marina_militare prečo ti vadí SP, je lepšia klasika? Hej krajšie to vyzerá a aj kvôli tomu som chcel tie náboje, že vyzerajú super a dajú sa zohnať aj vo farbe a zladiť tak presne podľa predstáv. Hope považujem za kvalitnú značku a predpokladám, že by s tými nábojmi, ako si aj ty naznačil, nemali byť problémy, páči sa mi že sú fakt masívne, takže asi toho znesú dosť. Uvažoval som najskôr nad DT 350, tie sú cca o 100 gramov ľahšie, no neviem, či by to bola dobrá voľba aj na drsnejšie jazdenie, aj keď zas myslím skôr v štýle AM/EN, nie nejaký FR ani DH aj keď mám rád aj ťažšie technickejšie traily no bez skokov, to moc nemusím a ani to neviem :) . Pôvodná moja predstava a lacnejšia varianta bola DT 350 a ráfy 481 špice nejaké DT, teraz sa prikláňam skôr k tým Hope a ráfy Spank Oozy 345, špice asi tiež nejaké DT, to ešte neviem, no určite ak do toho pôjdem, tak chcem široké ráfy a tie 345 sú favorit, aj keď možno by stačili aj 295, ale povedal som si, keď už široké, tak poriadne :lol: . Táto varianta by bola cca o tých 100 gramov ťažšia a okolo 100 € drahšia ako tie DT, no myslím, že by boli tie kolesá pevnejšie a snáď by vydržali dlhšie. Hmotnosť som s tými Spank ráfmii počítal okolo 1600 gramov, čo sa mi zdá byť dosť slušné, na to že by to už mali byť fakt kvalitné a pevné kolesá a cena cca 500 €. Jedná sa o 29" kolesá, pozeral som sa aj po originál Spank zapletaných kolesách, no tam bola hmotnosť cez 2 kg, tak neviem, či majú také strašne ťažké náboje, alebo som sa niekde prepočítal ja :). Tiež som pozeral, že aj Hope sa dajú vyskladať podľa vlastných požiadaviek u výrobcu, no nejak som u nich nenašiel širšie ráfky, takže to som aspoň zatiaľ vylúčil. Takže budem rád, ak sa k tomu výberu niekto vyjadríte, prípadne ak viete o lepšej alternatíve v podobnej cene. To je taká moja predstava o ideálnych kolesách pre mňa, ak sa do toho dám, tak až niekedy cez zimu, aby to bolo na novú sezónu, no chcem mať dovtedy jasno a spraviť si čo možno najlepší prehľad :)
14.07.2017 - 23:14:38
00
Siroke rafy citit pri jazdeni a to riadne. Do toho treba ist ;)
14.07.2017 - 23:24:46
00
veď áno, Marinada čítal som aj od teba pozitívne ohlasy a počul som od viacerých, že je to veľký rozdiel, takže asi lepšie minuté peniaze, ako nový pohon a pod. :)
14.07.2017 - 23:39:00
00
imro1: ja nemam rad SP jedine z titulu ze sa mi stalo to ze som to na dovolenke potrebovsl v terene docentrovat a krutili sa spice. je to urcite krajsie riesenie. vahovo u Hope rozdiel nijaky. Pri Hope sa da povedat ze prasknute orechy su uz minulost, no napriek tomu aj posledne (vcera napletene kamaratom Turbim) kola som vzal s ocelovym orechom. (vyhoda Hope - mozes si vybrat aky orech chces, pripadne lubovolne menit). Nic nepokazis ani u DT!!! ja som nikdy v zivote nemal problem s DT. ale DT je pre mna nuda. ja pozitivne reagujem na eloxovane veci. ako straka na leskle. preto u mna Hope. co sa tyka rafiku - v dnesnej dobe by som uz pod vnutornu sirku okolo 25mm nesiel. Je to citelne lepsie, guma sa menej ohne. tam ale zas zavisi od toho kde a co jazdis.
je dobre ze mas nastudovane vahy komponenetov, ja som sa tentokrat - prvy krat v zivote - na vahu trochu vysral. (mozno chyba)
15.07.2017 - 08:00:35
01
marina_militare vďaka, tie hmotnosti som si pozeral, aj keď gramár určite nie som, no zas 2 kg kolesá by som už nechcel, predsa zjazdár nie som a chcem mať kolesá čo možno najpevnejšie a pokiaľ možno v primeranej hmotnosti. Do nejakých 1700 gramov to považuje za dobrú hmotnosť a v porovnaní zo súčasnými DT 1900 by som si prilepšil či už hmotnostne, pevnostne a hlavne v jazdných vlastnostiach. Teraz mám 22,5 vnútornú šírku šírku ráfu, takže tých cca 30 mm bude výrazný rozdiel, samozrejme jazdím na bezdušákoch. S tým centrovaním ma to ani nenapadlo, v tomto bude mať klasika asi navrch, ale snáď sa to bude dať nejak aj pri tých SP aj keď určite to bude ťažšie. Pri špicoch nemám ešte moc jasno, skoro všetci tu ospevujú Sapin, no neviem či sú na tom nejak lepšie napr. v porovnaní s DT, sú teda drahšie, no či sa to oplatí neviem. Zas 2-3 € za špic sa mi dávať nechce, počítal som tak do 1€ za špic, má význam si priplatiť? Uvažoval som nad týmito http://www.suncycle.sk/sk/produkt/drat-dt-swiss-competition-straightpull-cierny/4211
15.07.2017 - 12:58:06
00
Ja mam kombo dt350SP boost+dt xm421+dt comp SP 28spic a teda kolesa nesetrim a zatial v poho drzia takze zas to imro neprehanaj
15.07.2017 - 13:03:18
01
:) bobris tak nie že by som preháňal, no keď už niečo chcem, tak nech to za to stojí. DT bola moja 1. voľba, no o Spankoch som čítal veľa pozitívnych recenzii a výhoda, že sú vo viacerých farebných kombináciach, tak ako aj náboje Hope, tak prečo si to nezladiť podľa svojích predstáv :)
15.07.2017 - 13:22:21
00
ja som mal v kočíku DT350SP,dt 1,8/28 a XR361 aysmetricke 22,5mm ale z dostupnosťou rafikov DT to viazne, tak mi Matt ponukol AC... a nelutujem, tie AC klobásky su fajn a ten zvlaštny pukot orecha :D
15.07.2017 - 13:55:23
00
keyboard_arrow_up