KinDo na XT 785 som zleho slova nepocul. a ano tak si predstavujem spolahlivu brzdu. ale v poslednych rokoch mam pocit ze staznosti na brzdy rapidne pribuda. ja som na Juicy7 raz za 2 sezony vymenil platnicky - viac som sa o ne nestaral. maju cez 7 rokov a stale funguju bez servisneho zasahu. Na M8000 mam za pol sezony uz druhe platne a je to znova zavzdusnene - takto si spolahlivu brzdu nepredstavujem. Hlavne nie pri dlhsom vylete mimo vacsie mesta so servisom. Alebo proste ked to len tak zrazu zacne niekde pocas zjazdu zaberat vzdy inak. A to mi bolo odporucene ze by som nemal bike anilen na bok pokladat nie este hore kolesami co mi uz pride ako zly vtip. Hlavne by som to necakal u tak vysokeho modelu brzdy. Ale celkovo ide dost nepodarkov z vyroby - nehovoriac o otm ze biky su strasne predrazene :-D - a pri tych vyssich modeloch cohokolvek ocakavam ze to je od vyroby pripravene na pouzivanie a v poriadku a nie sa v tom neustale rypat a riesit kktiny namieto uzivania si jazdy.
Ale to mozno bude tym ze som menil bike po 10 rokoch - tak ten pokles kvality je dost okaty.
20.07.2017 - 13:50:18
05
Sranda ze technicky je ta paka takmer identicka s mojou xtr trail a podobne problemy som nezaznamenal.
20.07.2017 - 14:28:29
01
ja podobne s mojimi 988.... raz za rok vymenim platne, prípadme pretlacim striekačkou zo spodu nový olej z vrchu vytačie do nadobky, zavrem a jazdím..nič viac....
zato stare hope mono mini, maju asi 8r tam netreba robiť nič, len platne,pri výmene osčistim prasa.. stale idu rovnako skvele.
20.07.2017 - 14:48:24
00
jammie napísal:
o nesikovnosti pri vymene platničiek by som nehovoril... vymenil som xy platniciek a nikdy som nemal problem. na týchto som mal pri roztlacani odkrutenu nalievaciu skrutku na packe a cez platnicky som roztlacil piesty krasne lahucko. od vymeny odjazdene 3 dni na Maline a par zjazdov v tatrach bez problemov...

Presne sem som smeroval ked som o tej spolahlivosti pisal. Nemyslim si, ze si urobil nieco zle. Skor podozrievam naozaj vadnu seriu piestov / materialu na ne. Staci mala odchylka v zlozeni tej keramiky a mozno potom moze zacat praskat aj od prehriatia pri intenzivonom dlhom brzdeni alebo nieco podobne. Proste radsej sa keramike vyhnut a hotovo.
20.07.2017 - 14:57:37
00
:tmi: bežne ti doma praskajú šálky keď si zalievaš čaj horúcou vodou? či výrobcovia šálok používajú dokonalejšie technológie výroby ako výrobcovia keramických piestov?
20.07.2017 - 15:10:13
01
Aha, takze ideme porovnavat 100 stupnovu vodu v masivnom hrubom keramickom hrnceku s jednoliatou glazurovanou plochou bez vystupkov vs. teplotu na brzde a superkrehku keramiku bez povrchovej upravy, s minimalnym objemom a s tenkymi vystupkami s miestom s vysokym povrchovym napätim priam navadzajucim k lomu presne tam kde sa to lame a na ktore posobi vysoky tlak a vibracie od kotuca? Taki ako Ty by mali ist robit do NASA...
20.07.2017 - 15:17:01
00
keramika sa vypaluje pri vyse 1000°C, na kolko sa zohreju piesty pri brzdeni? 150-200°C mozno... to ich urcite poskodi
20.07.2017 - 15:28:42
00
rad robim sekundanta pani, co to bude, kordy, alebo revolvery ?
20.07.2017 - 15:36:58
07
Ono podla mojho nazoru jediny problem tych piestov je ten ze je ta keramika dost drsna a porovita. Nema glazuru tak ako sklo. Preto ked nejakym sposobom pride do kontaktu s telom prasata paradne sa zadrie do povrchu a nasledne sa roztriesti.
Keby boli tie piesty take ake ma napr avid, ze pripominaju skor sklo tak by sa to stat nemuselo. A taktiez shimano je urobene s vyssou presnostou, preto su tam tie piesty narvane ovela tesnejsie nez napr pri avide, kde sa mi zdali tie tesnenia ovela mohutnejsie.
20.07.2017 - 15:37:28
00
..pozeram ze amateri zo Shimana by si mli najat tu z fora niektorych odbornikov na keramiku :rofl:
20.07.2017 - 15:41:50
02
zhrniem to, shimano má príliš nízku toleranciu ... čo zvyčajne je známka kvality ... ale v tomto prípade to vedie k nespoľahlivosti voči brzdám čo za a) nebrzdia dobre za b) tolerancia je doháňaná tesnením

zas a znovu .. zlaté dobré hope
20.07.2017 - 15:47:46
00
Ja som so Shimano brzdami nemal problém, BR-M486, BR-M785 s keramikou a zatiaľ ani s BR-M8000 s keramikou, klop. klop. Absolútne bez údržbové, primitívne na servis, nastavenie aj po tme bez cinkania kotúčov.
20.07.2017 - 18:18:00
00
moje XTR-ká tak isto bez problémov, odvzdušnenie totál easy stačí len našróbovať ten "kýblik" na páku a stláčať páku :) a fungujú už rok bez potreby zásahu :)
20.07.2017 - 18:51:55
00
"už rok"? Ozvi sa, keď to bude aspoň 5 rokov, ako majú teraz moje bezproblémové Elixíry. ;)
20.07.2017 - 19:24:39
00
Ja som po kúpe skracoval hadičky u BR-M785, bez odvzdušnenia a prvý servisný zásah a odvzušnenie som robil po dvoch rokoch :lol: Neviem ako sa mi to podarilo, ale brzdili celý čas parádne, bez mäknutia a v zime bez tuhnutia :) Keď som skracoval BR-M8000, tak som už radšej preventívne odvzdušnil...
20.07.2017 - 19:39:50
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up