ja som to kedysi riesil technickym benzinom v plastovej flasi, strcil som retaz dnu, zatvoril a tak aspon 15 minut hrkal a hrkal a bola ako nova, vsetko rozpustene, a technicak az tak nesmrdi, takze som to kludne robil doma...ale uz som to dlho nerobil....mi totiz taky ten hlbkovy bordel na retazi prestal nejak vyrazne vadit ked som po vyprani zistil, ze retaz stratila aj slusnu cast bocnej tuhosti co vdaka tomu bordelu mala :) jasne ze to nie je spravny pristup, ale teraz uz retaz na ocistenie len striekam WDckom, utriem a premastim nejakym motorovym olejom co najdem v garazi, hlavne nech nepisti :)
27.02.2006 - 13:41:47
01
to joko: ja keby som dal bike do vane tak ma mama vystahuje z bytu aj z celym bikom

k teme: ja na retaz pouzivam priemyselny cistic znacky wurth. Je pravda ze nieje najlacnejsi ale vydrzi dost dlho a perfektne odnasti retaz aj pastorky.
27.02.2006 - 16:50:20
00
ked to tu tak citam tak zistujem ze zanedbavam udrzbu.retaz len mazem a nic viac.ked uz nevidim tie pismenka naboku tak utrem handrou.ale vacsinou je cista.nevidim zmysel v odmastovani(sak ja tak ju potom namastis)ale komu sa chce nech si masti a odmasti aj kazdy vecer.ja mam na taketo veci malo casu.a bike ide a ide.a retaz ma uz cez 4000Km kazeta a prevodniky cez 10 000Km.teraz uz len cakam kedy sa to cele odpali a menim kluky, kazetu+retaz.Dufam ze ma za to nikto neukrizuje teraz
27.02.2006 - 17:41:30
00
to joko: ja keby som dal bike do vane tak ma mama vystahuje z bytu aj z celym bikom

k teme: ja na retaz pouzivam priemyselny cistic znacky wurth. Je pravda ze nieje najlacnejsi ale vydrzi dost dlho a perfektne odnasti retaz aj pastorky.


Kamko, co je to presnejsie zac to wurth-nejaky tip. Kolko za to chcu? dik
27.02.2006 - 18:37:42
00
Ani moja pani spolubývajúca nesmie byť doma, keď umývam bicykel. A keď príde domov, tak vaňa je čistejšia ako predtým.
Mať tak garáž s tečúcou vodou, tak umývam v nej.
27.02.2006 - 20:33:28
00
Ja ked umývam bike tak nezaserem len vanu ale aj koberec a neviem čo všetko.Ovšem pani mama tiež nemože byt doma 8)



čo by som dal aj ja za tú garáž z tečúcou vodou :cry:
27.02.2006 - 20:55:51
00
Tak mne tiez netecie, vlastne tecie ale iba tecie, mame plnu konvicu, a 70 m tecie potocik s cistou vodou.

Ja som rad ked v lete mozem mat bike doma v izbe, uz to niekedy mama :evil: peni :x ... a nie este ho tam umyvat .
Na to mam rozbity SuperPRior a na nom chodim kilometer do garaze :cry:
27.02.2006 - 21:08:46
00
To ja zas cistim bike na pumpe vapkou, moc nestriekam tam kde su loziska ale retaz ta si to vzdy odnesie. Potom ked pridem dom vyutieram do sucha pripadne necham volne vysusit a potom na to hodim nejaky Madit, i ked v suvislosti s tymto neviem ci je jedno akym olejom je to namazane.
04.03.2006 - 11:40:28
00
Ja na cistenie retaze pouzivam heptan. Zatial sa mi najlepsie osvedcil a ani tak nesmrdi ako nafta alebo technicky benzin. Dobre by mozno bolo pouzit aj trichlor, ten je v podstate vonavy. V principe ide o to, ze rovnake sa rozpusta v rovnakom, cize organika v organike. Len v sucasnosti sa bije skor uz do tej ekologie. Zas neviem kolko bikerov by si muselo umyt neviemkolko retazi, aby sa to vyrovnalo bordelu napr. z automobilov. Ozaj, ked si kupujete nejaky pripravok na retaz, hladite na to ci je neskodny k zivotnemu prostrediu?
15.03.2006 - 13:28:06
00
2giro presne ako si napisal su omnoho vacsie zdroje znecistenia, takze bikeri znecistuju prostredie mozno tak 0,00001%. z toho vyplyva ze odpoved na tvoju otazku je nie.
15.03.2006 - 16:10:34
00
Ja to robim tak, ze v intervaloch sem-tam alebo po styku s vodou premazem retaz nejakym RIEDKYM mazadlom a potom dokladne povytieram handrou. Raz v nudzi som pouzil aj motorovy olej trochu zriedeny benzinom a celkom sa osvedcilo.
Bolo aj obdobie ked som retaz kazdu chvilu skladal, pral a mastil, no ziadny badatelny rozdiel. Zda sa mi skor ze najvacsi problem retaze je natahovanie, no s tym sa asi neda nic robit, len menit.
15.03.2006 - 17:50:56
01
MUSIM PODOTKNUT, ZE GIRO JE FAKT PRDAK CO SA TYKA CISTENIA RETAZE. NAJPRV SI UMYJE KOLO A POTOM SA PUSTI DO RETAZE, JE TO INAK PEDANT :D . A ZAAS NA DRUHEJ STRANE, KOLKO LUDI TU VIE, CO JE TO HEPTAN ALEBO TRICHLOR, ALEBO VOBEC KDE BY HO ZOHNALI.

JA CISTIM NA WAPKE BENZINOM ALEBO NAFTOU, ZUBNOU KEFKOU 2X A JE TO UPLNE V POHODE. LUDIA, NIE JE AZ TAK DOLEZITE AKO, ALE VOBEC SA K TOMU DOKOPAT... :?
15.03.2006 - 22:12:51
00
2AJETO: nemozem za to ze si v skole na chemii nedaval pozor a nepoznas zakladne veci ako: metan, etan, propan ... heptan. Tiez si myslim ze kopu chalanov sa uz stretlo s trichlorom. A k tomu cisteniu, ked mas system stetca a misky ako ja, tak je obrateny postup celkom v pohode. Inac, som zvedavy ci budes taky macher aj k novemu bajku :D .

Dam este jednu otazku. Uz sa niekomu podarilo vycistit pouzivanu retaz naozaj do cista?
17.03.2006 - 08:36:15
00
to zavisi od toho kto ako povazuje retaz za cistu ale poznam takych ja osobne na to nervy nemam.
17.03.2006 - 08:40:09
00
hehe mne sa teda podarilo docista vycitit retaz ale to uz bola po vysluhe dole z biku a putovala ako dekoracia inde :D
17.03.2006 - 08:47:02
00
keyboard_arrow_up