prosim vsetkych,co ovladaju toto umenie ,aby sa on podelili aj s ostatnymi.
skusal som to,ale akosi sa mi nedarilo.dopredu dakujem za uzitocne rady.
14.03.2006 - 09:18:42
00
no hlavne napis o aky druh brzd sa jedna a aj rocnik. odvzdusnit hayes alebo shimano nieje problem na to staci jedna hadicka a prislusna kvapalina. s magurou uz je to horsie. hod viac info
14.03.2006 - 09:25:33
00
Presne tak, napis konkretny model brzd....
Akurat vcera som odvzdusnoval svoju zadnu zavdusnenu brzdicku :-)
14.03.2006 - 12:10:13
00
hmm, chalani mozno trochu prekvapujuca otazka odo mna ale ako sa vam to zavzdusnovanie prejavuje ? lebo ja som na svojich hydraaach najazdil uz mozno 6tis. kilometrov ale zavzdusnene este neboli nikdy...teda aspon neviem o tom :)
14.03.2006 - 12:25:42
00
to geroy: zavzdusnenie sa prejavuje hlavne "makkym" pocitom na pake. ako keby si mal natahovacie lanko :) .
14.03.2006 - 12:56:57
00
Ono ked ich raz odvzdusnis, tak sa ti nezavzdusnia same od seba, ale ja som menil olej a dobre som to neodvzdusnil, ale kedze je zima moc mi to nevadilo a vcera som sa ku tomu dostal, tak preto ;-)
14.03.2006 - 14:19:30
00
prejavuje sa to presne ako popisuje root.makka packa ide az k rajdom,nic nebrzdi.mam hayesy jazdim ich rok ,nabehane maju okolo 8 cky. na jesen som vymenil pakne ,ale inak nic .som s nimi max. spokojny.teraz sa mi stalo toto.hm,mal som zhodene prasiatko z vidly/riesena oprava vidly/,ked som to dal dohromady,brzda zostala maka.skusal som to odvzdusnovat ako na aute,ale vysledok bol dost chaby.
14.03.2006 - 15:02:14
00
odvzdusnit hayes by nemal byt problem. potrebujes iba spominanu hadicku ktora sadne na ventilcek na prasati oproti hadici.
prasa musi byt nizsie ako paka a musi byt medzi platnickami kotuc(alebo nejaka rozperka).
paku nastavis tak aby ked otvoris rezervoar v nom mohlo byt max mnozstvo kvapaliny (v tvojom pripade pocitam s tym ze bude aj preplneny). nasadis hadicku na ventil a jej druhy koniec ponoris do oleja v nadobke(olej by tam mal byt kvoli tlaku). ked mas vsetko otvorene a aj ventil na prasati povoleny zacni stlacat paku. kedze je medzi platnickami kotuc tak tlak na paku vytlaci olej cez hadicku na prasati. pri pohybe paky naspat by mala paka nasat kvapalinu z rezervoara. pozor aby ti nezacala nasavat vzduch! (to sa potom napumpujes :) ). niekedy sa ale stava ze spatny pohyb paky nasaje kvapalinu spat z hadicky (nepomer tlakov pocitam), vtedy treba striedavo otvarat a zatvarat ventil na prasati. no a opakovat kym nebude vypumpovany olej cisty, teda bez bubliniek.
mne sa presne to vo tebe stalo tiez. na pricine bol nedostatok kvapaliny v systeme a pri prevrateni biku hore kolesami si vzduch z rezervoara veselo vyputoval do hadiciek a vytlacil kvapalinu. preto pocitam ze budes mat preplneny rezervoar. zpatne to ale nefunguje :)
vela stastia
14.03.2006 - 17:18:25
00
Ak ma odvzdusnenie Magur nejake specialne finesy, prosim popiste ich. Vseobecne, alebo by ma konkretne zaujimali Julie.
15.03.2006 - 07:13:57
00
ja som mal docinenia s modelom luise '99 a problem bol v tom ze ono na prasati nema ziadny ventil v style shimana a hayesu. kol tam len kanalik uzasne umiestneny. totiz nakolko to je jednopiest tak ma mechanicke nastavovanie platniciek pomocou 5ky imbusu na obidvoch stranach(ako mechanika). a spominany kanal je umiestneny vnutri otvoru na 5ku imbus. cize dalsi maly imbus vnutri otvoru. no a problem bol v tom ze tam uz ti hadicka nepomoze. magura ma na to vlastny odvzdusnovak (vlastne len taku trubicu s narezanym zavitom) a ten sa mi nepodarilo zohnat. tak som odvzdusnoval tak ze cele prasa som mal ponorene v oleji :D
neviem ako to maju riesene nove modely ale ventil som na ziadnej magure nevidel a napr v ziline som nenasiel nikoho kto to bol schopny odvzdusnit.
15.03.2006 - 07:58:26
00
Ja len nieco dodam, vo vyrovnavacej nadobke nemozes mat vzduch a nemoze byt ani preplnena, to musi byt proste plne oleja, inak to je k nicomu... neviem ako na hayesoch ale na shimano tam mas taku gumu, ktora ti vytlaci prebytocny olej tak, aby tam nezostalo ani trocha vzduchu a bolo to totalne plne...
15.03.2006 - 07:58:47
00
to: robo
vdaka za podrobny popis.akonahle pridem z prace pustim sa do toho.
15.03.2006 - 10:13:37
00
2robo:Nedávno som napĺnal louisu 99:po vybratí toho malého červíka klasickou striekačkou,samozrejme musí byť otvorená expanzka.Odvzdušnovať už nebolo treba.
15.03.2006 - 13:02:09
00
keyboard_arrow_up